Cuma Mesajları

Cuma mesajları 2022 sayfamızda, resimli, yeni, kısa, ayetli, dualı ve anlamlı olanlarından seçilmiş en güzel hayırlı cumalar mesajı sözleri eklenmiştir.

Cuma mesajları resimli 2022 sayfamızda, cumamız mübarek olsun demek için yollayacağınız kısa hayırlı cumalar mesajı ve sözleri eklenmiştir.

Müslüman alemi açısından haftanın günleri içerisinde en değerlisi cuma günü olarak kabul edilir. Bundan dolayı cuma akşamı da dahil olmak üzere sevdiklerine, arkadaşa, akrabaya yada aileye tebrik etme amaçlı güzel sözler yollarlar. Bizde bu amaçla ayetli, dualı olanlarından seçilmiş en güzel cuma mesajları hazırladık.

İnsanoğlu doyumsuz olduğu için burada yazdıklarımızın bazılarına az geleceğini tahmin ediyoruz. Sizden gelen istekleri de değerlendirerek burada yayınladıklarımız içerisine anlamlı cuma mesajları da ekledik. Bunlardan işinize yarayan çok değişik ve yeni olanlarını seçerek istediğiniz gibi kullanma hakkına sahipsiniz.

Resimli cuma mesajlarıYazarlarımız tarafından en güzelleri içerisinde seçilmiş olan 10 yazılı cuma mesajı:

1. Rabbim gönlünüzden kopan tüm güzel duaları kabul etsin. Hayırlı cumalar.

2. Bu mübarek cuma gününde, Rabbim kimin ne sıkıntısı varsa gidersin. Hayırlı cumalar.

3. Sevenin sevdiğine verdiği değerdir dua. Dua edenleriniz çok olsun. Cuma günümüz mübarek olsun.

4. Ellerinizi kaldırıp Yaradan’dan istediğiniz her şey ve tüm dualarınız kabul olsun. Hayırlı cumalar.

5. Allah’ın (cc) selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. Hayırlı cumalar.

6. Hüzünlerimi hayra çeviren Allah’ım (cc), dilimi duasız, gönlümü sensiz bırakma. Cumamız mübarek olsun.

7. Kalbinizden gecen tüm dualar, dilinizden amin olarak dökülsün. Hayırlı cumalar.

8. Ey Esmâül Hüsna’nın sahibi. Ey gündüzü geceye döndüren Rabbim. Sen kara günlerimizi aydınlığa çıkar. Hayır cumalar.

9. Her cuma bir huzur, her sabah bir umuttur. Huzurunuz ve umudunuz daim, dualarınız kabul olsun. Hayırlı cumalar.

10. Gökten rahmetini, yerden bereketini, gönlümüzden merhametini eksik etme Allah’ım (cc). Cuma gününüz mübarek olsun.

Cuma Mesajları Resimli 2022

Cuma mesajları resimli

Yaradan’ın affına, Resulünün sevgisine, cennetin en güzel köşesine erişmemiz dileğiyle. Hayırlı cumalar.

Sağanak sağanak rahmet yağsın yuvanıza, her gün Resulullah (sav) girsin rüyanıza, melekler amin desin dualarınıza! Hayırlı cumalar.

İnsan “niyet” ile “nasip” arasında ince bir çizgi üzerinde yaşar. Rabbim niyetimizi “Salih” nasibimizi “Hayr” eylesin. Hayırlı cumalar.

Ömrümüzün hikayesini yazan en büyük ve en güzel yazıcı olan Rabbim, gönlünüzden geçen güzellikleri alnımıza kader diye yazsın. Amin, hayırlı cumalar dilerim.

Bir gül kurur, kalpteki sevgi kurumaz. Yağan yağmur durur, gönüldeki fırtına durmaz. Her şey unutulur ama sevilen insanlar unutulmaz. Hayırlı, nurlu cumalar dilerim.

Dünyada bir olan sende bin olsun, kainatta damla olan sende okyanus olsun. El açıp dua etiğin her şey bugün kabul olsun, amin! Hayırlı cumalar dilerim.

Bu mübarek cuma günü hürmetine evlerimizi aşsız, kalplerimizi aşksız, dillerimizi duasız bırakma. Evlatlarımızı hayırlı, bedenimizi sağlıklı, işlerimizi başarılı kıl. Fakirlere yadım et, zalimlere fırsat verme Ya Rab! Hayırlı cumalar dilerim.

Bazı müminler cennete hasret yaşar. Bazı müminler de vardır ki cennet onları hasretle bekler. Cennetin hasrete beklediği müminlerden olmak duasıyla, hayırlı cumalar.

Ey Rabbim. Yalvarışım rahmetine güvenimden, her şey kudretinden, içimdeki kırık kalp Allah (cc) derken, rahmetini esirgeme üzerimizden. Amin. Hayırlı cumalar dilerim.

Ey Rabbim! Şu sonsuz merhamet ve rahmet deryasından bir damla da olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi. Amin. Hayırlı nurlu cumalar dilerim.

Ettiğin her dua derdine deva, sağlığına şifa, gözüne nur, gönlüne huzur, ailene ve sevdiklerine huzur getirsin. Hayırlı cumalar dilerim.

Uzaklardan bir yele ser süslü bir sonbahar akşamında. Gönüller bir olsun mekanlar kimin umurunda. Kardeşlik sevgi hissetmektir arada, yollar ve zaman olsa da. Hayırlı cumalar dilerim.

Allah’ım (cc). Dillere destan, yüreklere ferahlık olan merhametin ile günahlarımızı affeyle. Amin. Hayırlı, bereketli, huzurlu ve sağlık dolu cumalar dilerim.

Kaldır başını semaya, aç ellerini Mevla’ya. Sen istemesini bilirsen, Mevla cevap verir duaya. Cuma günümüz mübarek olsun.

Makbul, dua ve tövbelerimizi kabul, sağlığımızı daim, kazancımızı bereketli, kalplerimizi ve evlerimizi huzurla doldursun İNŞALLAH. Hayırlı cumalar dilerim.

Sevdiğiniz için bir kere mutlu olup, bin kere pişman olacağınız bir sevgiyi yaşamamanız dileğimle! Düşleriniz gerçek olsun ama gerçeğiniz asla düş olmasın. Hayırlı cumalar dilerim.

Allah’ım (cc). ‘Kin, kibir ve kim ne der’ hastalıklarından sana sığınırım. Bu güzel cuma gününü senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi nasip eyle. Amin. Cumanız mübarek olsun.

Akşama ulaştığımız gibi sabaha, sabaha ulaştığımız gibi de akşama ulaşmayı nasip eyle Allah’ım (cc). Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı bereketli cumalar dilerim.

Allah’ım (cc), habibin Muhammed Mustafa’ya (sav), ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et. Amin, cumamız mübarek olsun.

Hayırlı Cumalar Mesajı

Hayırlı cumalar mesajı

Mübarek cuma gününüzü kutlar, her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temenni ederim. Hayırlı cumalar.

Allah’ın (cc) aşkıyla yan bugün, Mevlana gibi dön bugün, secdeye varıp huzura erince, şu fakiri de an bu gece. Hayırlı cumalar.

Rabbimiz! Bize dünyada da güzellik ver, ahirette de güzellik ver. Bizi ateş azabından koru. Cumamız mübarek olsun.

‘Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem.’ Diyen Sevgilinin ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile hayırlı cumalar dilerim.

Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu cuma gününde dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle cumanız mübarek olsun.

Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin Mevla’ya yöneldiği cuma gününü kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu sizle olsun. Hayırlı cumalar dilerim.

Gül bahçesine girenler gül olmasalar da gül kokarlar. Kainatın en güzel gülünün kokusunun üzerinizde olması temennisiyle. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım (cc). Sen’den dünya ve ahirette af ve afiyet diliyoruz. Her türlü semavi ve arzı afet ve belaları üzerimizden uzaklaştırmanı istiyoruz.

Allah’ın (cc) rahmeti, mağfireti, bereketi üzerinize olsun. Rabbim günümüzü hayırlı ve bereketli kılsın, talebelere zihin açıklığı nasip eylesin. Hayırlı cumalar diliyorum.

Günlerin en değerlisi cumadır. Cuma günü bayramlardan ve aşure gününden daha değerlidir. Cuma günü dünyada ve ahirette müminlerin bayramıdır. Cumamız mübarek olsun.

Bütün güzelliklerin kilidini kendinde bulunduran Rabbim, hakkımızda en hayırlı kilitleri aç. Amin. Cumamız bayram tadında olsun İNŞALLAH.

Ey iman edenler, sabır ve namaz ile Allah’tan (cc) yardım dileyin. Şüphesiz ki Allah (cc), sabredenlerle beraberdir. En içten dualarımız kabul olsun. Cumamız da mübarek olsun.

Ya Rabbi, ölünceye kadar ibadet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasip et ve bizlere www.nazlim.net Cennetini ihsan eyle! Cumamız mübarek olsun.

Allah’ım (cc). Evlerimize mutluluk ihsan eyle. Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri sınavdan geçirme. Darda ve muhtaç koyma. Amin. Hayırlı Cumalar.

Allah’ım (cc)! Dillere destan, gönüllere ilaç rahmetin ile merhametini dileniyor ve bizleri insan olarak haşretmeni istiyoruz. Hayırlı nurlu cumalar.

Allah’ım (cc), nerede kin varsa, oraya sevgi götürme gücünü ver bize. Allah’ım (cc), nerede darılma varsa, oraya barış götürme gücünü ver bize. Allah’ım (cc), nerede inkar varsa, oraya iman götürme gücünü ver bize.

Allah’ım (cc), nerede umutsuzluk varsa, oraya umut götürme gücünü ver bize. Allah(c.c)’ım, nerede karanlık varsa, oraya aydınlık götürme gücünü ver bize. Hayırlı nurlu, bereketli cumalar.

Allah’ım (cc)! Bizlere mağfiret ihsan eyle. Günahlarımızı rahmet mevsimlerinde yıka. Geleceğimize serinlik ve aydınlık ver. Bu güzel günde Rabbim dualarımızı ve ibadetlerinizi kabul eylesin. Hayırlı Nurlu Cumalar.

Ey Rabbimiz! İşlerimizde muvaffakıyetler ihsan eyle. Yanlış yollara gidenleri gittikleri yoldan döndür. Hanelerimize mutluluk nasip eyle. Kaldırmakta zorlanacağımız yüklerle bizleri imtihan eyleme. Darda ve zorda koyma. Amin. Cumamız mübarek olsun.

Allah’ım (cc). Fayda vermeyen ilimden, doymayan nefisten, ilahi dergaha yükselmeyen amelden, kabul olmayan duadan sana sığınırım. Amin. Cumamız mübarek olsun.

Güneş kadar parlak, kalbiniz melekler kadar temiz, yolunuz okyanuslar kadar açık olsun güzel kalplerinizde güzellikler, sevgiler bol olsun. Her nefes alışınız sağlık, mutluluk sevgi huzur dolu olsun. Hayırlı nurlu Cumalar.

Bugün bayram olsun, hüzünler dönüşsün sevince. Rabbim yaralarımızı sarsın Rauf adıyla, kalbimizdeki marazları gidersin Şafi namıyla. Cumamız mübarek olsun!

Kısa Cuma mesajları

Kısa cuma mesajları

Gününüz nurlu, nefesiniz huzur dolu, sağlıklı ve sıhhatli iman dolu, sabrınız bol şükrünüz daim olsun. Hayırlı nurlu Cumalar.

Mutluluk yakanıza yapışsın, huzur ayağınıza dolaşsın, sevinç ellerinize bulaşsın, güzellikler kirpiklerinizi ıslatsın İNŞALLAH. Cumamız mübarek olsun.

Sen ki; suskun gönüllerde saklı kalanları bilirsin, ne arzu ediyorsak en hayırlısından ver bize Rabbim. Hayırlı Nurlu Cumalar.

Ya Rabbi cumayı en bereketli gün yaptığın gibi, bizi de o günün bereketiyle bereketlenenlerden eyle. Cuma gününüz mübarek olsun.

Bu güzel cuma gecesinde, rahmetin gök yüzünden yağarken, sana açılan elleri ve çekilen salavat şerifleri boş çevirme Allah’ım (cc). Hayırlı Cumalar dilerim.

Ey Allah’ım (cc). Sen bize tuba ağacının gölgesinde, Kevser havuzunun başında, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) ile birlikte muhabbet etmeyi nasip eyle. Amin. Hayırlı cumalar.

Ne muhtacına muhtaç olayım, ne de muhtacının başına taç olayım. Muhtaç eyleme Ya Rab! Muhtaç olacaksam bir sana muhtaç olayım. Hayırlı nurlu cumalar.

Allah’ım (cc)! İlahi kudretin ve önü alınamaz merhametin ile beni ve sevdiklerimi kuşat. Bizlerin kalplerine aydınlık ver. Amin. Hayırlı Cumalar.

Her yerde haddini bilen, gönül aynasını silen, mahşerde beraat edip yüzü gülen kullarından eyle bizleri. Amin. Cumamız mübarek olsun.

Ey Rabbim! Gözlerimden sevgiyle bakan ışıkları eksik etme, hayırları görmeyi ve her yaratılanı senden dolayı sevmeyi nasip et! Amin. Hayırlı Cumalar.

Allah’ım (cc) sen isyan ettirici fakirlikten, azdırıcı zenginlikten bizleri koru. Sen hakkımızda en hayırlısı neyse onu nasip eyle! Hayırlı cumalar.

Rabbim, sevginle dopdolu yüreklerle sana kavuşmayı ve sevdiklerimizle sonsuzlukta buluşmayı nasip eyle, amin. Hayırlı Cumalar.

Ey Rabbim! Evimizden bereketi, dilimizden duayı, kalbimizden senin ve Resulünün sevgisini eksik etme. Dualarımızı kabul, ömrümüzü nurlu kıl. Amin. Hayırlı cumalar.

Allah’ım (cc) dilimizden ve gönlümüzden adını eksik etme Bizlere senin sevdiklerinin arasında olmayı ve cemalini görebilmeyi nasip et. Hayırlı Cumalar.

Hadisli ve Ayetli Cuma mesajları

Cuma sözleri

Cumartesi günleri Yahudilere, Pazar günleri Hıristiyanlara verildiği gibi, Cuma günü de Müslümanlara verildi. Bu gün, Müslümanlara hayır, bereket, iyilik vardır. Hadis-i Şerif

Cuma günü yapılan ibadetlere, başka günde yapılanların, en az iki katı sevap verilir. Cuma günü işlenen günahlar da iki kat yazılır. Hadis-i Şerif

Cuma günü geldiği için sevinen bir mümine, kıyamete kadar her gün, o kadar sevap verilir ki, adedini Allah(c.c)’u Teala bilir. Hadis-i Şerif

Cuma günü vefat eden müminlere şehit sevabı verilir ve kabir azabından korunur. Hadis-i Şerif

Günlerin en kıymetlisi Cumadır. Cuma günü, bayram günlerinden ve aşure gününden daha kıymetlidir. Cuma, dünyada ve Cennette müminlerin bayramıdır. Hadis-i Şerif

Ümmetinin bayramları içinde Cumadan daha kıymetli bayram yoktur ve o günkü iki rekat namaz, Cuma günü dışındaki bin rekattan efdaldir. Hadis-i Şerif

Üzerine güneş doğan en hayırlı gün cuma günüdür. Âdem o gün yaratıldı, o gün cennete konuldu ve yine o gün cennetten çıkarıldı. Hadis-i Şerif

Bir kimse güzelce abdest alarak cuma namazına gelir, hutbeyi ses çıkarmadan dinlerse, iki cuma arasındaki ve fazla olarak üç günlük daha günahları bağışlanır. Kim hutbe okunurken çakıl taşlarıyla oynarsa, boş ve manasız bir iş yapmış olur. Hadis-i Şerif

Bir Müslüman, Cuma günü gusül abdesti alıp, Cuma namazına giderse, bir haftalık günahları affolur ve her adımı için sevap verilir. Hadis-i Şerif

Cuma namazından sonra bir an vardır ki, müminin o anda ettiği dua ret olmaz. Hadis-i Şerif

Ey iman edenler! Cuma günü namaza çağırıldığınız zaman, hemen Allah(c.c)’ı anmaya koşun ve alış verişi bırakın. Eğer bilmiş olsanız, elbette bu, sizin için daha hayırlıdır. (Cuma Suresi /9)

Cuma gününde makbul bir saat vardır. Duasını bu saate denk getiren Müslümana Allah (cc) dilediğini verir. Hadis-i Şerif

Özürsüz üç Cuma’yı terk eden kimsenin kalbini Allah (cc) mühürler. Hadis-i Şerif

62:11 – Bir ticaret ve eğlence gördükleri zaman hemen dağılıp ona gittiler ve seni ayakta bıraktılar De ki: “Allah(cc)’ın yanında bulunan, eğlenceden ve ticaretten de hayırlıdır Allah(cc), rızık verenlerin en hayırlısıdır”

Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz. (CUMA SURESİ 9-10)

Allah(cc)ım! Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz hatalarımızı, günahlarımızı bağışla. Bizlere merhamet buyur. Şüphesiz Sen merhametlilerin en merhametlisisin.

Sözler
Kısa güzel sözlerAnlamlı sözlerAşk sözleri
Sevgiliye güzel sözlerÖzlü sözlerAğır sözler
Kapak sözlerLaf sokucu sözlerDamar sözler
Soğuk esprilerKomik sözlerEtkileyici sözler
Dini sözlerDoğum günü mesajlarıMevlana sözleri

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir