Rüyada Rehin Görmek

Son Güncelleme: 26.12.2020 05:43

Rüyada Rehin Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada rehin görmek hayırlı değildir. Çünkü ihtiyaca ve tamaha işarettir. Borcuna karşılık bir malı yahut kendini rehin vermek yahut bir ipotek muamelesine maruz kalmak, kılınmayan namaz, tutulmayan oruç ve yerine getirilmeyen diğer dini görevlerden dolayı ilahi ceza ikazına alamettir.

Bir kimseden rehin olarak bir şey almak, borçluya süre tanıyıp ona kolaylık göstermeye işarettir.

Kendisine kira karşılığı bir kıymetli eşyanın rehin olarak verildiğini gören kimse başkasına acı çektirir ve ona zulmeder. Rehin bırakılan bir eşyanın geri verilmediğini, bunun için rehin veren kimsenin durmadan gelip istememesini görmek, rehini alan kimsenin vicdansızlığına ve halk nazarında makbul olmayan bir kişi olduğuna işarettir.

Bir kimse rehine koyduğu bir eşyasını geri almaya geldiğinde, bıraktığı şeyin o eşya olmadığını ve daha kıymetli bir şey bıraktığını iddia ederse, o kimsenin dünyada ve ahirette bednam olacağına ve halk nazarında da namussuzlukla şöhret yapacağına işarettir.

Rüyada rehin iki şekilde yorumlanır: ihtiyaç veya tamah. Bir kimsenin kendisine bir şeyin rehin olarak bırakıldığını görmek, o kimsenin rüya sahibine ihtiyacı olduğuna delalet eder. Kendisinin bir kimseye bir şey rehin olarak bıraktığını görmek, o kimseye muhtaç olacağına işarettir. Kendisini rehin olarak birine bıraktığını görmek günah islemektir.

Bir başka rivayete göre de: Bir kimsenin rüyada kendisini bir yerde rehin olarak görmesi, onun çok günah islemesine ve kötü ameli sebebiyle cehennemde hapis edileceğine işarettir. Yanma rehin olarak bir şeyin bıraktığını gören kimse, başkasına zulmeder.

Rehin bırakan kimse, bıraktığı rehini verinceye kadar o adamdan onu ister. Rehin olarak görülmek, zillet ve rezilliğe muttali olmaya; kalbini birisinin sevgisiyle meşgul etmeye işarettir.

Bir kimse rüyada, güzel bir şeyi kötü bir şey karşılığında rehin etse o kimse hakir bir şahsın muhabbetinde müptela olur ve bununla o kimsenin yüce kadri mahvolur. Bazen de rehin, rehin bırakanın rehin bırakılan üzerine zararına, bazen de yolculuğa işarettir.

Rüyada herhangi bir eşyayı rehin bıraktığını görmek; harcamalarınıza dikkat etmediğiniz sürece para konusunda sıkıntı çekeceğinize işarettir.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 5 / 5. Kullanılan oy: 3

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir