Rüyada Düşmek Görmek

Rüyalarımızda en fazla karşılaştığımız durumlardan birisi de düşmektir. Düşülen yer ve nereden olduğu ile ilgili yorumu değişmektedir. Peki rüyada düşmek ne anlama gelir? Neye işarettir?

Diğer etmenleri bir kenara bırakarak söylemek gerekirse, hiç hesaba katmadığınız bir anda yaşayacağınız sıkıntılardan, başarısızlıklardan ve yenilgilerden bahsetmektedir. Başka bir tabirci ise üzüntülerinin, borçlarının, keder ve sorunlarının bitmesi olarak yorumlamıştır. Şimdide rüyada düştüğünü görmenin ne demek olduğuna ve daha geniş açıklamaları ile detaylarına bakalım.

Rüyada Düşmek Ne Anlama GelirRüyada Düşmek Görmek Ne Anlama Gelir?

Sonunda huzuru bulmaya, feraha çıkmaya, hayatında varsa zorlukların üstesinden gelmeye, maddi anlamda rahata kavuşup borçlarını ödemeye, tam istediği şekilde mutlu bir hayat yaşamaya işarettir.

Yaralanma olmadıysa yada bu düşme sonucu bir sakatlığınız meydana gelmiyorsa bu rüya hayra çıkar ama tam tersi durumlarda açıklamaları kötüdür. Kısaca tüm sıkıntı ve dertler biterken diğer durumda kötü şeylerin başınıza geleceğinin habercisidir.

Rüyada Yüksekten Düşmek

Rüyada yüksek bir yerden düştüğünü görmek, düşülen yerin haline göre yorumuna değişiklik katar. Düştüğünüz yer ıssız, kimsenin olmadığı bir yerse, şimdiki halinizden daha kötü duruma geleceğinize delalet eder. Moralinizi bozacak, sizi üzecek, sıkıntı ve sorunların olduğu bir döneme gireceğinizin alametidir.

Yüksek bir yerden harabeye, ıssız bir ortama düşmek iyi bir halden kötü bir hale geçmeye, Yeşillik, sulak ve güzel bir yere düşmek sıkıntılı bir halden iyi bir hale geçmeye, Düşmek, zengin için onun cimriliğine, Dam, balkon yahut çatı gibi yerlerden düşmmek – bir yeri incinir yahut kırılırsa- kendine, dostuna yahut malına gelecek zarara; yönetim tarafından hoşlanmadığı bir durumla karşı karşıya bırakılmaya delalet eder.
Birçok sorunu halledip, başarı elde edeceğinizin işaretidir. Eğer düşüp yaralandıysanız, birtakım zararlara uğrayıp, sıkıntı çekeceksiniz.

Ani yenilgi, başarısızlık, ani karşılaşılacak sorundur.

İlgili Makaleler

Birisinin kendi üstüne düstügünü görmek, düsmaninin kendisine üstün gelecegine; dag ve duvar gibi yüksek bir yerden düstügünü görmek, isteklerinin yerine gelmesine; bir darbe ile yere düstügünü görmek bir bela ve musibete ugramasina; ayagi kayip düstügünü görmek, felakete ugrayacagina delalet eder. Kirmanî’ye göre: Yüzükoyun düstügünü görmek, eger secdeye niyet etmemis ise, hayir degildir. Rüya sahibi davada, savasta veya kavgada ise üstün gelemez. Damdan, duvardan, agaçtan, dagdan ve benzeri yüksek bir yerden düstügünü gören, muradina ermez. Dininde kuvvetli olmayan kimsenin rüyada düsmesi, günaha, fitneye, ve kötü islere meyline isarettir. Bir mescitte, bir bahçede ve buna benzeyen bir yerde düstügünü ve bunun da hayir islemek maksadi ile hareketinden ve acelesinden ileri geldigini görmek, günah islemesini terke ve iyilige dönecegine delalet eder. Ebu Sait El-Vaiz’e göre; rüyada düsmek iyi degildir. Bazilarina göre; rüyada düstügünüzü görmek, aksiyle yorumlanir. Rüyanizda yolda yürürken birdenbire düstügünüzü görmeniz, hiç beklemediginiz bir sekilde kalkinacaginiza ve çok zengin olacaginiza yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Yüksek bir yerden asagiya düstügünü gören, hayirdan serre düser. Rüyayi görenin düstügü yer çimenlik ve yesillik veya salih kimselerin toplandigi bir yer ise akibetinin hayir olmasina, düstügü yer harabe ve yirtici hayvanlarin içerisi ise akibetinin kötü olacagina isarettir. Bazen de bu rüya mal sahipleri için cimrilige isarettir. Damdan düsüp elinin veya ayaginin kirildigini gören kimsenin, nefsine, malina ve dostuna bir bela isabet eder.

Rüyada Yüzüstü Düşmek

Rüya sahibinin doğru yolu terk ederek sapıklığa düşmesine işarettir. Kendisini yüz üstü düştüğünü görmesi karındaki hastalıklarla tabir edilir. Rüyayı gören kadın ise, kocasından yüz çevirerek kaçma yolları arar.

Rüyada yüzüstü döndüğünü görmek Allah(c.c)’a şirk koşmak, dünya ve ahirette zarar ve hüsrana uğramak ile tabir edilir. Dünya ve ahirette ziyan edenlerden olmaya, sapıklığa düşmeye delalet eder. (Bu bir uyarı rüyasıdır, tövbe ve dua ile Allah(c.c)’tan yardım istenmelidir.

Rüyada yüzüstü yere düşmek

Kişinin yapmış olduğu tutum ve davranışları ile doğu yoldan çıkmasına giderek sapkın bir yol seçmesine işaret eder. Ünlü rüya alimlerinden İbn-i Şirin’e göre bu rüyayı görenlerin yaşanacak sıkıntı ve ıstıraba yorumlanmıştır. Aynı zamanda bu rüyayı gören kişilerin umutla bağlı oldukları bir şeye ulaşamamalarına rivayet edilmiştir.

Rüyada birinin düştüğünü görmek

Rüyayı gören kişinin, iş hayatında ve aile hayatında yaşadığı mutluluğu kaybedeceğine, çok zor durumlara düşeceğine hakkında asılsız dedikodular çıkarılacağına, çok büyük ve geri dönüşü olmayan hatalara düşeceğine, insanlar arasındaki saygınlığını yitireceğine, aile hayatında çok kötü tartışmalar yaşayacağına, çok büyük ihanete uğrayacağına ve iş hayatında çok büyük çaba ve azim göstermesine rağmen bir türlü işleri yoluna sokamayacağına alamet eder.

Rüyada düşmek ve birinin kaldırması

Rüyada düşmek ve birinin kaldırması çalışma düzensizliği yüzünden bazı sağlık problemleriyle karşılaşılacağına ancak, bir takım ilaçları almak ve tedaviyi desteklemek için uyku düzenini sağlamak şartlarını yerine getirmek koşuluyla gittikçe daha sağlıklı bir yaşama kavuşulacağına işaret eden bir rüya olarak yorumlanır. Rüyada düşmek ve uyanmak diyet programına uyulmaması durumunda iyileşme sürecinin zora gireceğine, bu yüzden mutlak surette doktora danışılmasının yanı sıra tıbbi bazı problemlerin çaresine bakılmasının önemli olduğuna işaret eden bir rüya olarak tabirlenir.

Rüyada yüzüstü yatan bebek görmek

Rakiplerin ve çekemeyenlerin bu sayede yenilgiye uğratılacağına ve rahata erileceğine, kişinin maddi zarara uğrayacağına, sorunsuz bir kişi ile arkadaş olunacağına, böylece yüzünün güleceğine, annesinin ve babasının ettiği dualarla sırtının yere gelmeyeceğine, üzüntü duyduğu konuları kendi imkanları ile düzeltmeye çalışacağına, uzun zamandan beri hayal edilen şeylere kısa zamanda ulaşacağına, büyük başarıların ve kazançların kapısını açacağına delalettir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir