Rüyada Çivit Görmek

Son Güncelleme: 29.01.2021 02:28

Rüyada çivit görmek, herkesin hemfikir olarak yorumladığına göre hep olumsuz anlamlar içermektedir. Kişinin rüya içerisinde çivit ile alakalı bir şey görmesi üzülmek, hastalanmak ve o civarda bir afetle karşılaşmak olarak yorumlanır.

Çivit, tek başına ele alındığında mavi renkte olan boyanın ismidir ve bazı bitkilerinden yapraklarından çıkarılmaktadır. Günümüzde değil ta eski zamanlardan beri kullanılan bu boya, Mezopotamya halkının en büyük geçim kaynaklarından birisi olarak bilinmektedir. Birde çivit otu denen bir ot vardır ki buda hastalıklarda kullanılmakta ve şifa kaynağı olduğu söylenmektedir.

Rüyada çivit görmenin anlamı, rüya sahibinin işlerinde meydana gelen daralma ve aksaklıklardan dolayı üzülmesi demektir. Ayrıyeten bu rüya ile kişi kendini kötü hissedecek, psikolojik olarak bir yıkım yaşayacak ve bunalımlı bir dönem geçirecektir.

Rüyada çivit yemek, rüya yorumcuları açısından hastalık yaşamak ve bulunduğu çevrede afet olayının meydana gelmesi olarak yorumlanır.

Rüyada çivit mavisi görmek, gam ve kedere uğramaya işarettir. Rüya tabircileri neden gam kedere düşeceğini açıklamamışlar ama yakın bir zamanda çok üzüleceği olayların başına gelmesi olarak ifade etmişlerdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir