Rüyada Haber Görmek

Son Güncelleme: 23.02.2021 04:36

Rüyada haber görmek, rüya sahibinin yakında bir zaman sonra sevineceği gelişmelerle karşılaşması anlamına gelir. Rüyada haber getiren bir adam görmek, çoktan beri düşündüğünüz, fakat bir gün hakikat olacağına ihtimal bile vermediğiniz bir şeyin olacağına ve çok sevineceğinize işarettir.

Rüyada bir yerden bir haber geldiğini görmek, hiç beklemediğiniz bir haber alıp sevineceğinize delalet eder.

Bir kimse rüyada kendisine bir haber verildiğini görse, o kimseye sevineceği bir haber kendisine ulaşır. Bu haberin bir ölü veya çocuk tarafından verilmesi, verilen haberin aynı çıkmasına işaret eder.

Gizli bir şeyi haber vermek ihanete, ilim ve hikmeti ehil olmayanlara vermeye, Hayırlı bir şeyden haber almak yahut vermek müjde ve sevince, Rabbinin ona olan nimetlerinden bahsetmesi ilahi hoşnutluğa, Kötü bir şeyi haber vermek ikaz ve uyarıya delalet eder.

Güzel haberler, mutluluğun ve şansın habercisidir. Kötü haber ise uğursuzluğa işaret sayılır.

Rüyada haberleşmek, her türlü iletişim vasıtası ile gerçekleştirilen haberleşme ‘yarı buluşma’ mesabesinde olup, akraba ve dostluk bağlarının pekişmesine, rızık ve uzun ömre işarettir.

Savaşan tarafların haberleşmesine tanık olmak, hastanın vefatına, düşmanlıkların giderilmesine alamettir. Haber getirip götürmek izzet ve şerefe delalet eder.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir