Rüyada Ağlamak Görmek

Sayfamızda öncelikle ağlamanın neden kaynaklandığı ile ilgili bilinmesi gerekenler öğrenilmelidir. Kendinin yada başkasının ağladığını görmek de yine rüya yorumu ve tabiri açısından değişikliklere neden olmaktadır. Rüyada ağlamak ne demek neye işarettir gibi sorularınıza cevaplar bulacaksınız.

Zorluklara karşı, yada diğer insanlara karşı savunmasız olduğumuzun göstergesidir ağlamak. Mutluluktan bile ağlayan oldukça fazla ve buda normal bir durum. Peki rüyamızda gördüğümüz ağlamanın anlamı ve yorumu nedir hep beraber bakalım.

Rüyada Ağlamak Ne Anlama Gelir? Rüyada Ağlamak Görmek Ne Demek?

Rüyada Ağlamak Görmek

Yüksek sesle ve üstünü başını yırtarak ağlamak, rüya sahibinin uyanıkken de ağlamasına, Sessizce ağlamak yağmur ve berekete, rahmete ve Allah(c.c) korkusuna, sevinç ve sürura delalet eder. Tam tersi olarak sevineceğinizin işaretidir. Rüyasında ağladığını gören kimse çok sevinir. Ağlamak ruhun saflığına işarettir.

Ağlamak sevinçle yorumlanır. Akıtılan gözyaşı yanaklarınızı yakıyorsa sevineceksiniz, üşütüyorsa üzüleceksiniz. Rüyada bağırmayarak ağladığını görmek, dert ve gamdan kurtulmaktır. Bağırarak ağladığını görmek, o yer halkı için musibet geleceğine yorumlanır. Ağlamadığı halde gözlerinden yas aktığını görmek, muradına ermektir. Ağladığını ve fakat gözlerinden yaş akmadığını görenin, beklediği şey, ümit ettiği şey eline geçmez. Ağladığını ve gözünden yas yerine kan aktığını görmek, elinden kaçırdığı fırsata pişman olduğuna ve günahlarından tövbeye delalet eder.

Ebu Sait El-Vaiz’e göre: rüyada tanıdığı bir insanin vefat ederek buna ağladığını görmek, gördüğü gibi çıkmaya, ölüm yüzünden musibete, kedere ve halkın suçlamasına delildir. Halkın bir büyük için ağladıklarını ve elbiselerini yırttıklarını görmek, o kisinin kötülük yapacağına delalet eder. Rüyada öldüğünü ve cenazesinin arkasından halkın sessizce ağladıklarını görmek, devlet büyüğü tarafından herkesin sevineceklerine işarettir.

Kirmani’ye göre : rüyada ağladığını gören, büyük bir sevince ve feraha ulaşır. Eğer ağlamak, bağırmak ve ah, vah ile olur ise, bir musibete işarettir. Gözleri yas ile dolu olduğu halde dışarı akmadığını gören, helal mal ve para kazanır. Soğuk gözyaşı, gam ve kederden kurtulmaya; sıcak göz yaşı ise kedere delalet eder. Sağ gözünün yaşı akip sol gözüne girdisini gören, yakınlarına kavuşur.

Caferi Sadik’a göre: ağladığını ve sonra güldüğünü görenin eceli yaklaşmıştır. Rüyada ağlamanın en iyisi bağırıp çağırmadan ağlamaktır. Bunu binden fazla tecrübe ettim ve her birinde ancak iyilik ve hayır gördüm. Bir başka rivayete göre de: Rüyada yüksek sesle bağırarak veya elini yüzüne vurarak, üstünü başını yırtarak ağlamak, rüya sahibinin gerçekte bu şekilde ağlamasına işaret eder. Eğer Allahu Teala korkusundan, günahını hatırlayıp pişman olmaktan ya da Kur’an dinlemekten ötürü ağlanıyorsa, o zaman rüya sahibinin sevinmesine, üzüntü ve kederinin gitmesine işaret eder. Sessiz ağlamak, Allahu Tealadan korkmaya, Allahu Teala tarafından rahmetin inmesine , muhtaç olan kimseler için yağmur yağmasına delalet eder.

İlgili Makaleler

Rüyada Ağlayarak Konuşmak

Yakın zamanda elde edeceği çeşitli başarılar ile toplum içerisinde güven ve itibar kazanacağına saygınlık kazanacağına işaret eder. Kendi ifade edebilme, güzel konuşma sayesinde herkesi kendisine hayran bırakacağına delalet eder.

Rüyada Sesli Ağamak

Yakında gelecek kötü haberlerin canınızı sıkacağına ve ağlayacağınıza işarettir. Büyük zorlukların sıkıntıların sizi beklediğine delalet eder.

Rüyada Ağlamak Üzülmek Görmek

Yakın bir zamanda aile hayatında ya da iş hayatında sevineceği bir haber alacağına, bir süre mutlu bir şekilde yaşayacağına ancak daha sonra bu durumun başa kötü işler açacağına delalet eder. Atılacak adım bazı kişiler tarafından engellenecektir.

Rüyada Ağlamak Görmek

Rüyada Hıçkırarak Ağlamak Görmek

Daha önce işlenen suçları ve günahları hatırlayıp pişmanlık duyarak ağlamak zor durumlardan kurtulmaya, sessizce ağlamak, sevince ve feraha, sesli ağlamak, bir belaya bulaşılacağına işarettir. Ayrıca Rüyada hıçkırarak ağlamak sevineceğinizin işaretidir.

Rüyada Bağırarak Ağlamak Görmek

İyi niyetli olmasına fakat farklı nedenlerden dolayı hata içerisine düşmesine, hatasının bedelini ağır ödeyerek, aklının başına gelmesi şeklinde bir serüven yaşanacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Hayatında dert ve sıkıntıların var olacağına sıkıntıların temel nedeni rüyayı gören kişin girmiş olduğu yanlış ortamların hatayı tetiklemesi ve işlenen günahların gün yüzüne çıkmasıdır.

Rüyada Başkası İçin Ağlamak

Eğer rüya sahibi o kişiyi tanımıyorsa, devletin güzel işleyişi ile gururlanılacağı anlamına gelir. Bütün ülkenin birlik olacağı birlikte sevinç gösterisi yapılacağı bir durumla karşılaşılacaktır. Rüya sahibi de devletinin güzel günlerine şahit olacaktır.

Rüyada arkadaşının ağladığını gören kimse, arkadaşının dertlerine ortak olur. Birbirlerine karşı sırlarını paylaşırlar. Rüya sahibinin o kişiye olduğu destek ile o kişi zor günlerinden çıkıp sevinç yaşayabileceği günlere başlayacaktır. Bunda rüya sahibinin de büyük payı olacaktır ve o kişi rüya sahibine ömür boyu minnet duyacaktır.

Rüyada Ağlamak ve Ağlayarak Uyanmak

Sizleri mutlu edecek hayırlı haberler alacağınıza, yakında sıkıntılarınızdan ve dertlerinizden kurtulacağınıza, mutlu bir hayat süreceğinize delalet eder.

Nazlim.net / Rüya Tabirleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir