E Harfi İle Başlayan Rüya Tabirleri Yorumları

E harfi ile başlayan rüya tabirleri yorumları sayfamızda, elbise, elek, eczane, elma gibi e harfiyle başlayan rüyaların anlamı ve yorumu tabir edilmiştir.

ETÜT:

Rüyada her hangi bir konu üzerinde etüt yapmak veya yaptırmak, öğrenmek istediğiniz bir mesele üzerinde bilgi sahibi olmak arzusu duyduğunuza, bu arada aldığınız bir haberin aslini incelemek istediğinize işarettir.

ELEKTİRİK:

Rüyada elektrik görmek, hayatınızda birtakım ani değişiklikler sizin aleyhinize olacak. Eğer sizi rüyada elektrik çarpıyorsa, hayatınızın tehlikede olduğu anlamına gelir. Büyük bir güç olarak yorumlanır.

EŞRAF:

Rüyada eşraf görmek yada rüyanızda memleketin ileri gelenlerinden, eşraf dan birisi ile tanışmak, onunla dost olmak, hatırınızın tanıdıklarınız tarafından sayılacağına, bir is veya yardım teklifi ile karşılaşarak, halk içinde sevilen bir kimse olacağınıza işarettir.

ETER:

Rüyada eter görmek yada eter kokladığını görmek, bir yakını tarafından aldatılacağına işarettir. Eter koklatılarak ayıldığını görmek, bir büyük üzüntüden kurtulacağına delalet eder.

EMZİK:

Rüyada emzik görmek, kendini beğenmiş kimselerle tanışıp onların bu haline üzüleceğinize, çocuğunuzun emzik emdiğini görmek, yakında bir çocuğunuzun daha olacağına, bekar iseniz bir genç kızla tanışarak evleneceğinize delalet eder. Boş söz, tatsız laf, dedikodu, söylenti, sinirlendirici haberdir. Ama emzik bebeğin ağzında ise hayırlı haberdir.

ENTRİKA ÇEVİRMEK:

Rüyada entrika çevirmek yada rüyada etrafınızdaki kimselerin sizin aleyhinizde olarak ve islerinizi bozacak şekilde entrikalar çevirdiklerini görmek, islerinizi yoluna koymak için dolambaçlı yolları seçtiğinize, size gösterilen inanca güvenmek istemediğinize ve daima şüphe ile karşıladığınıza delalet eder.

ENFİYE:

Rüyada enfiye görmek veya rüyada burnunuza enfiye çektiğinizi ve başka birinin kendi burnuna enfiye çektiğini görmek, kötü bir haber alacağınıza veya bir başkasına kötü bir haber vereceğinize işarettir.

EL BAĞLAMAK:

Rüyada el bağlamak hayır ile yorumlanmaz. Rüyada parmaklarını birbirine geçirmek suretiyle el bağladığını görmek, hayır değildir. Bazı yorumculara göre; parmaklarını birbirine geçirerek el bağladığını görmek, insani zor duruma sokar. İbni Şirin’e göre; Rüyasında ne suretle olursa olsun el bağladığını gören kendi kısmetini bağlar. El bağlamak, darlık ve zorluğa delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada el bağladığını görmek, hayra işaret değildir. Böyle bir rüya, gören için darlık ve meşakkate işarettir.

İlgili Makaleler

EKŞİLİ ÇORBA:

Bir kimsenin, rüyada sığır eti ile eksili çorba pişirdiğini ve ondan yediğini görmesi, o şahsın faydalı ve iyilik sahibi bir adam olduğuna ve elde edilecek malla güzel bir şekilde geçinmesine işarettir. Çorba koyun eti ile pismişse, halkın ileri gelen ve büyükleri yanında şerefli ve izzetli bir hayat sürmesine işarettir. Eğer serçe kuşu etiyle pişirilmiş olursa, o şahsın devlet ricali tarafından ihtiram edilmeye, ferahlık, sevinç ve vücut sıhhati ile halkın ileri gelenlerine hükmetmesine işarettir. Eğer diğer kuşların etleriyle pişirilmiş olursa, memuriyete veya ticarete yahut o çorbadaki yağın çokluğu nispetinde muhterem bir cemaatle helal mal kazanmaya işarettir. Eksili çorba hastalığa işarettir. Ancak çorba serçe kuşlarının etiyle pişirilmiş olursa, memur olmaya, arzu ve isteğine nail olmaya işarettir.

ESNEMEK:

Tembelliğe, uyuşukluğa, günah işlemeye ve namazı ihmal etmeye yahut onu gafletle, ruhunu ibadete vermeden kılmaya delalet eder. Sorundan feraha çıkmaktır. Fakat rüyasında başkasının esnediğini görmek, maddi konularda zorluk olarak yorumlanır. Rüyada sik, sik esnediğinizi görmek, yahut esneyen bir kimse ile karşılaşmak, bu günlerde biraz canınızın sıkıldığına, kendinizi avutmazsanız bu can sıkıntınızın daha da artacağına işarettir. Bazılarına göre, rüyada esnemek mekruh olarak yorumlanır. Rüyasında esnediğini gören herkesin şikâyetine uğrar. Esnediği zaman elini ağzına tuttuğunu görmek hak yolunda olduğuna, çok esnemek uykusuzluğa ve ilgisizliğe delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada esnemek, günah islemeye, feryat edip ağlamak ve tembellikle namazı terk etmek gibi şeytanin razı olacağı amellere işarettir. Esnemek düşmana zafer bulma ve sevaba da işarettir. Bazen de bu rüya halinin keşfedilmesiyle sırrının ortaya çıkmasına, bazen de, sahibinin, iyi olmayacak bir hastalığa yakalanmasına işarettir.

EDEBİYATÇI:

Din ve dünya işlerini terbiye ve estetik değerleriyle yerine getiren kimseye, Pejmürde kılıklı ve abus çehreli edebiyatçı edepsizliği meslek edinmiş kimseye delalet eder.

EFLATUN:

Rüyada eflatun rengin görülmesi pek hayra yorulmaz, genellikle bir rahatsızlık habercisi sayılır. Rüyada eflatun renk görmek iyeye yorulmaz, genellikle bir hastalık ve sıkıntı demektir. Rüyada eflatun rengin görülmesi pek hayra yorulmaz, genellikle bir rahatsızlık habercisi sayılır.

EKŞİMİK:

Rüyada ekşimik yediğinizi görmek, olur olmaz şeyleri kendinize dert edinerek günlerinizi zehir ettiğinize işarettir. Sağlığınıza karşı duyduğunuz ihmal ve ilgisizliğiniz ileride başınıza büyük dertler açacağı için, şimdiden daha dikkatli olmanız lüzumuna, size huzur ve refah getirecek günlerin yakın olduğunu bilerek daha temkinli davranmanız gerektiğine yorumlanır.

EL ARABASI:

El arabası görmek taşınma ile yorumlanır. Rüyada el arabası ile bir şey taşıdığını görmek, evden başka bir eve taşınacağınıza, el arabasının bos olarak çektiğinizi görmek, size uzaktan bir misafir geleceğine, sadece el arabası görmek rüya sahibinin veya yakınlarından birisinin kaygı verecek bir duruma düşeceğine, el arabasına bir çocuk bindirerek çektiğini görmek, eve çocuklu bir misafirin geleceğine delildir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada el arabası ile bir şey taşıdığını görmek, evden başka bir eve taşınacağına, el arabasını bos olarak çektiğini görmek ise uzaktan bir misafir geleceğine işarettir.

EL AYNASI:

Rüyada el aynası ile yüzünüzü incelediğinizi görmek, yalancı fakat çok zeki bir arkadaşınızın oyununa geleceğinize, çevrenizdeki insanlar tarafından aldatılacağınıza ve onların her hakikati sizden sakladıklarına, oyalanarak bu suretle bazı ticari zarara uğradığınıza delalet eder.

ENERJİK OLMAK:

Rüyada kendinizi büyük bir enerji içinde görmeniz, islerinizin yolunda olduğuna, is arkadaşlarınızla uyumlu bir halde çalıştığınıza, buna rağmen beklediklerinizi elde edemediğiniz için biraz üzgün olduğunuza yorumlanır, isinizde daha başarılı olmanız için biraz daha itidalli hareket etmeniz gerekmektedir. Bu hususa dikkat ederseniz is veriminiz daha çok artacaktır.

ELEKTİRİKÇİ:

Rüyada elektrikçi görmek, yakın zamanda çok para kazandıracak bir işe atılacağınız anlamındadır. Rüyada elektrikçi görmek, islerinizin düzenle yürüdüğüne delalet eder. Bir elektrikçiden alışveriş ettiğinizi görmek, yeni bir takım isler pesinde olduğunuza işarettir. Bir rivayet göre: Rüyada elektrikçi görmek aydınlığa yorumlanır. Bir elektrikçi ile alışveriş yaptığınızı görmek bir isiniz hakkında birisinden yardım ve bilgi aldığınıza, bir elektrikçiyi evinize çağırıp tamirat yaptırdığınızı görmek, yarım kalan bir işi tamamladığınıza delalet eder.

EROİN:

Rüyada eroin kullanıldığının görülmesi rüya sahibinin hayaller içinde olduğunu, ayaklarının yere basmadığını işaret eder. Sıkıntı ve hatta felaket haberidir. Rüyada bir kişinin eroin kullanarak komaya girdiğini görmek, beklediği bir isin gecikeceğine, eroin satıcısı görmek, başarısızlığından dolayı duyduğu büyük bir hayal kırıklığına delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada uyuşturucu kullanmak, rüya sahibinin dengesiz bir hayat sürmesine işarettir. Rüyada eroin sattığını görmek ise, rüya sahibinin sıhhatinin bozulacağına işarettir.

ENGEREK YILANI:

Bu tür, bir hayra yorulmaz. Düşmanlarınız sizin hakkınızda bir komplo hazırlıyorlar demektir. Dikkatli davranılması gerekir. Yılan iyiye yorulmaz. Hasımlarınız size bir komplo hazırlıyor demektir. .Adımlarınızı dikkatli atmanız gerektiğine işarettir.

ETİKET:

Rüyada etiket görmek, rüya sahibinin gösterişe çok meraklı bir kimse olduğuna işarettir. Rüyada bir yere bir etiket yapıştırdığını görmek o kişinin hareketlerinde fazlaca yapmacık davrandığına delalet eder. Rüyada bir defterinize veya bavul ve sandık gibi eşyalarınızın üzerine etiket yapıştırdığınızı görmek, isim ve şöhret yolunda gayret harcadığınıza, hatta bu düşünce ile uzak bir yolculuğu bile göze aldığınıza delalet eder. Rüyada etiket görmek, rüyayı görenin gösterişe fazlasıyla düşkün bir kişi olduğuna işaret eder.

EVLAT:

Kız çocuğunu görmek; işlerinin iyi gideceğine, annenin kız çocuğunu görmesi; darlığa düşecekleri şeklinde yorumlanır. Servete ve paraya işarettir. Rüyada kendi evlatlarınızdan birini veya bir kaçını görmek, zenginlik ve bolluk işaretidir. Evladınızın hastalandığını veya öldüğünü görmek, onların uzun yıllar ve mutluluk içinde yaşayacaklarına ve sizin için hayırlı birer kimse olacaklarına işarettir. Rüyada evladınızın sizin ellerinizi öperek duanızı aldıklarını görmek, onlara güzel bir gelecek hazırlamış olduğunuza delildir.

EZİK:

Rüyada bir kaza geçirerek bir tarafınızın ezildiğini görmek, kötü bir haber alıp üzüleceğinize işarettir. Bir de manevi eziklik vardır ki, bir kimsenin size yaptığı bir yardım yahut bir manevi iyilik karşısında mukabele edememenin ezikliğini duymak, büyük bir kimseden manevi ve maddi yardım görerek hayatinizin değişeceğine, refah ve bolluğa kavuşacağınıza işarettir.

ELİFBA:

Bir dilin harflerinin, hangi dilden olursa olsun, belli bir dizi içinde sıralandığını görmek dağınık işlerin bir düzene girmesine, Harfleri sıra takip etmeksizin yahut dağınık görmek düzensizliğe, Kur’an harflerini bir yerde görmek ilim ve hikmet sahibi olmaya, Harfleri bir kağıda yazmak bir şey gizlemeye ya da okumaya, Anlamlı kelimeler oluşturacak şekilde harfleri bir araya getirerek yazmak sağ elle olursa mirasa kavuşmaya, sol elle olursa birine hile yapmaya delalet eder.

ELEK:

Rüyada elek göreni kişinin arkadaşları hakkında dedikodu yapacaklar demektir. Kişinin karşısına çıkacak bilgili, deneyimli, olgun ve güçlü birini işaret eder. Bir şeyler eleyen kimse ise toplumda iyi bir yere gelir. Rüyada elek görmek veya bir elekle un ve benzeri bir şeyi elediğini görmek bos islerle uğraştığına, eleği isini bitirip kaldırdığını görmek, başkasına ait bir isi bitirdiğine delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada elek elediğini görmek rüya sahibinin girişeceği bir iste başarılı olacağına işarettir. Bazı tabirciler un demek, o kimsenin elinin açık ve müsrif olduğuna işarettir demişlerdir. Bazı tabircilerde elenen unun miktarınca eldeki maldan veya paradan zarara uğranır demişlerdir.

EKŞİ:

Rüyada ekşi bir şey yenildiğinin görülmesi acı bir haber alınacağına işaret sayılır. Rüyada ekşi bir şey yemek kötü bir havadis demektir. Rüyasında ekşi şeyler giyen kişi kendisi hakkında dedikodu duyar ve hatta kavga eder. Rüyada eksi bir şey yemek veya çiğnemek, zahmete ve meşakkate yorumlanır. Rüyasında eksi bir şey yediğini gören hayatta çok zahmet çeker. Bir başka rivayete göre de: Rüyasında eksi olan yiyecekleri (limon vs. gibi) yediğini gören kimse geçimini zorlukla karşılayacağına ve sıkıntılı bir ömür süreceğine işarettir.

EFE:

Mahalli kıyafetlerini giymiş efe yiğitlik ve cömertliğe, Efelik taslayan birini görmek cahil bir kimseye delalet eder. Dürüst, kişilik sahibi, güçlü birini temsil eder. Kişinin huzur ve güvene kavuşacağına işarettir. Rüyada efe, kahramanlığa işarettir. Rüyanızda efe olup dağa çıktığınızı görmek, bir alacağınızı tahsil edeceğinize, bir efe ile dost olduğunuzu görmek, birisine kefil olacağınıza, evinize bir efenin misafir olarak geldiğini görmek, bir kişinin sizden borç para isteyeceğine, efelerle birlikte zeybek veya başka bir oyun oynadığınızı görmek, bir şirket kurarak ticaret yapacağınıza işarettir.

ELBİSE ASKISI:

Rüyada elbise askısı görmek, bekar kızlar için “kısmet”, delikanlılar için ise sıkıntı şeklinde yorumlanır. Rüyada elbise askısı görmek, bekar ise, evleneceğine, evli ve çocukları varsa, çocuklarından birisinin evleneceğine, çocukları yoksa, evine bir yabancı misafir geleceğine veya akrabalarından birinin evleneceğine delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada elbise askısı görmek, bekar ise, evleneceğine, evli ve çocukları varsa, çocuklarından birisinin evleneceğine, çocukları yoksa, evine misafir geleceğine işarettir.

EDEP:

Edep ve terbiyeyi güzel bir insan suretinde görmek din ve iman güzelliğine, Hal ve hareketinde edep sınırlarını gözeten birini görmek haddini bilmeye, ilim ve irfan sahibi olmaya, Edepsizce davranın birini görmek, hayasızlığı ve yüzsüzlüğü gerektirecek durum ve davranışlara; Edep ve terbiye ile meşgul olan kimseyi görmek halkın ileri gelenlerine, şeyhe, hocaya, öğretmene, belediye memuruna, anne ve babaya, gardiyana; Tanınmayan terbiyeci Hak Teala’ya, Kendisinin terbiyeci olduğunu görmek haline uygun bir göreve delalet eder.

EKMEK SEPETİ:

Rüyada görülen ekmek sepeti, müjdedir. Sepet görmek, ciğerde olan bir hastalığa da işarettir. Ekmek sepeti görmek, hem korkutucu hem de müjdeci kimseye işarettir. Eğer sepetin içinde rağbet edilen iyi şey varsa, müjde haberini getirene, eğer kötü şey varsa korkutucuya işarettir.

EMEKLİ OLMAK:

Rüyada ihtiyarlayıp emekli olduğunuzu görmek, isinize basari ile daha yıllarca devam edeceğinize, sağlığınızın ise sizi hiç bir zaman doktora muhtaç etmeyecek bir düzeyde devam edeceğine delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada emekli olmak, yeni bir hayat ve ise başlayacağına ve bunda da başarılı olacağına işarettir.

ENGİNAR:

Rüyada enginar görmek, pişmiş ise, helal rızk ile tabir olunur. Pişmemiş enginar görmek hayırlı değildir. Bazı yorumculara göre, enginar görmek gizli mala, kötü insanlara delalet eder. Bir enginar alıp yediğini gören hasis bir adamla alışveriş yapar. Bir başka rivayete göre de: Rüyada enginar (ister çiğ ister pişmiş olsun) yemede hayır yoktur. Rüyayı görene kötü bir haber oluşacağına işarettir.

ESRAR:

Rüyada bir kişinin esrar kullanarak komaya girdiğini görmek, beklediği bir isin gecikeceğine, esrar satıcısı görmek, başarısızlığından dolayı duyduğu büyük bir hayal kırıklığına delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada uyuşturucu kullanmak, rüya sahibinin dengesiz bir hayat sürmesine işarettir. Rüyada esrar sattığını görmek ise, rüya sahibinin sıhhatinin bozulacağına işarettir.

ELBİSELİK KUMAŞ:

Rüyada elbiselik kumaş görmek, helal kazanca, yoksulluk ve kederden kurtulmaya, çizgili ve her çeşit desenli kumaş yararlı mala, kumaş toplarını bir yerde topluca görmek dünya ehli için, varlığı kendi çıkar ve hırsı uğruna kullanmaya delalet eder. Kumaş topları tüccar olmayan kimse iççin yolculuk, mal, sevinç, evlenme ve mürüvvettir. Rüyada kendinize bir elbise diktirmek için gittiğiniz dükkanda elbiselik kumaş beğendiğinizi görmek, mutluluğunuzun artacağına, bekar iseniz evlenme şansınızın artacağına, evli iseniz müjdeli bir habere veya bir çocuk sahibi olamaya delalet eder.

EĞİTİM:

Rüyada eğitim görmek, hayata yeni bir yön vermek gerektiğine işaret eder. Uyarı niteliği taşır.

EV REİSİ:

Rüyada ev reisi görmek, hafız ve alim bir kimseye işarettir.

EHLİYET:

Rüyasında ehliyet aldığını gören kimse doğru yolda demektir. Amacına ulaşacak ve huzur duyacak demektir.

ESNAF:

Rüyada bir esnafla tanışıp konuştuğunu gören, bazı islerinin aksadığını görerek üzülür. Esnaf görmek, düzenin bozulacağına işarettir.

EĞİTİMCİ:

Rüyada eğitimci görmek, kendisine, bazen de belediye memuruna, mütevelliye, halkın önderine, hocaya veya anne ve babaya işarettir. Rüyada kendisinin eğitimci olduğunu gören kimse, haline uygun bir makarna kavuşur ve orada hayra işarettir.

EDEBİ ESER:

Rüyada edebi eser görmek, söz ve ifadede ölçüyü kaçırmamaya, hayatı ve hayata anlam katan değerleri incelikli olarak yaşamaya ve yaşatmaya delalet eder.

ERGUVAN:

Rüyada erguvan görmek, iffetli ve terbiyeli bir kadına delalet eder. Yerden bu çiçeği aldığını gören kimse zengin, görgülü ve akrabası çok olan bir kadın alır.

ELEŞTİRİ:

Rüyada eleştiri görmek, eleştiren kişi iyilik yapacak, birisine yardım edecek demektir. Eleştirilen de yardım alır.

ECEL:

Kişinin ömrü uzun olacak ve yaşamı anlam kazanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir