Rüyada Efsun Görmek

Sahte yöntemlerle insanları etkilemeye çalışmak yada büyü sihir kullanarak okunan şey manasına gelen efsun rüyada görülürse ne anlama gelir? Rüyada efsunlu birini görmek ne demek?

Eskiden çok yaygın olan ama günümüzde pek kullanılmayan efsunlamak, bizim bildiğimiz anlamda ülkemizde yapılmamaktadır. Daha çok annelerimizin yada büyüklerimizin dualar okuyarak, bizleri okuyup üflemesi anlamını çıkarabiliriz. Kimi yorumcu yalan ve iki yüzlü kimselerle karşılaşmaya derken kimileri ise, hastalıklarından kurtulmaya, içindeki sıkıntılarının gitmesine, üzüntünün yerini sevincin almasına işarettir demişlerdir.

Rüya tabirleri yorumları
Rüyada efsun görmek, yapan kişinin nasıl yaptığına bağlı olarak tabiri değişen bir rüyadır. Yorumcular bu işi yaparken dini yönüyle mi yapılmış yoksa başka yöntemler mi kullanılmış ona bakmışlardır. Dini açıdan yapılan bir efsun varsa hayırlı ve iyi fakat başka şekilde efsunlama işi yapılmış ise bu sefer kötü olarak yorum yapmışlardır.

Rüyada bir kimse kendisinin hasta üzerine efsun ettiğini görmesi ağrı ve hastalıklardan kurtulmaya, üzüntü ve kederin gitmesine işarettir. Sünnetin ve Kur’an’ın dışında bir şeyle efsun etmesi ise yalancılığa ve riyaya işarettir. Bir kimse efsun ettiğini veya kendisine efsun ettirdiğini görse, batıl şeye işarettir.

Eğer yapılan efsunda “Bismillahirrahmanirrahîm”, yahut Kur’an’dan bir ayet varsa bu rüya batıl şeylere işaret etmez. Efsun edilmiş bir suyu içtiğini yahut bir bardak içindeki okunmuş suyu başkasına içirdiğini gören kimsenin uzun ömürlü olmasına işarettir.

Rüyada efsuncu görmek yada efsun okuyan kimseyi görmek, eğer okuduğu efsununda Allahu Teala c.c Hazretlerini zikrederse, halkın arasını bulan üzüntü ve kederden halkı teselli eden, kalplerdeki kini teskin eden kimseye işarettir. Eger efsununda Allahu Teala c.c Hazretlerini zikretmez ise batıl söz söyleyen kimseye işarettir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir