Kızılcık Şerbeti

Bu sayfada

Hakkında

Kızılcık Şerbeti, yapım şirketi Gold Film ve yönetmeni Hakan Kırvavaç olup Show TV kanalında yayınlanan dram türündeki dizidir. Senaryosu Melis Civelek, Zeynep Gür ve İstanbul Yazı tarafından yazılan dizinin ilk bölümü 28 Ekim 2022 tarihinde yayınlanmıştır. Kızılcık Şerbeti dizisi başrol oyuncuları Barış Kılıç, Evrim Alasya, Sıla Türkoğlu, Sibel Taşçıoğlu, Müjde Uzman ve Doğukan Güngör gibi isimlerden oluşmaktadır.

Kızılcık Şerbeti Dizisi
TürDram
KanalShow TV
İlk bölüm yayın tarihi28 Ekim 2022 (Türkiye)
Sezon sayısı2
Bölüm sayısı33
BaşrolBarış Kılıç, Evrim Alasya, Sıla Türkoğlu, Sibel Taşçıoğlu, Müjde Uzman, Doğukan Güngör
Çekim yeriİstanbul
YönetmenHakan Kırvavaç
SenaristMelis Civelek, Zeynep Gür, İstanbul Yazı
Yapım şirketiGold Film
YapımcıFaruk Turgut

Konusu

İyi eğitimli, realist ve modern bir kadın olan Kıvılcım (Evrim Alasya), eşinden boşandıktan sonra dimdik ayakta kalmış, iki kızını da inandığı değerler doğrultusunda yetiştirmiştir. Küçük kızı Çimen (Selin Türkmen) henüz liseye devam etmekte, büyük kızı Doğa (Sıla Türkoğlu) ise üniversitede diş hekimliği okumaktadır. Kıvılcım’ın tek isteği çocuklarının ileride başarılı ve mutlu olmalarını görmektir. Doğa’nın daha üniversiteye girdiği ilk yıl erkek arkadaşıyla evlenmesiyle büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Kıvılcım, hayatının şokunu kızının kocasının ailesiyle tanışmasında yaşar. Doğa’nın kocası Fatih’in (Doğukan Güngör) ailesi muhafazakâr bir ailedir. Kıvılcım, kızının hayata bu kadar farklı bakan bir aileyle yapamayacağını düşünür. Doğa ise aşklarının her türlü farklılığın üstesinden geleceğine inanmaktadır. “Kızılcık Şerbeti” doğruları aynı, yöntemleri farklı olan iki uç aile arasında kalan bir aşk hikayesidir.

Yayın Bilgisi

Televizyon izleyicileri Kızılcık Şerbeti dizisi hangi gün hangi kanalda oynuyor sorusunun cevabını arıyor. Başrol oyuncularının Barış Kılıç, Evrim Alasya, Sıla Türkoğlu, Sibel Taşçıoğlu, Müjde Uzman ve Doğukan Güngör olduğu Kızılcık Şerbeti dizisi Cuma akşamları saat 20:00’de Show TV kanalında oynuyor.

Kızılcık Şerbeti Dizisi Oyuncuları »

ResimOyuncuKarakter
Barış KılıçBarış KılıçÖmer Ünal
Evrim AlasyaEvrim AlasyaKıvılcım Arslan
Sıla TürkoğluSıla TürkoğluDoğa Korkmaz
Doğukan GüngörDoğukan GüngörFatih Ünal
Müjde UzmanMüjde UzmanAlev Arslan
Sibel TaşçıoğluSibel TaşçıoğluPembe Ünal
Kızılcık Şerbeti oyuncu kadrosu

Tüm oyuncular için bkz. Kızılcık Şerbeti oyuncuları.

Çekim Yeri

Televizyon izleyicileri Kızılcık Şerbeti dizisi nerede çekiliyor merak ediyor. Başrollerini Barış Kılıç, Evrim Alasya, Sıla Türkoğlu, Sibel Taşçıoğlu, Müjde Uzman ve Doğukan Güngör gibi oyuncuların paylaştığı Kızılcık Şerbeti dizisi İstanbul’da çekiliyor. Dizinin bölümleri İstanbul’un Ataşehir, Beşiktaş ve Galata semtlerinde çekilmektedir.

Bölümler

Aşağıda, Kızılcık Şerbeti dizisi 2. sezon bölümlerinin yayın tarihleri ve bölüm özetleri yazılmıştır.

2. Sezon

BölümYayın tarihiÖzet
30. Bölüm15 Eylül 2023Ömer ve Kıvılcım’ın büyük bir trafik kazası geçirmesi, Doğa’nın beklenmedik doğumu ve doğumda bir çocuğunu kaybetmesi her iki aile için de geri dönülmez sonuçlara yol açacaktır. Doğa bebeklerinden birini kaybetmesi nedeniyle Fatih’i suçlayacak, Ünal ailesi ise oğullarının arkasında duracaktır.
31. Bölüm22 Eylül 2023Fatih, kızını kaçırmak için plan yapmaya başlıyor. Doğa kızını koruyabilecek mi? Diğer yandan birbirini çok seven Nursema ve Umut arasındaki farklar giderek büyüyor. Evlilikleri bitecek mi? Oğlunun ihanetini küçük gören Pembe, kendi evliliğini kurtarabilecek mi?
32. Bölüm29 Eylül 2023Doğa’nın avukatının Fatih tarafından satın alınması ile başlayan süreç, Doğa’nın aleyhinde ilerlemektedir. Fatih’in ayrılmamak konusundaki ısrarları ve Abdullah’ın baskısıyla Nilay’ın şahitlikten çekilmesi dava sürecini uzatacaktır. Kısa bir süreliğine bebeğini Nursema’ya emanet eden Doğa, onun bunu fırsat bilerek çocuğunu görsün diye Fatih’i çağırması nedeniyle ikilinin arası açılacaktır.
33. Bölüm6 Ekim 2023Nursema ve Umut’un, Abdullah’ın evine geçici olarak gelmesi, ikilinin ilişkisini olumsuz etkilerken Pembe kızının yanında olmasından dolayı çok mutludur. Ancak Umut’un geceleri barda şarkıcılık yaptığına yakından tanık olan Abdullah damadını sert bir şekilde uyaracaktır. Ömer ve Kıvılcım evlendiklerini deklare etmek üzere bir yemek daveti yaparlar. Alev yemeğe son anda katılacak ve büyük bir bomba patlatacaktır. Ama en büyük sürpriz finalde mahkeme salonunda yaşanacaktır.
1. Sezon bölümleri

Fotoğraflar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir