Rüyada Rüya Görmek

Son Güncelleme: 11.09.2020 01:33

Mutlaka sizlerinde başına gelmiştir rüya içinde rüya görmek. Hatta bir film vardı bununla alakalı ve çok beğenmiştim. İşte böyle durumların ne olduğunu burada sizlere anlatacağız.

Rüyada Rüya Görmek Ne Demek, Ne Anlama Gelir?

Rüyada Rüya Görmek

Rüyada rüya görmenin anlamı ve yorumu nedir? Birisi rüyasında rüya gördüğünü görürse tabirciler tarafından bunun açıklaması nasıl yapılır ve bu ne demektir?

Rüya içerisinde rüya tabir ettiğini görmek, doğruluğu tartışılır bir kimsenin söz ve haberine; Salih ve doğru sözlü birinin rüya tabir ettiğini görmesi, bu yorumun aynen çıkmasına; Rüyada, gördüğü rüyayı bir tabirciye anlattığını görmek, hikmetli ve sünnete uygun olan söz işitmeye; Tabirci olduğunu görmek hakim olmaya, ilim tahsil etmeye yahut okumaya işarettir.

Rüya yorumcusu görmek kaybolan kimseden haber almaya, bir şeyin açığa çıkmasını isteyen kimsenin bu arzusunun yerine gelmesine, mahzun kimsenin sevinmesine, sevinçli olanların kederlenmesine delalet eder.

Tabirci görmek bazen zor şeyleri çözmeye, rumuzlu şeyleri bilmeye, gizli şeyleri açığa çıkarmaya; arkadaşına öğüt vermeye ve onu esirgemeye; Tabirci görmek hem müjdeleyen, hem de korkutan kimseye, camiye ve Kur’an okumaya; yargıç, fıkıh bilgini ve doktora; sarraf ve ayar yapan kimseye, insanları teselli eden kimseye, kitap, sicil vs. okuyan kimseye delalet eder.

Kişi rüyasında rüya görürse dikkat etmelidir. Aynen çıkar.

Rüyada Rüya Meleği Görmek

Rüya meleğini görmek memuriyete, yardım görmeye, yolculuğa ve yolculuktan dönmeye, evlenmeye, çoluk cocuğa, sözünü yerine getirmeye, müjde ve sevince; melike ( devlet başkanına) tercümanlık yapmaya ve onun sırlarına vakıf olmaya, öğretmen ve mürebbiye, keşif ilimlerine ve tıbba vakıf olmaya, asalet sahibi olmaya; Bu meleğin bir şey vermesi yahut bir haber vermesi ayniyle meydana gelmesine delalet eder.

Rüyada, rüya meleğini görmek, müjdeye, ferahlığa sözünü yerine getirmeye, hayata, yolculuğa, yolculuktan dönmeye, evlenmeye, çoluk çocuğa, memuriyete ve yardımlaşmaya işarettir. Rüya meleği, rüyayı görene bir sey veya bir haber verse, o sey meydana gelir. Çünkü rüya meleği, o gibi islere memurdur. Rüya meleğini görmek, hükümdara tercümanlık yapmaya ve onun sırlarına vakıf olmaya işarettir.

Rüyada Rüya Tabircisi Görmek

Rüyada, rüya tabircisini görmek, mahzun kimselerin sevineceğine ferahlık içinde olanların mahzun olmalarına, kapalı bir şeyin meydana çıkmasını ümit ve arzu eden kimsenin, istek ve arzusunun yerine gelmesine, kaybolmuş birisinden haber bekleyen kimse için de, o kimse tarafindan ona haber getiren bir adamın gelmesine işarettir.

Bazen de tabirci görmek, rumuzlu şeyleri bilmeyi, müskül şeyleri çözmeye, gizli şeyleri çıkarmaya, hikaye ve olay nakledicisine ve dini bilgileri bilen alim bir kimseye işarettir.

Tabirci, bazen çevresine öğüt veren insana da sirn gizlemeyen kimseye işarettir. Tabirci, hakim, hukukçu ve doktor gibi halkın iyi veya kötü islerinde müracaat ettikleri kimseye işarettir. Bazen tabirci camiye ve Kur’an okuyucuya işarettir. Çünkü tabirci hem müjdeleyici hem de korkutucudur. Bazen de tabirci sarrafa, ayar ve tartı ile uğraşan kimseye işarettir.

Tabirci görmek, bazen de çamasırcıya, bez atıcıya, yün ve kıl kırkıcıya, üzüntü, keder ve matem zamanlarında halkı teselli eden bir büyüğe işarettir.

Bazen tabirci kitap, risale ve geçmis meliklerin sicillerini okuyan bilirkisiye isarettir. Rüyada tabirci oldugunu gören kimse, hakimlige egilse hakim olur. ilim ve Kur’an okumayi talep ediyorsa Kur’an-i ezberler, yazici olmak Istiyorsa, buna nail olur. Tip ögrenmek istiyorsa, onu ögrenir. Bunlarin hiçbirisini istemiyorsa, o kimse sarraf veya kurutemizleyicisi olur. Bazen de tabirci hakim tarafindan bir hususun kesfedilmesine memur edilen kesif heyetine işarettir.

Rüyada Rüya Yorumcusu Görmek

Rüyada, gördüğü bir rüyayı tabir ettirmek için bir tabirciye gittiğini görmek, gördüğü rüya için o tabircinin yorumunun aynen bu rüya için de geçerli olduğuna işarettir. O yorumcu rüyasını nasıl tabir etmişse, bu tabir, bu rüya için de muteberdir.

Rüyada Rüyayı Tabir Etmek Görmek

Rüyada rüya tabir etmek, doğru olmayan bir kimsenin lisanından çıkacak bir habere işarettir. Doğru olan bir kimse rüyasını tabir etse, tabiri aynen çıkar.

Nazlim.net / Rüya Tabirleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir