Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir?

Son Güncelleme: 20.12.2020 02:39

Rüyada yılan görmek ne anlama gelir? Sayfamızda, sürüngenler sınıfında yer alan, ayaksız ve vücudunun üstü pullarla kaplı et yiyerek beslenen yılan rüyada görülürse ne demektir açıklamaya çalışacağız.

Rüyada Yılan Görmek

Bir çok kültürde yılanlar her zaman ilgi çekmeyi başarmış ve onu çeşitli şekillerde sembolleştirmişlerdir. Yılanların düzenli olarak derilerini değiştiriyor olmaları bizler açısından yeniden doğuşun sembolü olabilir.

Rüyada Yılan GörmekRüyada yılan görmek, etrafınızda sizi her konuda etkileyen, kötülüğünüzü isteyen, yanlış yollara sapmanıza ön ayak olan birinin varlığını işaret eder. Yılan rüyası bizim rüya yorumcularına göre, sizi aldatmaya çalışan sinsi bir düşman anlamına gelir.

Yılanlar hem negatif hem de pozitif anlamlarıyla rüyalarımızda yer edinebilirler. Negatif olarak bakarsak korku, sizi kötü manada etkileyen birisi, endişe duymak, günah işlemek ve bir şeylerden kaçmak manasına gelir. Pozitif anlamları ise, hayatın yenilenmesi, kötü giden şeylerin birden iyiye doğru yönelmesi ve her şeye yeniden başlamak demektir.

Rüyada yılan görülmesi, kötü düşünceleri ve davranışlarıyla çevrenizde sizi zehirleyen birisi olduğu anlamına gelir. Yılan için şu anlamları sıralayabiliriz:

  • 1. Kendini gizleyen sinsi bir düşman tarafından yanlış şekilde yönlendirilmek.
  • 2. Maddi ve manevi olarak zor bir dönem geçirmek.
  • 3. Başınıza gelecek olan kötü bir olay yüzünden zor günler geçirmek.
  • 4. Kötü niyetli bir kadın tarafından aldatılmak.
  • 5. İş yaşamında, yapılan yatırımlardan geri dönüş alamamak.
  • 6. Para kaybetmek, zarar etmek.
  • 7. Eski hastalığınızın tekrar nüksetmesi yada kötü bir hastalığa yakalanmak.
  • 8. Baştan çıkarılmak ve günah işlemek.
  • 9. Cinsel yönden hayal kırıklığına uğramak.

Rüyada Yılan Sokması

Rüyada Yılan Sokması

Rüyada görülen yılan sokması, zarara uğramak, yapacağın işlerde engellerle karşılaşmak, hiç tahmin etmediğin birisi tarafından ihanete maruz kalmak anlamına gelir. Rüyada yılan sokması, yılanın zehirli olup olmamasıyla da yorumu değişen rüyalar arasındadır. Eğer sizi sokan yılan zehirsiz ise, düşmanınız size zarar veremeyecek yaptığı manevralar boşa gidecektir. Fakat zehirli ise, işte o zaman sizi sıkıntılı zamanların beklediğini söyleyebiliriz. Bu süreci atlatmak için çok zorlanacak hatta bunalıma girme eşiğine bile geleceksiniz.

Ayrıca yılan sokması, hane içerisine kadar girecek ve sizi zor durumda bırakacak birine alamet eder. Bu kişi belki evlilik sebebiyle yada başka sebeple sizin içinize kadar yaklaşacak ve planlarını uygulamaya başlayacak. Maddi olarak çok kötü günler geçirecek, para kaybedecek, tanıdıkların gözünde itibar kaybına uğrayacaksınız.

Rüyada Yılandan Kaçtığını Görmek

Kişinin rüyasında yılandan kaçtığını görmesi, düşmanlarınızın size yaklaşamayacağını ifade eder. Böyle bir rüya diğerleri gibi olumsuz anlamlar içermez ve rüya yorumcuları açısından bu iyeye işarettir. Gizlice size yaklaşıp amacına ulaşmak isteyen kötü niyetli insanlardan uzak duracağınız anlamına gelir. Rüyada yılandan kaçmak, size yapılacak kötülüğün ve sinsi planların farkına vararak onlardan uzaklaşacaksınız demektir. Böyle bir rüyada bu kişi, ya aile içerisinden birisi yada iş hayatında birisidir ve dikkatli olmanız gerekmektedir.

Rüyada Yılan Yediğini Görmek

Rüyada kişinin yılan yediğini görmesi, hayatından memnun olacağına ve kendinizi çok mutlu hissedeceğiniz bir döneme gireceğinize işarettir. Ayrıca asla sahip olmayacağınız birisi için cinsel açıdan arzu duymak olarak ifade edilebilir. Rüyada yılan yemek, hasta olan birisi için sağlığına tekrar kavuşmak, işlerinizde başarılı sonuçlar almak, etrafında sevilen ve saygı duyulan biri olmak manasına gelir. Çok paraya sahip olacağınıza, ilerisi için kurduğu planlarda aksaklık olmayacağına, engellerin ortadan kalkacağına alamet eder.

Rüyada Yılan Öldürdüğünü Görmek

Rüyada yılan öldürdüğünü gören birisi, tehlikelerden başarılı bir şekilde kendini kurtaracak demektir. Ayrıca size yarardan çok zarar veren birisiyle ilişkilerinizi gözden geçirecek ve onu kendinizden uzaklaştıracaksınız demektir. Rüyada yılan öldürmek, korkularınızın üstesinden geleceğinize, haram ve yasak olan şeyleri yapmamaya, aldatma ihanet gibi durumlardan uzak durmaya yorumlanır. Yılan öldürdüğünün görülmesi, çevrenizde size zarar vermek isteyen insanları fark etmek, uyanık olmak anlamına gelir.

Rüyada Evde Yılan Görmek

Rüyada evin içinde yılan gören birisi için rüya yorumcuları iki farklı şekilde bu rüyayı tabir etmişlerdir. İlkinde aile içerisinde sizi kıskanan, iyiliğinize istemeyen ve sizin planlarınızı engellemek isteyen birisi olduğunu söylerler. İkincisinde ise, maddi olarak kazancının artacağına, hayatına yeni baştan başlayacağına alamet eder demişlerdir. Bana göre ilk rüya yorumu daha mantıklı ve dikkat edilmesi gereken yorumdur. Rüyada evde yılan görmek, ihanetin, gizli gerçeklerin ortaya çıkmasının, kendisine yönelecek olan bir tehdit olacağının sembolüdür.

Rüyada Çok Sayıda Yılan Görmek

Rüyada çok sayıda yılanlar görülmesi, çevrenizi saran ve sizi mağlup etmeye çalışan düşmanlarınızın fazlalığına işaret eder. Ayrıca rüyada görülen yılanlar sahte arkadaşların dostların sembolü olabilir. Böyle bir rüya, sizin güveninizi ve arkadaşlığınızı hak etmeyen çok yakınınızdaki birilerine işaret ediyor olabilir. Aynı zamanda uyarı niteliğinde olan bu rüya onları gözlemlemeniz içinde size fırsat sunar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir