Rüyada Recm Edilmek Görmek

Rüyada recm konusunu ele almak için öncelikle recm ne demek açıklamaya çalışalım sizlere. Erkek veya kadın kim olursa olsun zina yapan kişinin taşlanarak öldürülmesi işlemine recm denilmektedir.

Rüyada Recm Edilmek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Recmedilmek Görmek

Rüyada recmedilmenin anlamı ve yorumu nedir? Birisi rüyasında kendisinin yada başkasının recmedildiğini görürse bunun açıklaması ne demektir?

Günahlarından kurtulmaya affedilmeye yada rüyayı gören kimsenin birisi ile arasında olacak ağız dalaşına kavgaya veya iftara atılmaya işaret etmektedir.

Rüyasında bir kadının recm edildiğini gören kimse, bir adama hakaret eder. Recim görmek aynı zamanda ırza ve namusa dokunan biri hakkında yersiz iftiraya da yorumlanır. Eğer recim yapılan kadın bu cezayı hak etmiş ise, bu takdirde recmedilen kimsenin günahlarından kurtulacağına delalet eder.

Kirmani’ye göre; rüyada bir kadının taşlandığını (recm edildiğini) görmek, hayır değildir. İbni Şirin’e göre; rüyasında bir kimseyi recm ettiriniz gören o kimseye sitem eder.

Bazı yorumculara göre, recim görmek iki şekilde tabir olunur: Zarar gelmesi, doğru yoldan sapma. Ser’an gerekli bir sebeple recm olunduğunu görmek günahlarının karşılığı, veya tiksindiği halde ve işlemediği bir isten dolayı cezadır.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada birisini recm ettiğini gören kimse bir insana küfreder, Recm, ırz namus hakkında iftiraya işarettir. Ancak recm Allah(c.c) tarafından yasaklanmış olan bir suçu işlemeden ötürü ceza vermek için yapılmışsa, bu halde recm olunan kimsenin günahtan temizlenmesine işarettir.

Nazlim.net / Rüya Tabirleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir