Rüyada Çömlek Görmek

Rüyada çömlek görmek, bazı kere de doğum ve düşük yapan kadına, yolculuk ve hayvana işarettir.

Son Güncelleme: 01.02.2021 16:22

Rüyada çömlek görmek, nimetlerini komsu ve insanlardan gizlemeyen adama işarettir. Çömlek, rızk ve geçimle ilgilidir. Rüyada bir çömleği olduğunu görmek, malinin ve parasının artacağına delildir.

Bir çömlekte her hangi bir şeyi sakladığını görmek, eline geçecek parayı tasarruf edeceğine ve böylece sıkı sıkı saklayacağına delalet eder.

Toprak çömlek komşularına hayrı dokunan cömert insana, Boş ama temiz çömlek kazançlı ve iyi geçecek yolculuğa yahut kadına delalet eder.

Çömleğin içinde et varsa, güzel işlere yorulur. İçi dolu çömlek, kimseye haber vermeden yapılacak işin çok kazanç getireceğine işaret eder. Ayrıca çömlek sır, gizlenmesi gereken esrarlı durumdur.

Eğer çömlek bakırdan olursa fakir bir kadına alamettir. Bazen de iş hususunda can sıkacak derecede ısrar etmeye ve sırları gizlemeye işarettir. Çömlek, bazı kere de doğum ve düşük yapan kadına, yolculuk ve hayvana işarettir.

Rüyada Çömlekçi Görmek

Çömlekçi görmek, iyi bir mevkie gelmek demektir. İyilik yahut kötülük için bir araya gelen insanlara katılmaya, Mesleği çömlekçilik olan kimse vergi memuruna yahut para tahsil eden kimseye de delalet eder.

Çömlekçiyi rüyasında gören zulüm yapmayı seven insandır. Bir çömleğin kırılmış olduğunu görmek, böyle bir insandan kurtulmaya delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada çömlekçiyi görmek, rüya sahibinin rütbesine göre hayır veya şer için toplanmış bir cemiyette bulunmasına işarettir. Çömlekçiyi görmek, tahsildara da işarettir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı