Kendi Düşen Ağlamaz

Kendi Düşen Ağlamaz dizisi konusu nedir? Kendi Düşen Ağlamaz oyuncuları kimler? Nerede çekiliyor? Hangi gün hangi kanalda oynuyor?

Kendi Düşen Ağlamaz, yapım şirketi NG Medya ve yönetmeni İnci Balabanoğlu Ahıska olup ilk bölümü 22 Haziran 2023 tarihinde TRT 1‘de yayınlanan romantik komedi türündeki dizidir. Dizinin senaryosu Gülbike Sonay Üte ve Tuna Kıygı tarafından yazıldı. Kendi Düşen Ağlamaz dizisi başrol oyuncuları Enes Koçak, Eylül Tumbar ve Hakan Yılmaz gibi isimlerden oluşmaktadır.

Kendi Düşen Ağlamaz
TürRomantik komedi
KanalTRT 1
İlk bölüm yayın tarihi22 Haziran 2023
GünüPerşembe
Yayın saati20:00
Sezon sayısı1
Bölüm sayısı17
Başrol
  • Enes Koçak
  • Eylül Tumbar
  • Hakan Yılmaz
Mekanİstanbul
Yönetmenİnci Balabanoğlu Ahıska
Senarist
  • Gülbike Sonay Üte
  • Tuna Kıygı
  • Fulya Emek Tanrıkulu
Yapım şirketiNG Medya
Yapımcı
  • Nazlı Heptürk
  • Uğur Türkmen

Konusu

Alize (Eylül Tumbar) doğduğu gün annesini kaybetmiştir. Yıllarca halası Esma (Yonca Şahinbaş) ve babası Nurettin (Hakan Yılmaz) tarafından şımartılarak büyütülmüştür. Büyüyüp serpilen ve çok güzel bir kız olan Alize (Eylül Tumbar) babasını herkesten kıskanmaktadır. Babasının yeniden evlenme kararı alması sonucu ona bir ders vermek ister. Babası Nurettin’in (Hakan Yılmaz) evlenmesini engellemek için yalancı bir evlilik planlar. Babasının bu evliliğe karşı çıkacağını düşünürken hayatı baştan sona değişecektir.

Oyuncuları ve karakterleri

ResimOyuncuKarakter
Eylül TumbarEylül TumbarAlize
Enes KoçakEnes KoçakSerkan
Hakan YılmazHakan YılmazNurettin
Selen SoyderSelen SoyderSinem
Çağla BozÇağla BozTuğçe
Serhan OnatSerhan OnatAlp
Yiğit Kağan YazıcıYiğit Kağan YazıcıSarp
Serhat DuranSerhat DuranCengiz
Ezgi Can KayaEzgi Can KayaGül
Sema ÇeyrekbaşıSema ÇeyrekbaşıKezban
Sait GenaySait GenayHayri
Bükre Sena SaitBükre Sena SaitBuket
Zeynep BostancıZeynep BostancıCeren
Bilgesu KuralBilgesu KuralDeniz
Sevgi AydınlıSevgi AydınlıHazal
Beste YaralıBeste YaralıBahar
Yiğit KalkavanYiğit KalkavanBahattin
Hivda Zizan AlpHivda Zizan AlpSerap
Derya ArtemelDerya ArtemelTürkan
Berat YenilmezBerat YenilmezKadir
Yonca ŞahinbaşYonca ŞahinbaşEsma

Nerede çekiliyor?

Başrollerini Enes Koçak, Eylül Tumbar ve Hakan Yılmaz gibi oyuncuların paylaştığı Kendi Düşen Ağlamaz dizisi İstanbul’da çekiliyor. Dizinin bölümleri İstanbul’un Balat, Eyüp ve Galata semtlerinde çekilmektedir.

Hangi gün, hangi kanalda oynuyor?

Başrol oyuncuları Enes Koçak, Eylül Tumbar ve Hakan Yılmaz olan Kendi Düşen Ağlamaz dizisi Perşembe akşamları saat 20:00’de TRT 1 kanalında oynuyor.

Bölümleri

1. Sezon

BölümYayın tarihiÖzet
1. Bölüm22 Haziran 2023Babasının evleneceğini öğrendiğinde ona ders vermek için küçük, minicik bir oyun oynamak isteyen Alize, başına geleceklerden habersizdir. Kendini bir anda bambaşka bir hayatın içinde bulan Alize’nin önünde artık iki yol vardır. Ya oyunu, yeni kurallarına göre oynayacak ya da havlu atacaktır. Pes etmek nedir bilmeyen inatçı mı inatçı Alize; en az kendisi kadar inatçı ve bir o kadar da gözü kara Serkan’ın karşısında ne yapacak?
2. Bölüm29 Haziran 2023Alize, babasına ve eski hayatına tekrar kavuşacağı umuduyla döndüğü evinde, büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştır. Serkan ile babasının iş birliğinden habersiz büyük bir yıkıma uğrarken önünde birbirinden zor iki yol vardır. Alize, daha zorunu seçer. Evine dönüp, hem kendi ailesine, hem de yeni ailesine asla pes etmeyeceğini gösterecektir.
3. Bölüm6 Temmuz 2023Alize’nin arkadaşlarından sır gibi sakladığı evliliği ortaya çıkmak üzereyken hiç beklemediği bir şekilde durumun içinden sıyrılmayı başarır. Serkan’ın sürpriz desteğiyle, Alize şimdilik paçayı kurtarmıştır. Ama her geçen gün, bu sır saklanması daha zor hale gelmektedir. Bir yandan Serap, Alize’nin Serkan’ın başına ördüğü çorapları bir bir öğrenmeye başlamış, bu işin peşini bırakmamaya karar vermiştir.
4. Bölüm13 Temmuz 2023Serkan, Alize’yi kurtarmıştır ancak Bahattin’in boşboğazlığı nedeniyle şimdi yeni bir krizin ortasındadırlar. Alize, Bahattin’in kendisine yenge demesini arkadaşlarına bir türlü açıklayamazken kurtarıcı hamle yine Serkan’dan gelir. Serkan, kimse bir şeyden şüphelenmesin diye herkesin içinde Alize’ye aşık olduğunu söyler. Oteldekiler şimdilik bu yeni bilginin şokundayken Hazal ortadan kaybolur.
5. Bölüm20 Temmuz 2023Alize’nin de Serkan’ın da hayal kırıklığı büyüktür. İkisi de gururlarına yenilmiş, yanlış hamleler yapmışlardır. Birbirlerine olan öfkeleri büyüdükçe bu ayrılık, kendilerine bile itiraf edemedikleri duygularını daha da mı güçlendirecek, yoksa gururlarına mı yenileceklerdir?
6. Bölüm27 Temmuz 2023Alize, Tuğçe’nin oyununu görüp atağa geçmiş, Serkan ile evliliğini herkese ilan etmiştir. Her durumda dik durmaya çalışan Alize yaşananların ağırlığını yalnız kalınca anlayacak bu süreçte Serkan Alizenin yanında olacaktır. Alize’nin arkadaşları, şaşkındırlar. Alize’nin evliliğini neden sakladığına, üstelik Tuğçe’nin de neden böyle bir şeye başvurduğuna anlam veremiyorlardır.
7. Bölüm3 Ağustos 2023Kadir için düzenlenen törende öğrendikleri Alize’yi şüphelendirir. Çatalca’da çıkan yangında, halası Esma’yı kurtaran kişinin Kadir olduğunu anlamak üzeredir. İçini kemiren şüpheleri herkesin içinde sorduğunda oldukça şaşırtıcı bir yanıt alacaktır. Alize’nin hayatını çok yakında ilgilendiren gerçekleri ondan saklamak zorunda kalan Serkan ise Alize’ye karşı derin bir vicdan azabı duymaya başlar.
8. Bölüm10 Ağustos 2023Serkan’ın, Nurettin ve Sinem’in nişan organizasyonuna yardım etmesi Alize’yi oldukça üzer. Alize, Serkan’ın kendisinden uzaklaşmak ve hatta evliliklerini bitirmek istediğini sanmaktadır. Oysaki Serkan, hep birlikte oynadıkları oyundan ötürü Alize’ye karşı büyük bir vicdan azabı ve utanç duymaktadır.
9. Bölüm17 Ağustos 2023Alize ve Serkan’ın arasındaki buzlar nispeten erimeye başlamıştır. Serkan, Alize’den uzak kalamayacağını anlamıştır. Serkan, bunu Alize’ye olmasa bile babasına itiraf eder; Alize’den vazgeçemeyecektir. Bu yüzden ona oynadığı oyunu söyleyemeyecektir.
10. Bölüm24 Ağustos 2023Alize, Bahar’ın hamlesini, kendine yakışır bir şekilde savuşturur. Ona, istediği hazzı yaşatmamaya kararlıdır. Ancak bu, Serkan’ın burnundan getirmeyeceği anlamına gelmez. Serkan da hatasının farkındadır ve Nurettin’in de yardımıyla Alize’nin kalbine giden yolu bulmaya çalışır. Serkan, Alize’nin gönlünü almak için kamp organize ederken, Alize de Serkan’a bir ders vermek için kızlarla taktik çalışmaktadır.
11. Bölüm31 Ağustos 2023Alize, Serkan’a tüm gerçekleri anlatacakken o gerçeğin ağırlığına dayanamayıp bayılır. Serkan ve arkadaşları tarafından hastaneye kaldırılan Alize’nin durumu iyidir ancak annesiyle ilgili gerçekleri Serkan’dan saklamak Alize’yi vicdani bir açmaza götürür. Serkan ise hastaneden çıktıktan sonra, Alize’yle ilişkisini ve hayatlarını kökünden değiştirecek bir karar alır.
12. Bölüm7 Eylül 2023Hayri ve Kezban’ın Türkan’ı da yanlarına alarak yaptıkları baskın, herkesi şok etmiştir. Kadir, kız istemeye gelmişken Türkan’la karşılaşmıştır. Ama yaşayacağı asıl şok, bu değildir. Öğrendiği gerçeğin ağırlığını taşıyamaz ve bir süre ortalardan kaybolur.
13. Bölüm14 Eylül 2023Kadir, günler sonra, Alize’nin kına gecesinde ortaya çıkar. Herkes, Kadir’in gerçekleri Alize’ye söyleyeceğini düşünür ancak Kadir, kimsenin beklemediği bir hamle yapar. Sarp’ın kardeşi olduğunu öğrenen Serkan, annesiyle ilgili yaşadığı tüm hayal kırklığını Sarp’a yansıtınca Sarp çareyi evden kaçmakta bulur ancak giderken yazdığı mektup, Serkan’ın, Sarp’ın peşine düşmesini sağlar.
14. Bölüm21 Eylül 2023Alize, büyük sırrı öğrenmiştir artık. Herkes, bu sırrın yemek masasında ortaya çıktığını sanmaktadır ama durum bambaşkadır. Alize zaten o masaya geldiğinde sırrı bilmektedir. Kendisine en başından beri kurulan bu oyuna oyunla karşılık verir ve evi terk eder. Alize’nin oyununa istemeyerek de olsa eşlik eden Serkan’ın ise içi hiç rahat değildir ve Alize’yi uyarır ancak Alize, babasına bir ders vermeye kararlıdır. Tüm aile ve arkadaşları çiftimizi barıştırmaya çalışır ancak arada verdikleri minik fireler, oyunun, bazıları tarafından anlaşılmasına yol açar. Alize bunun üzerine el yükseltir ve işi, Serkan’ın tüm itirazlarına rağmen avukata taşır ve göstermelik bir dava açmaya karar verir. Ancak oyunun ne gerçeğe, gerçeğin ise oyuna ne zaman dönüşeceğini henüz kimse bilmemektedir.
15. Bölüm28 Eylül 2023Alize, kendisine ulaşan tebligatla şok olmuştur. Şimdi uğraşması gereken bir başka sorun dava vardır; aynı tebligat Serkan’a da gidecek ve işler iyice karışacak, hatta Serkan’ı kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır. Bir yandan dava açılmasın diye uğraşırken şimdi bir de Serkan davanın gerçekten açıldığını öğrenmesin diye uğraşır. Ancak herkesi kötü bir sürpriz beklemektedir. Aileler tüm bu olan bitenden habersiz düğün hazırlığına son hız devam ederken şimdi Alize ve Serkan’ın çözmesi gereken başka bir problem daha vardır. Ortadan kaybolan Adil’in peşine düşerler.
16. Bölüm5 Ekim 2023Serkan ve Alize’nin önlerinde onları bekleyen şahane bir düğün vardır. Tüm sevdiklerinin huzurunda ilk danslarını edecekler, oyunla başlayan evliliklerini gerçeğe dönüştüreceklerdir. Serkan üzerinde damatlığıyla yeni hayatının ilk gününe merhaba diyecekken kötü bir sürprize merhaba demiştir. İntikam saatini kuran Alize, en mutlu anlarında, tam düğünün ortasına öyle bir bomba bırakır ki bir infiale yol açar. Herkesin içinde Serkan’ı terk eden Alize bu da yetmezmiş gibi dakikalar sonra boşanacaklarını ilan eder. Şok üstüne şok yaşayan Serkan kendini hakimin karşısında bulur. Serkan’dan boşanmak hiç de kolay değildir. Şimdi Alize’nin hayatında ona kök söktürecek olan bir kocası, tepkilerini çığ gibi büyüten Darıca ailesi ve sinirden deliye dönmüş bir babası vardır. Alize’nin ise gözleri inattan kör, kulakları sağır olmuştur adeta. Ona göre babası ve kocasının arkasından iş çevirmelerinin bir bedeli olmalıdır ancak bu oyunun bedelini ödeyen Alize olacaktır. Serkan ise yeminli gibi Alize’ye bu hayatı dar etme planları içindedir.
17. Bölüm19 Ekim 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir