Rüyada Can Sıkıntısı Görmek

Son Güncelleme: 13.01.2021 05:00

Rüyada Can Sıkıntısı

Rüyada can sıkıntısı neye çıkar? Sebebinin tam olarak bilinmediği, net ifade edilemeyen ama insanı ruhsal açıdan çok kötü yapan can sıkıntısı rüyada görülürse ne anlama gelir?

Yaptığımız şeylerden memnun olmadığımız fiziksel ve zihinsel durumun adıdır can sıkıntısı. Rüyada can sıkıntısı görülmesi her ne kadar kötü olarak tahmin edilse de durum aslında öyle değildir. Daha fazla para, daha fazla refah yada bilmediğimiz sıkıntılardan kurtulmak için çok çalışmak gerektiğinin göstergesidir.

Aslına bakarsanız bu rüyayı tam anlamıyla kavrayabilmek için, rüya içerisindeki diğer faktörleri de hatırlamanız gerekir. Rüya içerisinde yaşadığımız duyguları, gördüğümüz veya kullandığımız nesneleri, konuştuğumuz yada tanıştığımız insanları ve gezdiğimiz yerleri hatırlamamız gerekiyor. Olaya genel itibari bakmak gerekirse ki bizde burada öyle yapıp rüyada can sıkıntısı görmek ne demek açıklamaya çalışacağız.

Rüyada Can Sıkıntısı GörmekRüyada can sıkıntısı görmek, iyi günleri yakalamak için çalışmak gerektiğini ama sonunda istediğinizi yakalayacağınızı anlatır. Fakat bizim kendi içimizde değil de bu can sıkıntısı başkasından kaynaklanıyor o zaman acı bir haber alacağımızın işaretidir.

Kendinizi canı sıkkın görmek zor günlerin biraz daha süreceğini ancak, sonrasında rahata ereceğinizi işaret eder. Birisinin sizin canınızı yaktığını görmek size acı bir haber geleceği anlamına gelir.

Rüyada gönlünün daralması, pişmanlık ve af dilemedir. Bundan dolayı bir kimse rüyada gönlünün sıkıldığını görse, o kimsenin yaptığı günahtan dolayı pişman olup tövbe ve istiğfar etmesine işarettir.

Rüyada Sıkıntılı Olmak

Rüyada sıkıntılı olmak, geçim darlığına, bir şeyden korkmaya yada çok korkulan bir şeyin başınıza gelmesine işarettir. Rüyada sıkıntıdan şikayetçi olduğunu görmek arzu ettiği şeye kavuşmaya; Meşakkat hasta için ölüme, diğerleri için zahmetli bir işe yahut cihada delalet eder.

Bir kimsenin rüyasında kendisini sıkıntılı görmesi, maiyetinde genişlik ve ferahlığının olmamasına, bazen de uyanıkken işlediği günahların neticelerine ve bu neticelerin dünyada olacağına işarettir.

Rüyada sıkıntı görmek, korktuğunuz çeşitli şeylerle sınanmak demektir. Sıkıntıdan dolayı şikayet ettiğini gören kimse, arzusuna erişmeye işarettir.

Rüyada Zulmet Görmek

Her türlü iç sıkıntısı dünya malına aşırı hırs ve düşkünlüktür. Rüyada zulmet görmek, insanın arzu ve isteklerine boyun eğmesi, nefsinin kölesi olması, kulluk bilincini yitirmesi ile de tabir edilir. Bunlardan dolayı, zulmette olduğunu gören kimsenin tövbe ederek günahlı yoldan ayrılması gerekir; çünkü bu tür rüyalar uyarıdır.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 5 / 5. Kullanılan oy: 3

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir