Rüyada Ramazan Ayı Görmek

Son Güncelleme: 25.12.2020 23:34

Rüyada Ramazan Ayı Görmek Ne Anlama Gelir?

Ramazan ayında görülen rüyalar hayırlıdır. Hem de çabuk çıkar. Bu ayda kötülük, cimrilik ve zorluk kapıları kapalıdır. Ramazanda görülen hayırlı rüyalar hiç bir vakit gecikmez. Aksine şerli rüyaların hükmü bu ayda gecikir. Ramazan ayini rüyasında gören kimse, bereket, hayır, iyilik görür ve kötülüklerden uzak kalır.

Bir başka rivayete göre de: Bu ayda bütün kötülük kapıları kapanır ve görülen hayırlı rüya çabuk çıkar. Ramazanda görülen çirkin rüya sıhhatli değildir. Ramazandaki hayırlı rüyanın hükmü gecikmez, şerlisinin hükmü ise gecikir ve tabir de edilmez.

Bu ayda görülen rüyada inançsız insanın durumu, mümininkinin tersidir. Gayesiz insanın gördüğü rüya, kötülükten başka bir şey değildir. Bir kimse rüyada ramazan ayını görse, bu bereket, hayır, iyilikle emredip kötülükten nehyetmeye işaret eder. Eğer rüyayı gören ilim veya Kur’an ögreniyorsa, buna muvaffak olur. Çünkü Kur’an-ı Kerim bu ayda nail olmuştur.

Rüyada Ramazan görmek, hayır, bereket ve ilme; Kur’an okumaya ve öğrenmeye; sara hastalığından kurtulmaya alamet eder. Ramazan ile ilgili rüyalar, daima hayra yorulur. Bolluk, bereket, sağlık anlamına gelir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir