R harfi ile başlayan rüya tabirleri yorumları

R harfi ile başlayan rüya tabirleri yorumları sayfamızda ruj, reçete, ramazan, resim gibi r harfi başlayan rüyaların anlamlarını ve yorumlarını bulabileceksiniz.

RAKİP: Rüyada rakip görmek, yanlış attığınız adımlardan dolayı zarara uğrayacağınıza işaret eder. Bir rakibiniz olduğunu gördüyseniz, yanlış attığınız adımlardan dolayı zarara uğrayacağınız anlamına gelir. Rakibi yenerse kişinin bir engeli aşacağına, yenilirse ise değer verdiği bir şeyi başkasına kaptıracak demektir.

REKOR: Rüyada rekor görmek, kişinin başarı peşinde olduğunu ama büyük engelleri de bulunduğunu gösterir.

RAY: Rüyada tren rayı görmek, çok uzun bir yolculuğa çıkacağınızı gösterir.

REYHAN: Uykusunda baharın, güneşli havada bahçesinde reyhan görmesi; sağlık ve ferahlıkta bulunacağına ve çok güzel bir kadınla neşeli bir hayat süreceğine işarettir.

REMİL DÖKEN: Kum falına bakan kimseyi görmek yolculuktan hasıl olacak kar ve menfaate yahut hile ve hırsızlık yapmaya delalet eder. Rüyada remilcilik görmek, hile etmeye, hırsızlığa, yolculuktan hasıl olacak, kar ve ticaret ve menfaate işarettir.

RESMİ DAİRE: Rüyada bir resmi dairede bulunduğunuzu görmek, hükümetle aranızdaki bir isin olumlu sonuç vereceğine işarettir.

REZALET: Rüyada rezalet sayılacak hareketler yapmanız veya bir rezalete karışmanız, bir çok kimsenin aleyhinizde bulunduğuna, sizi küçültmek için rakiplerinizin durmadan çaba harcadıklarına, bu yüzden islerinizde elinizden gelen her gayreti harcayarak onlara açık kapı bırakmamaya dikkatli olmanız gerektiğine yorumlanır.

REVİR: Rüyada revir görmek yada hafif bir rahatsızlığınızdan dolayı revire yatırıldığınızı görmek, attığınız yanlış adımlar yüzünden bir çok zarara uğrayacağınıza ve geleceğinizin tehlike içinde olduğuna en kesin bir belirtidir.

İlgili Makaleler

REVANİ: Rüyada revani yemek, uzun bir yolculuğa veya çok hayırlı bir haber işiteceğinize yorumlanır.

RİCA: Rüyada bir kimseye bir is hususunda ricada bulunmanız, bir isin başına geçip onu yöneteceğiniz ve sonunda başarılı olacağınız bir mesleğin sahibi mevkiine geleceğinize işarettir.

RİBAS OTU: Rüyada ribas denilen ekşi ot, eğer olursa, o kişinin bir yakını veya dostu tarafından göreceği menfaate, eğer acı otursa pişmanlığa delalet eder.

RİSALE: Rüyada bir matbaada bir risale bastırdığını görmek, uzaktan beklediği müjdeli bir haberi alacağına delalet eder. Bir risaleyi düzenlemeye çalıştığını görmek, düşündüğü bazı isleri yapmak için plan hazırladığına işarettir.

RİNGA BALIĞI: Rüyada ringa balığı yemek, bir yakınınızdan hiç beklemediğiniz bir kötü söz işiteceğinize delalet eder.

ROBOT: Rüyada robot görmek, bu günlerde işe aldığınız bir kimseden istediğiniz randımanı alamadığınız için işlerinizin pek düzgün gitmediğine işarettir.

ROBDÖŞAMBR: Güzel renkli, temiz bir robdöşambr kişinin kendisine iyi bakacak bir eş alacağına veya zengin olacağına işarettir.

ROSTO: Rüyada rosto görmek, oldukça büyük ama yararı olmayacak paraya işarettir. Rüyada bir lokantada rosto yediğinizi görmeniz. bir is hususunda sizinle anlaşmak isteyenlere olumsuz cevap vereceğiniz, bu günlerde çok kati bir ortam içinde bulunduğunuzu çok sıkıntıda olduğunuzu gösterir.

RULO: Temiz kağıt rulosu geleceğin iyi olacağına işaret eder.

RUTUBET veya NEM: Rüyada rutubet görmek, müjdeye işarettir. Rüyada nem görmek yani vücudun nemlenmesi geçici sorundur. Nem hafif sıkıntı, çabuk geçen sorundur. Gözlerin nemlenmesi ise sevinçtir.

RAMPA: Rüyada rampa görmek veya rüyada bir yolda yürürken bir rampaya rastladığınızı ve o rampayı çıkmak zorunda kaldığınızı görmek, islerinizde bazı zorluklara uğrayacağınıza delalet eder. Eğer rampayı yorulmadan çıkarsanız, islerinizi kolaylıkla yapacağınıza, aksi ise o isi yapmayı başaramayacağınıza yorumlanır.

REJİSÖR: Rüyada rejisör görmek veya rüyada kendinizi rejisör olmuş görmek veya bir sahnede bulunduğunuzu ve bir rejisör tarafından yönetildiğinizi görmek, çeşitli işlere atılıp muvaffak olamadığınıza, bu defa gireceğiniz isin artık son olduğunu düşünerek, daha dikkatli hareket ederek, bundan sonraki hayatiniz için çok önemi bulunduğuna işarettir.

REKABET: Rüyada rekabet görmek veya rüyada yaptığınız bir isle ayni isi yapanlara, karşı bir rekabete giriştiğinizi görmek, sizden yârdim isteyen kimseler olduğuna ve bunlara karşı sertçe davranıp ricalarını geri çevirdiğinize, biraz sert tabiatlı bir kimse olduğunuz için herkesin sizden çekindiğine işarettir. Rüyada birileri ile rekabet halinde olduğunuzu görmek; kıskanç davranışlarınız yüzünden daima acı çekeceğinize işarettir.

REKLAM: Rüyada reklam görmek, hatalı davranışlar nedeniyle arkadaş çevrenizden dışlanacaksınız demektir. Rüyada bir reklam ilanı okumak, düşmana yenik düşme tehlikesi içinde olduğunuz anlamına gelir. Dikkat edin. Şaşırtıcı, sürprizli durumdur. Ayrıca yabancılarla ilgili haber, yeni yol yöntemdir. Rüyada bir şeyin reklamını görmek, birisi tarafından is veya para hususunda aldatılacağınıza delildir. Reklam bir rivayete göre yalanla da tabir edildiğinden rüyada reklam görmek, bir kimsenin yalan ve düzenle mal elde edeceğine işarettir. Düşmana yenik düşme tehlikesi içinde olduğunuz anlamına gelir.

REKTÖR: Rüyada rektör görmek veya rüyada bir üniversite rektörü görmek, çalışmak için başvurduğunuz bir kurumdan müjdeli bir haber alarak, ise başlayacağınıza; bir taahhüt isi almis iseniz o isi başarıyla tamamlayarak kazancınızı sağlayacağınıza; çalışma gücünüzün her gün biraz daha artacağına işarettir.

ROKA: Rüyada roka görmek, mevsiminde taze, yeşil roka büyük para, bolluk, servettir. Rokanın üstüne sirke dökmek ise maddi zarardır. Rüyada roka yemek, acı haber alacağınızı sandığınız bir kimseden sizi çok sevindirecek çok güzel bir müjdeli haber alacağınıza, sevincinizi ailenizle paylaşacağınıza yorumlanır.

ROMATİZMA: Rüyada romatizma görmek, güvendiğiniz insanlar güveninizi boşa çıkaracak demektir. Rüyasında romatizma yüzünden acı çeken kişinin bütün sağlık sorunu çözülecektir. Rüyada romatizma hastalığına tutulan bir kimseyi görmek veya kendisinin bu hastalığa tutulduğunu görmek, yakında sıkıntılı günler geçireceğine; romatizmalı bir dostu , ziyarete gitmek, başkasının sıkıntısı için üzüntü duyduğuna delalet eder.

RÖMORK: Rüyada römork görmeniz, başvurduğunuz bir müessese veya kurumdan müspet cevap alarak islerinizi yürüteceğinize bir rivayete göre de, eviniz veya mahallenizde yapılacak bir tamir veya yapı işi için etrafınızdan gerekli yardımı göreceğinize delalet eder.

RÖNTGEN: Rüyada röntgen görmek, sağlığınızın bozulacağına işaret eder. Rüyada bir azanızın röntgenini çektirdiğinizi görmeniz, herkese karşı hakiki yüzünüzü göstermediğinize ve sahte tavırlar takındığınıza delildir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada röntgen çektirmek, hastalığa, sıkıntı ve üzüntüye işarettir.

RUM HALKI: Rüyada görülen Rum, arzu edilen şeye kavuşmaya delalet eder. Bazen de Rum taifesini görmek Cenabi Hakkin, Elif, Lam, Mim, Ruim(Iar) mağlup oldu. Halbuki onlar bu yenilmelerinin ardından galip olacaklar, bir haç yıl içinde Eninde de, sonunda da emir Allah’ındır (c.c) O gün müminlerle ferahlanacak. (Surei Rum, ayet 14) mealindeki ayeti kerimenin işaretinden dolayı galip gelmeye ve perişan olmaya delalet eder.

Burada olmayan fakat bulunmasını istediğiniz R harfi ile başlayan kelimeler varsa anlamlarını bulmamız için rüyanızı aşağıdan bize yazınız. Nazlim.net

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir