Berrak Tüzünataç Balkon Davası Ne Oldu

Berrak Tüzünataç’ın açtığı ve Şahan Gökbakar ile balkonda yakalandığı kısaca adı balkon davası olan dava ne oldu dersiniz? Tabiki malum üzere kamuya açık alan olduğu için Berrak Tüzünataç bu davayı kaybetti.

Berrak Tüzünataç ile Şahan Gökbakar, 2010 yılında, Berrak Tüzünataç’ın Beşiktaş ‘taki evinin balkonunda öpüşürlerken Fox’un efsane magazin programı “Bizden Kaçmaz”ın kameralarına yakalanmıştı. Son yılların en çok ses getiren magazin olayında taraflar mahkemelik olmuştu. Berrak Tüzünataç, İstanbul 13. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde Fox TV ve “Bizden Kaçmaz” Yapımcısı Ömür Varol aleyhine manevi tazminat davası açmıştı.

berrak-balkonMahkeme: Balkon, kamuya açık alan

Medyaradar’ın özel haberine göre; Mahkeme, davayı reddetti. Mahkemeye göre; balkon, “kamuya açık alan”dı ve olayda adı geçen şahıslar, kendi özel hayatlarını teşhir etmişlerdi. Habercilerin, kamuya açık alanda, kamuya mal olmuş ünlü kişileri görüntülemesi ve haberleştirmesi yasalara aykırı değildi.

Yargıtay da aynı görüşte

Berrak Tüzünataç, davayı kaybetmesine rağmen temyiz için Yargıtay’a başvurdu. Ancak Yargıtay’ın da kararı, yerel mahkemeninkinden farklı olmadı. Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, Tüzünataç ve vekilinin, karar düzeltme talebini reddetti. Berrak Tüzünataç, 228 TL para cezasına çarptırıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir