Adım Farah

Bu sayfada

Genel Bakış

Adım Farah, yapım şirketi O3 Medya ve yönetmeni Recai Karagöz olup, ilk bölümü 1 Mart 2023 Çarşamba günü FOX kanalında yayınlanan dram türündeki dizidir. The Cleaning Lady dizisinden uyarlama olan dizinin senaryosu Deniz Dargı, Cenk Boğatur ve Cem Görgeç tarafından yazılıyor. Adım Farah dizisi başrol oyuncuları Engin Akyürek ve Demet Özdemir gibi isimlerden oluşmaktadır.

Adım Farah Dizisi
TürDram
KanalFOX
İlk bölüm yayın tarihi1 Mart 2023 (Türkiye)
Sezon sayısı2
Bölüm sayısı18
BaşrolEngin Akyürek, Demet Özdemir
Çekim yeriİstanbul
YönetmenRecai Karagöz
SenaristDeniz Dargı, Cenk Boğatur, Cem Görgeç
Yapım şirketiO3 Medya
YapımcıSaner Ayar

Konusu

Farah Erşadi (Demet Özdemir), İran’dan kaçarak Türkiye’ye gelmiş ve temizlikçi olarak çalışmaktadır. Bir mekana temizlik için gittiği sırada mafya üyelerinin işlediği bir cinayete tanık olur. Bu sırada Tahir Lekesiz (Engin Akyürek) ile tanışır. Cinayet işlenen mekanı temizlemesi karşılığında canının bağışlanmasını ister. Bu sırada, Tahir Lekesiz (Engin Akyürek) mafya liderinden Farah’ın öldürülmesi emrini alır. Farah Erşadi (Demet Özdemir) oğlu Kerimşah’ın hastalığından dolayı yaşamalı ve onu iyileştirebilmek için gerekli olan parayı biriktirmelidir. Durumunu Tahir Lekesiz’e (Engin Akyürek) anlatır ve kendini affetmesini ister. Tahir’in Kerimşah ve Farah ile yakınlaşması mafya lideri ile karşı karşıya gelmesine yol açacaktır.

Yayın Bilgisi

Televizyon izleyicileri Adım Farah dizisi hangi gün hangi kanalda oynuyor sorusunun cevabını arıyor. Başrol oyuncularının Engin Akyürek ve Demet Özdemir olduğu Adım Farah dizisi Çarşamba akşamları saat 20:00’de FOX kanalında oynuyor.

Adım Farah Dizisi Oyuncuları »

ResimOyuncuKarakter
Engin AkyürekEngin AkyürekTahir Lekesiz
Demet ÖzdemirDemet ÖzdemirFarah Erşadi
Feyyaz DumanFeyyaz DumanBehnam Azadi
Fırat TanışFırat TanışMehmet Koşaner
Mustafa AvkıranMustafa AvkıranAli Galip Akıncı
Rastin PaknahadRastin PaknahadKerimşah

Tüm oyuncular için bkz. Adım Farah oyuncuları

Çekim Yeri

Televizyon izleyicileri Adım Farah dizisi nerede çekiliyor merak ediyor. Başrollerini Engin Akyürek ve Demet Özdemir gibi oyuncuların paylaştığı Adım Farah dizisi İstanbul’da çekiliyor. Dizinin bölümleri İstanbul’un Beşiktaş ve Galata semtlerinde çekilmektedir.

Bölümleri

Aşağıda, Adım Farah dizisi 1. sezon ve 2. sezon bölümlerinin yayın tarihleri ve bölüm özetleri yazılmıştır.

1. Sezon

BölümYayın tarihiÖzet
1. Bölüm1 Mart 2023
2. Bölüm8 Mart 2023
3. Bölüm15 Mart 2023
4. Bölüm22 Mart 2023
5. Bölüm29 Mart 2023
6. Bölüm5 Nisan 2023
7. Bölüm12 Nisan 2023
8. Bölüm19 Nisan 2023
9. Bölüm26 Nisan 2023
10. Bölüm3 Mayıs 2023
11. Bölüm10 Mayıs 2023
12. Bölüm17 Mayıs 2023
13. Bölüm24 Mayıs 2023
14. Bölüm31 Mayıs 2023
1. Sezon bölümleri

2. Sezon

BölümYayın tarihiÖzet
15. Bölüm27 Eylül 2023Benham, İran’dan Türkiye’ye gelmiş ve Farah’ın yaşadığı eve girmiştir. Kerimşah ve Tahir’in canına karşılık tekrar kendi yanına dönmesini ister. Olacakları anlayan ve sevdiklerini korumak isteyen Farah, Benham’ın isteklerine boyun eğerek dediklerini kabul eder.
16. Bölüm4 Ekim 2023Mehmet uyanır ve tüm gerçeği anlatarak Tahir’in hapisten çıkmasını sağlar. Tahir Farah’a ne kadar kızgın olsa da son defa ondan gerçekleri duymak ister. Çünkü Behnam’ın etkisiyle bunları yaptığını düşünmekten kendisini alıkoyamaz. Bu sebeple Farah ile yalnız kalmanın yollarını arar. Bu arada Behnam’ın annesi Farah’tan kurtulmak için bir plan yapar ve bunda da başarılı olur.
17. Bölüm11 Ekim 2023Behnam tarafından inşaattan aşağı atılan Tahir’i hiç beklemediği biri kurtaracaktır. Farah ise Tahir’in öldüğünü düşünerek büyük bir boşluğa düşecektir. Behnam, Farah’ı çaresiz ve güçsüz kılmaya çalışırken onu kaybetme korkusuyla yüzleşerek onu ne kadar sevdiğini bir kez daha anlayacaktır. Farah ve Tahir ise pes etmeden, birbirlerinden habersiz, Behnam ve zorbalıklarına karşı mücadele etmeye başlayacaktır. Tahir bu amaçla kendisine güvenen Mehmet’i bile kullanmaktan çekinmeyecek, Behnam’ın iktidarını sarsacak çok önemli bir bilgiye ulaşacaktır. Vera kocası Ali Galip’in kaybının üzerinden bir yıl geçtiği için gaiplik davası açarak vasiyetini devreye sokmak isteyecektir. Ancak Ali Galip’in vasiyetinde tüm dengeleri değiştirecek iki sürpriz onları beklemektedir.
18. Bölüm18 Ekim 2023
2. Sezon bölümleri

Fotoğrafları

Dış bağlantılar

IMDb
Twitter
Instagram
Facebook

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir