Can Dündar Hangi Gazetede Yazacak Belli Oldu

Reklamlar

Can Dündar Milliyet gazetesinin sevilen köşe yazarlarından birisi idi ama nedense Milliyet gazetesinden ayrıldı hatta ayrılmadı kovuldu diye yazılarda son zamanlarda oldukça fazla okuyorum.

can-dundarErdoğan Demirören tarafından görevden alındı deniliyor ama pek bu konuda ben yorum yapmayacağım ve hemen asıl konumuza dönüp size cevabımızı vereyim.

Derya Sazak’ın Genel Yayın Yönetmenliği’nden alındığı Milliyet’te Can Dündar’da gazete patronu Erdoğan Demirören’in telefonuyla gazeteden gönderilmişti. Can Dündar artık Birgün Gazetesi’nde yazacak. Daha önce Milliyet ve Habertürk Gazetesi’nden gönderilen Nuray Mert ve Ece Temelkuran da Birgün Gazetesi’nde yazmaya başlamıştı. Radikal’den ayrılan Yıldırım Türker ve NTV’den ayrılan Banu Güven’in de Birgün Gazetesi’ne geçmesi gündeme gelmiş ancak iki isim de gazeteye geçmemişti.

DOĞAN TILIÇ KÖŞESİNİ DÜNDAR’A BIRAKTI
Gelişmeyi Birgün yazarı L. Doğan Tılıç, bugünkü köşe yazısında duyurdu. Bugün itibariyle izne ayrıldığını yazan Tılıç, “Bu arada köşeme de bir Can dost bakacak. Can Dündar. Galiba dünyada ilk kez, bir gazeteci, yokluğunda bir dostunun köşesine sahip çıkacak. Yokluğunu hissettirmeyecek. Başka anlamlar yüklemeyin buna. Komşularım hayvanlarıma, bitkilerime el verecek. Can da köşeme! O kadar. (…) Şimdi köşemi bırakıyorum; 5 Eylül’e kadar Can’a!” diye yazdı.

CAN DÜNDAR DA DOĞRULADI
Can Dündar da bu sabah sosyal medya aracılığıyla bu gelişmeyi doğruladı. Dündar Twitter hesabından, “İzne çıkan Doğan’ın köşesinde olacağım. Perşembe’den itibaren Birgün’e beklerim.” diye yazdı.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.