Aşure Günü Mesajları

İçeriğimiz Aşure Günü mesajları, kısa Aşure sözleri, Aşure Günü ile ilgili sözler ve bu konularla ilgili başka yazılardan oluşmaktadır.

Hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem ayının onuncu gününe ve birçok önemli olayın meydana geldiği bu güne Aşure Günü adı verilmektedir. Daha kısa bir ifade ile İslam inancında veya Musevi inancında önemli olayların olduğu bir gündür. Bu sene 28 Temmuz Cuma gününe denk gelen Aşure Günü ne söylenir bilmiyorsanız tam yerindesiniz. İşte burada size ilham verecek en güzel Aşure Günü kutlama mesajlarını hazırladık. Aşağıda aşure ayı mesajlarının yanında aşure günü sözlerini de okuyacaksınız.

Aşure gününün tüm İslam alemine hayırlar getirmesini tüm kalbimle dilerim.

Rabbimden bu aşure gününün hayırlara vesile olmasını dilerim ve yapılan ibadetlerin hem kabul hem de makbul olmasını dilerim.

Aşure paylaşmaktır. Aşure Günümüz kutlu olsun.

Ya Rab! Evlerimizi aşsız, kalplerimizi aşksız, dillerimizi duasız bırakma. Fakirlere yadım et, zalimlere fırsat verme. Bu aşure gününde günahlarımız af olsun. Aşure Gününüz hayırlı olsun.

1. Aşure Günü mesajları

Birlik ve beraberliğin, kardeşliğin ve ikramın kutlu günü Aşure Günümüz mübarek olsun.

Aşure gününüz mübarek olsun dualarınız kabul olsun. Allah (cc) aşure gününde tutulan oruçları kabul etsin.

Aşure günü kutlu olsun. Yapan, paylaşan ve dağıtan herkesin evi, yuvası, işi-gücü bol hayırlı ve bereketli olsun.

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, ne de dostlar unutulsun. Aşure gününüz mübarek olsun.

Aşurede içe atılan fındık fıstık değil, sevgilerimizdir. En tatlı günler sizin olsun.

Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma sembolü Aşure Günü tüm İslam alemine hayırlı olsun. Allah (cc) yaptığınız ibadetleri kabul etsin, Aşure Günü’nüz mübarek olsun.

İlgili Makaleler

Cenab-ı Allah (cc) bizleri birlikten, beraberlikten, iyilikten ve güzellikten ayırmasın. Aşure gününüz kutlu olsun.

Farklılıkları bir araya getirerek eşsiz bir lezzetin ortaya çıktığı aşure bize ders almamız gereken birçok mesaj veriyor. Aşurenin verdiği birlik mesajını alabilmek duasıyla. Aşure gününüz mübarek olsun.

2. Aşure Günü mesajları

Aşure Gününüz mübarek olsun. Tuttuğunuz oruçlar ve dualarınız makbul ve kabul olsun.

Yüce Allah (cc) birçok duayı Aşure Günü kabul etmişti. Bu mübarek günde ellerin semaya açılması dileğiyle. Dualarınız kabul Aşure Günü’nüz mübarek olsun.

Rabbim bu mübarek günde affedilmemiş günahımızı bırakmasın. Aşure gününüz hayırlı olsun.

“Ramazan’dan sonra oruçların en faziletlisi, Muharrem ayında tutulan oruçtur. Farzlardan sonra en faziletli namaz da gece namazıdır.” (Hâdis-i Şerif-Et-Tergîb vet-Terhîb) Aşure gününüz mübarek olsun.

Aşure hazırlayan elleriniz dert görmesin. Güzel güzel paylaşmanızı dilerim.

Akıllı ol ey nefsim ve bu fırsatı kaçırma. Senin bu kadar günahlarının arasında bu tür fırsatlara ihtiyacının ne kadar büyük olduğunu unutma. Tövbe et ve Yüce Allah’a (cc) dön. Aşure günümüz mübarek olsun.

3. Aşure Günü mesajları

Aşure Günü’nde sevgilerimizi de paylaşalım, güzel günler milletimizin olsun.

Aşure gününüz mübarek, dualarınız kabul olsun. Rabbim aşure gününde tutulan oruçları kabul etsin.

Aşure toplumu birbiriyle kucaklaştıran güzel bir gün. Aşure gününüzü kutlarım.

Aşure Günü’nde yaptığınız tüm ibadetler kabul olur İnşallah. Rabbim bu mübarek günde affedilmemiş günahımızı bırakmasın.

Muharrem ayı ve aşure günü size ve tüm sevdiklerinize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan diliyorum.

Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarından eylesin sizleri ve tabi ki bizleri. Aşure gününüz kutlu ve mutlu olsun.

4. Aşure Günü mesajları

Allah Azze ve celle, birçok duaları Aşure günü kabul etmiştir. Dualarınız ibadetleriniz ve orucunuz kabul olsun.

Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek dinimizin seçtiği her yıl Muharrem ayının 10. günü kutlanan aşure gününüz kutlu olsun.

Aşurede içe katılan kuru üzüm, incir, nar değil, sevgilerimizdir. En tatlı günler sizin olsun.

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, ne de dostlar unutulsun. Aşure gününüz mübarek olsun.

Allah’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin şefaati üzerimize olsun. Tuttuğunuz oruçlar dağıttınız aşlar kabul ve Aşure gününüz hayrolsun.

Şehitlerin serçeşmesi, Enbiyanın bağrı başı, Evliyanın gözü yaşı, Hasan ile Hüseyin’dir. (Hadis-i Şerif) Aşure günü kutlu olsun. Allah (cc) birliğimizi daim etsin.

Aşure günü, ilim öğrenilen veya Allah’ı (cc) zikredilen bir yerde, biraz oturan, cennete girer. (Hadis-i Şerif ) Aşure Gününüz mübarek olsun.

Aşure gününde yaptığınız tüm ibadetler kabul olur inşallah Cenab-ı Allah (cc) bu mübarek günde affedilmemiş günahımızı bırakmasın. Aşure Günümüz ve gecemiz Mübarek Olsun.

Cenab-ı Allah (cc) bizleri birlikten beraberlikten iyilikten güzellikten ayırmasın. Aşure Günümüz kutlu olsun.

Aşure Günü tutulan orucun Allah (cc) katında, o günden önce bir senenin günahlarına kefaret olacağını kuvvetle ümit ediyorum. (Hadis-i Şerif) Aşure Günümüz mübarek olsun.

Aşure Günü bir yetimin başını okşayana, Allah’u Teala o yetimin başındaki kıllar kadar Cennet’te derece verir. (Hadis-i Şerif) Aşure Gününüz mübarek olsun.

Her kim aşure gününde ailesine ve ev halkına ikramda bulunursa Cenab-ı Hak da senenin tamamında onun rızkına bereket ve genişlik ihsan eder. (et-Tergîb ve’l-Terhib 2/116)

Aşure günü, aile efradının nafakasını geniş tutanın, bütün yıl nafakası geniş olur. (Hadis-i Şerif)

Aşure gününü de taatla geçirmek suretiyle değerlendirmek lazımdır. Yalnız bu aşure gününü bir gün önce ve bir gün sonra oruç tutmakla üç güne tamamlamak daha efdaldir. Aşure Gününüz mübarek olsun.

Sıla-i rahmi terk eden, Aşure günü akrabasını ziyaret ederse, Yahya ve İsa’nın sevabı kadar ecre kavuşur. (Hadis-i Şerif)

Rabbim sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma arkadaş olan ve tüm gönüllerin dert ortağısın. Beni benden uzağa at, senden uzağa atma. Aşure Gününüz mübarek olsun.

Aşure Günü; 10 Müslüman’a selam veren, bütün Müslümanlara selam vermiş gibi sevaba kavuşur. (Hadis-i Şerif)

Ramazan’dan sonra oruçların en faziletlisi, Muharrem ayında tutulan oruçtur. Farzlardan sonra en faziletli namaz da gece namazıdır. (Hadis-i Şerif) Aşure gününüz mübarek olsun.

Aşure günü gusleden mümin, günahlardan temizlenir. (Hadis-i Şerif)

Başka acılarla hatırlamamak, hep güzel kurtuluşlar ve müjdelerle yaşamak dileğiyle, Aşure Günü kutlu olsun, hayır ve güzellikler getirsin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir