Doktorlar

Bu sayfada

Genel Bakış

Doktorlar, yapım şirketi Medyapım ve yönetmeni Oğuzhan Tercan, Merve Girgin ve Şenol Sönmez olup 2006-2011 yılları arasında Show TV kanalında yayınlanan dram türündeki dizidir. Dizinin senaryosu Ebru Hacıoğlu, Zehra Güleray, Tuğba Fedaioğlu, Tuğba Doğan, Tolga Küçük, Ayşe Teker ve Makbule Kosif tarafından yazıldı. Doktorlar dizisi başrol oyuncuları Kutsi, Yasemin Özilhan, Melike Güner ve Leyla Göksun gibi isimlerden oluşmaktadır. İlk bölümü 28 Aralık 2006’da yayınlanan, 4 sezon ve 97 bölüm boyunca devam eden dizi, 14 Şubat 2011 yılında final yaparak bitmiştir.

Doktorlar Dizisi
TürDram, Medikal
KanalShow TV
İlk bölüm yayın tarihi28 Aralık 2006 (Türkiye)
Sezon sayısı4
Bölüm sayısı97
BaşrolKutsi, Bekir Aksoy, Yasemin Özilhan, Leyla Göksun, Melike Güner, Yeşim Ceren Bozoğlu
Çekim yeriİstanbul, Kocaeli
YönetmenMerve Girgin, Oğuzhan Tercan, Şenol Sönmez
SenaristEbru Hacıoğlu, Zehra Güleray, Tuğba Fedaioğlu, Tuğba Doğan, Tolga Küçük, Ayşe Teker, Makbule Kosif
Yapım şirketiMedyapım
YapımcıFatih Aksoy

Konusu

Türkiye’nin en gözde hastanesinden birisinde görev yapan doktorların, asistanların ve diğer çalışanların tek bir amacı vardır; insanlara faydalı olmak. Hepsi farklı karakterde olan bu kişiler geleceğin en iyi doktorları arasında olmak ve kariyerlerini yükseltmeyi planlamaktadırlar. Tabi bu sırada hastane içerisinde yaşanacak aşkların da önüne geçemeyeceklerdir.

Ela’nın, Türkiye’nin en ünlü cerrahlarından birisinin kızı olması kariyerini olumsuz etkiler. Hayatı gelgitler arasında sürüklenirken Levent ile tanışır ve ona aşık olur. Aralarında oluşan bu çekim kuvveti asla sarsılamayacaktır.

Yayın Bilgisi

Başrol oyuncularının Kutsi, Yasemin Özilhan, Melike Güner ve Leyla Göksun olduğu Doktorlar dizisi Perşembe akşamları saat 20:00’de Show TV kanalında yayınlanmıştır.

Doktorlar Dizisi Oyuncuları »

 OyuncuKarakter
Melike GünerMelike GünerZenan Parlar Birtan
KutsiKutsiLevent Atahanlı
Yasemin ÖzilhanYasemin ÖzilhanEla Altındağ
Yeşim Ceren BozoğluYeşim Ceren BozoğluFikret Eralp
Yağmur AtacanYağmur AtacanHasan Turay
İlhan Mansızİlhan MansızÖmer Güven

Tüm oyuncular için bkz. Doktorlar oyuncuları.

Çekim Yeri

Televizyon izleyicileri Doktorlar dizisi nerede çekildi merak ediyor. Başrollerini Kutsi, Yasemin Özilhan, Melike Güner ve Leyla Göksun gibi oyuncuların paylaştığı Doktorlar dizisi Kocaeli ve İstanbul’da çekildi. Dizinin hastane bölümleri, Gebze Anadolu Sağlık Merkezi’nin hizmette olmayan bölümlerinde çekilmiştir.

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir