Rüyada Altın Görmek

Son Güncelleme: 17.09.2020 00:11

Rüyada Altın Görmek Nedir

En çok görülen ve anlamı nedir sorusuna cevap aranan rüyadır. Diyanet ve diğer rüya tabiri yorumu yapan kişilerin anlatımı ile farklı anlamlarıyla beraber bu yazımızda rüyada altın görmek ne demek anlatmaya çalışacağız. Öncelikle altın nasıl bir madendir neyden yapılır kısaca sizlere bilgiler verelim daha sonra ise rüyanın yorumuna geçelim arkadaşlar.

Altın; parlak sarı renkli, yumuşak, paslanmayan, kolayca tepkimeye girmeyen ve doğada serbest halde bulunan bir elementtir. Bu kısa açıklamadan sonra dini ve islami açıdan rüyada altın görmek neye işarettir anlamaya çalışalım.

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama GelirRüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir
Dün gece rüyamda altın gördüm nasıl yorumlanır diyenlere enteresan gelecektir belki ama bu rüyayı hem iyi şekilde hemde kötü şekilde tabir edenler vardır. Rüyada altın ile ilgili herhangi bir şey görmek, maddi, manevi ve sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterir Altın para, dedikodu demektir. Altınları yığılı bir şekilde gören kimse, birisiyle ilgili bir sırrı öğrenir. Bekar bir genç kız ya da erkek altın yüzük takarsa iyi bir evlilik yapar. Bir erkekten altın para, altın ziynet eşyası alırken gören bir kadın, gizli bir ilişkiye girişir. Ama bu durum muhakkak duyulacaktır.

Giriştiğiniz tüm işlerde umduğunuzdan fazla başarı elde edeceksiniz. İnsanların takdirini kazanmayı ve zengin olmayı başaracaksınız. Altın para, dedikodu, söylentidir. Bir yerde altınların yığılı olduğunu gören kimse, önemli biriyle ilgili çok gizli ve önemli bir bilgi öğrenir.

Rüyada altın bulmak zarara uğramaya, gam ve keder olarak yorumlanmıştır.

Rüyada eski sikkeler bulmak sevinç ve memuriyete işaret eder.

Kadının altın dan mamul ziynet eşyası takınması sevinç ve kendine güvene, Damgalanmış, işlenmiş bir altını olmak ev almaya, değerli insana, Böyle beş altın görmek beş vakit namaza, Altın para kişide bulunan emanete,

Rüyada altın bilezik takmak ele geçecek mirasa, kadın için evlenmeye, Bazen altın iyi niyete, samimiyete, inanılacak söze ve hayırlı anlaşmalara delalet eder.

Rüyada altını döven ya da onu diğer madenlerden ayrıştıran birini görmek hakla batını , iyi ile kötüyü birbirinden ayarın adama veya adil hakime işaret eder.

Rüyada altın ve gümüş hurdası görmek faydalı ilme, uygun hanıma, hayırlı evlada ve değerli dosta delalet eder.

Rüyada altından yapılmış eşya görmek güzelliğe, böyle bir kaptan yemek yemek ya da su içmek gam ve kedere, Altın gerdanlık erkek için önemli memuriyete, şeref ve itibara, kadın için izdivaca, bazen gerdanlık hacca gitmeye, altın küpe kadın için güzelliğe, erkek için müzik vs. dinlemeye delalet eder.

Giriştiğiniz tüm işlerde umduğunuzdan fazla başarı elde edeceksiniz. İnsanların takdirini kazanmayı ve zengin olmayı başaracaksınız. Altın para, dedikodu, söylentidir. Bir yerde altınların yığılı olduğunu gören kimse, önemli biriyle ilgili çok gizli ve önemli bir bilgi öğrenir.

Rüyada bir yerde altınların yığılı olduğunu gören, biriyle ilgili çok gizli bir durumu öğrenir. Bekar bir genç kız ya da erkek altın yüzük takarsa iyi bir evlilik yapar. Bir erkekten altın para, altın ziynet eşyası alırken gören bir kadın veya kız, gizli bir ilişkiye girişir. Ama bu durum eninde sonunda duyulacaktır.

Rüyada Altın Görmek NedirRüyada altını başkasının elinde görmek, altını tutan için iyi bir hayata işaret eder.

Rüyada altın bilezik görmek, itibarınızın artacağına, iki elinin altın olduğunu görmek, felç olunacağına, iki gözünün altın olduğunu görmek, kör olmaya, birisinden altın almak, büyük bir adamın etkisinde kalmaya, birisine altın vermek, kazançlı bir işe sahip olmaya, altın saymak, kısa süreli bir hastalık geçirileceğine, altın bozdurmak, keder ve hastalığa işarettir.

Rüyada çeyrek altın görmek

Rüyayı gören kişinin çok yakın bir zaman içinde iş hayatında ters giden durumların düzeleceğine ya da uzun zamandır çok sıkıntı çektiği hastalığına dair güzel ve sevindirici haberler alacağına ve bu sayede çok güzel ve hayırlı işler için adım atacağına işaret edilir.

Rüyada Altın Takıldığını Görmek

Arzularınızın gerçekleşeceğine delalet edecektir. Ancak tek bir şekilde değil, birden fazla yorumuna rastlamak mümkün olacaktır. Manevi olarak elde edeceğiniz güzellikleri gösterecektir. Rahata ereceğinizi işaret etmektedir.

Rüyada altın takmak

Maddi anlamda bir yükselişe işaret olarak değerlendirilmektedir. Hayatınızdaki çeşitli aşamaları geçeceğinizi ve takdir kazanacağınızı müjdelemektedir. Başarı dışında, makam anlamında kazanç değerlendirmesi yapılan yorumlar da mevcuttur. Bu yorumlardan bir diğeri de yakınlarınızda ki kişilerden birisinin hamile haberini alacağınıza delalettir. Altınla ilgili olarak çok sayıda yorum ulaşmak mümkündür. Son bir yorumu da paylaşmak gerekirse, kötü bir durumdan kurtulmak şeklinde de algılanabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir