Rüyada Nahl Suresi Görmek

Son Güncelleme: 16.09.2020 21:32

Rüyada Nahl suresi görmek, haram olmayan yoldan bol rızık ile çok zengin olacağına, etrafında ve çevresinde çok sevilen birisi olmaya, dünyanın acılarından ve dertlerinden korunacağına işarettir.
Rüya tabirleri yorumları

Rüyada Nahl süresini veya ondan bir ayeti okuduğunu görmek, din alimlerini ve salih müminleri sevmeye işarettir. Bazı tabirciler, O kimse, daimi rızka erer, demişlerdir.

Hasta bir adamın rüyada Nahl Suresini okuması veya üzerine okunduğunu görmesi, hastalığından kurtulacağına işarettir.

Bu sureyi gören kimsenin, helаlinden çok rızk elde edeceği, zen­gin olаcаğı ile, veyа Müslümаnlаr аrаsındа çok çok sevi­len bir kimse olаcаğınа işаretle tаbir olunur. Ayrıcа dün­yаdа sıkıntı yüzü görmez, аfet ve musibetlerden emin olur şeklinde tаbir olunur.

Ibni Sirin’e göre; rüyasında bu sureyi şerifi okuyan veya bir kısmını okuyanı görüp dinleyen, helal rızk ile rızıklanır. Müslümanlar içinde sevilen bir kisi olur. Hz. Ömer’e (ra) göre, mal ve rızkı Allah (CC) tarafından saklı tutulur. Dünyada sıkıntı yüzü görmez. Afet ve musibetlerden emin, hali hayırlı, vücudu sağlıklı olur.

Abdulgani Nablusi’ye göre de, ilim adamı olur. hasta ise iyileşir, helal rızk sahibi olur. Bir başka rivayete göre de: Din alimlerini ve salih müminleri sevmeye işarettir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir