L harfi ile başlayan rüya tabirleri yorumları

L harfi ile başlayan rüya tabirleri yorumları sayfamızda leylek, limonata, lamba, lale gibi l harfi başlayan rüyaların anlamlarını ve yorumlarını bulabileceksiniz.

LALE: Renklerle bezenmiş lale tarlasını görmek, bulunduğu topluluk içinde faydalı olabileceği bir göreve tayin edilecekse de bu vazifede kendi huzur ve rahatını bozacağına; rüyada lale toplamak, tehlikeli bir arkadaşlıktan sonra tam zamanında işin farkına vararak bu tehlikenin önleneceği şeklinde yorumlanır.

LAMBA: Rüyada lamba yakmak, genç bir erkek için, çok zor duruma düşeceğini; orta yaşta ise, hayatta başarıya ulaşmak için, henüz tecrübe sahibi olmadığına; genç bir kız ise hoş ve eğlenceli bir ziyafete gideceğine; yaşlılar için, iyi bir işte beklenmedik derecede talihin açılacağına işarettir.

LACİVERT: Rüyada lacivert renk görmek, resmi bir toplantıya çağırılacağınıza işarettir. Rüyada lacivert görmek, resmi bir toplantıya davet alacağınıza yorumlanır. Renk olarak lacivert, uğur, hayır, huzuru temsil eder. Lacivert tonu ne kadar hoşa giderse o kadar iyidir. Rüyada lacivert renkli her hangi bir şey görmek, resmi bir toplantı için davet edileceğinize delalet eder. Bazılarına göre: Rüyada lacivert renk çok çekingen bir tabiatınız olduğu için hiç kimse ile dost olamayışınıza ve daima yalnız ve sakin yaşamayı tercih ettiğinize işarettir.

LADES KEMİĞİ: Rüyasında lades kemiği ile ladese tutuşan, son günlerde iş hayatında büyük bir hata içine düşmüş demektir. Rüyada lades kemiği ile lades tutuştuğunu görmek, is hayatında büyük bir hata islemekte olduğunuza ve uyanık olmanız gerektiğine delalet eder.

LASTİK: Rüyanızda lastik görmeniz, iki yüzlü birisiyle tanışacağınıza, onunla bir işe girecek olursanız büyük ölçüde zarara uğrayacağınıza, paranız ve itibarınızdan olacağınıza işarettir.

LAVANTA: Rüyasında lavanta çiçeği görmek, anormal bazı durumlarla karşı karşıya kalınabileceğinin belirtisi olarak kabul edilir.

LEBLEBİ: Rüyada leblebi yenmesi, karaciğer ve siroz hastalığı kabul edilir.

LEOPAR: Rüyada leopar görmek, çok önemli sırlarınızın bazı rakipleriniz tarafından keşfedilerek işlerinizin altüst olacağına işarettir. Rüyada leopar görmek, etrafının yırtıcı ve tuttuğunu koparan düşmanlarla çevrili olduğuna, isinde ve gücünde gözleri bulunduğuna delalet eder. Rüyada leopar görmek, çok önemli sırlarınızın bazı rakipleriniz tarafından keşfedilerek işlerinizin altüst olacağına işarettir. Rüyada leopar rakiplerinizin çok önemli sırlarınızı ele geçirerek işlerinizi altüst edeceğine yorumlanır. Leoparın saldırısına uğradığıysanız hayallerinizin suya düşeceği, leopar kafesteyse düşmanlarınızın size zarar veremeyeceği anlamına gelir.

İlgili Makaleler

LEYLEK: Rüyada leylek görmek, yolculukla yorumlanır. Aynı zamanda leyleği gören için, evlenmeye veya çok dost kazanacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada leylek görmek; mevki sahibi bir insan ile görüşmeye, güzel bir haber almaya, mir misafire işarettir. Rüyada leylek bilgili, nazik, sakin, dengeli, iyi niyetli, hikmet sahibi biri olarak yorumlanır. Rüyasında bir leylek gören böyle biriyle tanışır. Uçan bir leylek gören çok hayırlı haber alır. Rüyasında leylek gören için bu rüya , seyahat demektir. Aynı zamanda leylek görmek, evlilik veya çok iyi arkadaş edineceği demektir. Rüyada leylek görmek, dindar, geleceği düşünen, sabırlı bir adamla tabir olunur. Bir leylek tuttuğunu veya kendisine hediye edildiğini gören, bu sıfatları taşıyan biri ile dost olur. Bir leylek öldürdüğünü gören, eliyle büyük bir düşmanını ortadan yok eder. Leyleğin kendisi ile konuştuğunu gören, herkesin şaşıracağı bir is yapar yahut iyi bir insandan hayır ve menfaat görür. Evinin damında bir leyleğin durduğunu görmek, iyi bir kimsenin evine misafir olacağına delalet eder.

LİMAN: Rüyada liman görülmesi, gelecekte çok mesut haberlere şahit olunacak demektir. Rahat, huzur, dertlerden, sıkıntıdan kurtuluştur. Rüyada liman görmek, yolculukla yorumlanır. Bu yolculuk sonunda büyük kazanca ve mutlu bir hayata kavuşacağınıza delalet eder. Korku ve şiddetten emin olmaya, rızık ve teşebbüse, sakin ve huzurlu hayata delalet eder. Rüyasında liman gören kimse, gelecekte çok mutluluk verecek haberler alınacak demektir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada liman görmek, her türlü güçlüğü yenmeye işarettir. Liman görmek, huzura, rahata ve emniyet içerisinde bulunmanıza işarettir. Limanda gemiler görmek, yolcunuz varsa onun gelişine veya evinize çok misafirin gelmesine işarettir. Rüyada liman görmek; rahat ve huzurlu bir hayat sürmeye, yolunu beklediğiniz bir insanın geleceğine veya çok sayıda misafir ağırlayacağınıza işarettir.

LOĞUSA: Bu rüya, erkekler için, iyi bir iş müjdecisi olarak yorumlanır. Kadının kendisini loğusa olarak görmesi geçici bir hastalık; yatağından kalkmış görmesi ise iyiliğe ve sağlığa işarettir.

LOHUSA: Rüyada lohusa görmek, evde bulunan bir hastaya işarettir. Erkeklerin lohusa görmesi ise müjde ve sevince işarettir. Bu rüya, erkekler için, güzel bir iş habercisi olarak kabul edilir. Kadının kendisinin loğusa olduğunu görmesi geçici bir rahatsızlık; yatağından kalkmış görmesi ise iyiliğe ve sağlığa yorumlanır. Bu rüya erkekler için iyi bir müjdeye, kadınlar için ise geçici bir hastalığa yorumlanır. Kirmani’ye göre; bir erkeğin rüyasında kendinden doğum kani geldiğini görmesi, bir is başına geçeceğine delalet eder. Bir kadının lohusalıktan kurtulamadığını görmesi hayır değildir.

LİSAN: Rüyada anlamadığı bir dille konuştuğunu gören, yabancı bir ülkede yalnız başına kalır. Veya yabancı kimselerle birlikte bir seyahate çıkar. Başka bir yabancı memlekette olup kendi dilinden anlayan kimselerin olmadığını ve bu yüzden derdini anlatamadığını görmek, çaresi olmayan bir hastalığa yakalanacağına, doktorların kendisine gerekli ilacı veremedikleri için hastalığının geçmeyeceğine delalet eder.

LİDER: İyi bir fırsat olarak yorumlanır. Rüyada bir partinin veya bir kurulusun liderini, öncüsünü görmek, yapacaginiz islerde, alacaginiz kararlarda mutlaka baska birinin fikrini almak ihtiyacini duydugunuza, kendi inisiyatifiniz ile hiç bir is yapamadiginiza ve bundan dolayi herkesin tenkidine ugradiginiza delalet eder.

LEZZET: Rüyasında yediği, içtiği şeylerden memnun olan kimse hayatından da memnundur.

LEVREK: Bolluk, kısmettir. Rüyada levrek baligi görmek, son derecede hayra yorumlanir. Levrek büyük bir kismete ve sansa delalet eder.

LİMONATA: Rüyada limonata içmek, bir yerden hayırlı bir haber alınacağı şeklinde yorumlanır.

LOKMA: Rüyada lokma görülmesi, hayra yorulmaz, genellikle ölüm haberi olarak tabir edilir. Küçük bir kısmettir. Rızık ve menfaate, geçim vasıtalarına ve insanın ceht ve gayretiyle elde ettiği şeylere delalet eder. Rüyada lokma tatlısı yemek kısmet ve paradır. Rüyada ağzına bir lokma götürdüğünü, fakat yutamadığını görmek, ayağına gelen bir kısmeti geri çevirdiğine; lokmayı yuttuğunu görmek ise o kısmetten faydalandığına işarettir. Rüyada bir lokma yiyecek küçük bir kısmettir. Rüyada lokma tatlısı yemek kısmet ve bol paradır.

LABİRENT: Rüyada labirent görmek, basladiginiz bir iste fazla teferruata giristiginiz için sikinti çekmekte oldugunuza ve bu isin içinden siyrilmak için çok düsünmeniz gerektigine yorumlanir.

LİSTE: Rüyada liste görmek önemli insanlar, olaylar olarak yorumlanır. Listedeki yazılar okunuyorsa onlara göre yorumlanır.

LOCA: Rüyada loca görmek, mevki, ayrıcalık, itibardır.

LAVAJ: Rüyada lavaj görmek yada rüyada lavaj yaptiginizi görmek, sagliginizin oldukça bozulduguna, bu bakimdan biraz dikkatli olmaniz gerektigine delalet eder.

LİRA: Rüyada lira görmek, dedikodu, söz, laf, konuşmadır. Rüyasinda altin lira gören, küçük bir kaza geçirir. Lirayi bozdurdugunu veya bir kuyumcuya sattigini gören, bir üzüntü sonucu hafif hastalik geçirir fakat çabuk iyilesir. Birisinden bir sari altin lira aldigini görmek hayirli degildir.

LAHMACUN: Rüyada lahmacun yemek, nefsinize çok düskün oldugunuz için zaman zaman mide hastaligina yakalandiginiza. yiyecek ve içeceginize biraz daha dikkat ederek sagliginin korumaniz gerektigine isarettir.

LAGOTA: Rüyada lagota, dünya oyuncagi ve batil seylerdir. Çalan ve dinleyenlerin uydurdugu yalan sözlerdir. Lagota çalmak, mestur kimse için onu kötülüklerden menedecek vaaz ve nasihat, fasik için, içerilerine tesir edecek bir söz ile bir kavmi ifsad etmesidir. Zalim içinse, kavmi helak edercesine onlara yaptigi zulümdür. Evinde lagota çaldigini görse, bu, o kimse için musibettir. Lagota çalan kimse, kendileri için mertebesi olan bir kavmin basindaki reisleridir. Bir kimse kendisini düdük ve oyun gibi haller olmadan imamin kapisinda, ud, tanbur ve zil çaldigini görse, eger velayete ehilse vali ve sultan olur, eger degilse yalan söz düzdürür. Bir kimse kendisini lagota çaliyor görse, o kimseye hüzün ve keder erisir. Lagota ile beraber düdük, davul ve oyun akitlerinin de oldugunu görse, o yer halkina bir musibet erisir. Çünkü düdük ve davul her halde aglamak ve musibettir.

LAHANA: Kaba yaratılışlı, taş kalpli bir kimseye, hoş olmayan şeylere, Elinde lahana yaprakları görmek, elde ettiği şeye yumuşak bir yöntemle nail olacağına delalet eder. Rüyada lahana hayatınızda birçok sıkıntı yaşayacaksınız demektir. Eğer lahana yeşilse, aşk yaşamınız altüst olacak; evliyseniz, eşiniz size ihanet edecek ve sizi çok üzecek demektir. Lahana tohumu görmek hastalık, gam ve kederle yorumlanır. Salata, marul ve benzeri tohumlar da böyledir. Rüyada lahana görmek gizli mala ve sırra delalet eder. Lahanayı alıp keserek yediğini gören, başkalarının sırlarını öğrenmeye çalışır, eline gizli mal geçer. Lahana yapraklarının sararmış olduğunu gören, hafif bir hastalığa yakalanır ve sakladığı paradan bu hastalıktan kurtulmak için sarf eder. Bahçeden bir lahana kesip evine getiren sır saklamakla tanınır.

Lahavle Vela Kuvvete İlla Billah: Bir kimse rüyada bu kelimeyi çok söylediğini görse, rüya sahibinin bu kelimeyi söylemesini icap ettirecek şeyle korkutulmamasına işarettir. Bazen de, bu kelimeyi söylemek kedere işarettir.

LALE: Lale görmek, aşık olmaya işarettir. Evlilik ve aşkla ilgili kısmettir. Anlayışlı, gururlu, iyi niyetli, dengeli birisini temsil eder. Çok güzel ve iyi bir kimseye aşık olacağınızı işaret eder. Lale dikmek çevrenizdeki insanlara yardımda bulunacağınıza işarettir. Laleyi koparmak işleriniz düzelecek demektir. Renklerle bezenmiş lale tarlasını görmek, bulunduğu topluluk içinde faydalı olabileceği bir göreve tayin edilecekse de bu vazifede kendi huzur ve rahatını bozacağına; rüyada lale toplamak, tehlikeli bir arkadaşlıktan sonra tam zamanında işin farkına vararak bu tehlikenin önleneceği şeklinde yorumlanır. Erkeğin lale görmesi güzel bir kıza, kızın lale görmesi ise, bir delikanlıya aşık olmaya işarettir. Lale yetiştirdiğini gören kimse, yakınlarından ve akrabalarından itibar ve saygı görmeye işarettir.

LOKUM: Sevinç verici haberdir. Rüyada lokum yemek kısa zamanda mutluluk verici bir haber alır. Bu haber sayesinde günleri mutlu geçer demektir. Rüyasında bir kutu lokum alan kimsenin hayatı gönlüne göre olur. Lokum ikram etmek başka insanları sevindirmek demektir. Rüyada lokum yediğini görmek, bugünlerde bir dedikodu işiterek çok üzüleceğine delalet eder. Bademli veya fıstıklı lokum yemek, ev halkından biri hakkında duyacağı kötü bir söze işarettir.

LEVHA: Nasihatte bulunmaya, yararlı söz söylemeye, bilgi ve tecrübesiyle insanlara faydalı olmaya delalet eder. Çok güzel geçecek bir iş yolculuğuna çıkacaksınız demektir. Rüyada levha görmek yakında hayırlı bir yolculuğa çıkacağına delalet eder. Rüyada üzerinde kadayıf yapılan saç levhayı görmek, sıtma hastalığına işarettir. Sıtma hastalığı ateşli hastalıktır. Saç da üzerine konulan şeyleri kizdinr.

LEBBEYK: Telbiye getirmek haber ve sorunun cevabını vermeye, düşmana galip gelmeye, emaneti sahibine vermeye delalet eder. Rüyada lebbeyk demek şikâyetleri erbabına arz etmeye işarettir. Hac zamanında Lebbeyk dediğini gören düşmanlarına galip gelir.

LAVABO: Bilinen lavabo süfli kadına, bilinmeyeni ise zina yapan kadına, Tıkanmış lavabo idrar yapmakta zorluk çekmeye delalet eder. Temiz, güzel lavabo başarı ve yükselmedir. Pis lavabo da başarısızlıktır. Rüyada lavabo gören, çok titiz ve temiz bir kimsedir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada lavabo, süflî(basit bir) hizmetçiye ya da süflî hanıma işarettir. Bilmediği lavabo, zina eden bir kadındır. Lavabonuzun kapandığını gören kimsenin idrar yapması güçleşir.

Aşağıda, gördüğünüz rüyanın baş harfine göre arama yapabilirsiniz. İşte harf harf rüyalar:

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir