Sivilce yaralarına ne iyi gelir? Yüzdeki sivilce yarası nasıl geçer?

Sivilce yaralarına ne iyi gelir? Yüzdeki sivilce yarası nasıl geçer? Sayfamızda, sivilce sonrası oluşan yaralardan kurtulmak için yapılması gerekenleri sizler için araştırdık ve uzmanlardan çok etkili çözüm önerileri bulduk.

Sivilce yaralarını geçirmek için bitkisel yöntemler ve lazer tedavileri bulunmaktadır. Sağlıklı beslenmeye çalışmak, bol su tüketmek, diyetlerinizde bol miktarda sebze ve meyve yemek sivilce yaralarının geçmesi için faydalı olacaktır. Sivilce yaralarını geçirmek için aldığınız sebze ve meyveler özellikle cildinizin yenilenmek için ihtiyaç duyduğu vitaminleri vücudunuza temin edecektir. Limon suyu da cildin yenilenmesi için yararlıdır.

Sivilce yarası nasıl geçer?

Sivilce yarası bir çoğumuzun başına gelen bela bir durumdur. Bu sivilce yaralarını sıklıkla makyaj ve pudra allık ile kapatmaktan bıktıysanız artık sizlerin de sivilce yaralarına doğal çözümler aramanızın vakti gelmiş de geçiyor demektir. Burada sizlere sivilce yaralarına ne iyi gelir sorusuna güzel yanıtlar verecek ve sivilce yaralarına bitkisel çözümler sunan cilt bakım kürleri ve bitki maskelerini aktaracağız.

Eczanelerden reçetesiz bir şekilde temin edilecek ilaçlar ve cidden gerekli gördüğünüz durumlarda lazer tedavisi işe yarayabilir. Karbondioksit lazer ve erbiyum lazer özellikle derin sivilce yaralarında başarılı sonuçlar verdikleri için sıklıkla tercih edilmektedir.

Photolazer olarak da bilinen ışık tedavisi sayesinde hem sivilce yaralarında iyileşme olmakta hem de cildiniz daha kalın sağlıklı görünmektedir.

Mikrodermabrazyon, cildinizdeki kollajeni aktive ederek kalınlaşmasına ve mükerrer seanslarda cildin düzelmesine yardımcı olmaktadır.

Sıklıkla tercih edilen yöntemlerden birisi de çeşitli dolgu maddelerini deriye enjekte ederek sivilce yaralarını geçirmektir. Bu tedavi yönteminde başarı düzeyi %40 civarında seyretmektedir.

Sivilce yaraları için maske tarifleri

Sivilce yaraları için evde yapabileceğiniz doğal maske tarifleri burada hazırlanmıştır. Evinizde olan malzemeler ile ucuz bir şekilde yapacağınız bu maskeler emin olun sivilce yaraları için çok etkilidir.

1. Elma sirkesi

Aynı miktarlarda su ve elma sirkesini bir kap içerisinde kaynatın. Daha sonra bu karışım ile yüzünüze buhar banyosu yapın.
Yine aynı miktarlarda su ve elma sirkesini ile yüzünüzü 3-4 günde bir silerek de sivilce yaralarından kurtulabilirsiniz.

2. Anason tohumu

Anason tohumları bir kaba konarak üstünü kapatıncaya kadar su eklenir ve kaynatılır. Tohumlar süzülerek atılır ve elde edilen su soğuduktan sonra cilde masaj yapılarak sürülmesi haline sivilce yaralarının önlenmesi ve canlılık kazanması sağlanır.

3. Arpa unu

Arpa unu hamur haline getirilerek yüze maske halinde sürülür ve 2 saat süresince bekletilir. Bu işlem sonucunda yüzdeki sivilce yarası yok olur.

4. Aşk otu

Aşk otu kökü kaynatılarak elde edilen sıvı, yüzdeki sivilce yaralarını yok eder. Çok fazla bulunmayan aşk otunu aktarlardan rahatlıkla temin edebilirsiniz.

5. Biberiye

Biberiye, merhem haline getirilerek vücuda sürülerse cildi güzelleştirir, sivilce yaralarını iyileştirir ve kırışıklıkları giderir. 2 gram kurutulmuş biberiye yaprağı ve çiçeği bir tas içinde 20 dakika kaynatılarak, vücut yıkandığında vücudu güzelleştirir, pürüzsüz hale getirir.

6. Kudret narı

Kabakgiller familyasından, tırmanıcı, ince gövdeli, bir yıllık bir bitkidir. Yaprakları saplı ve el gibi parçalıdır. Meyvesi olgunlaşınca, birbirinden ayrılır. Meyveleri 10-15 cm boyunda şişkin ve iki uçta incelmiş şeklindedir. Üzerinde kabarcıklar vardır. Turuncu – sarı renktedir. Ev ilaçlarında, zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılır. Sivilce yaralarına zeytinyağı karışımı iyi gelmektedir. Egzama ve diğer cilt hastalıklarında faydalıdır. Sivilce yaralarının çabuk kapanmasını sağlar.

7. Kayın ağacı

Kayıngiller familyasından; kış aylarında yapraklarını döken güzel görünüşlü bir orman ağacıdır. Dalları salkım gibidir. Kabukları halka halkadır. Kabuk ve dallarının kuru distilasyonundan kayın ağacı katranı elde edilir. Sivilce yaralarını kesin olarak iyileştirdiği iddia ediliyor. Kabuklarının suda kaynatılmasıyla elde edilen suyla yüzdeki sivilce yaraları, çiller giderilir. Kıllar temizlenir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık bir hafta önce yüzümde bir kaç tane sivilce çıktı. Birisi daha önce çıkmıştı hatta. Sıkıp iyice oyup yara yapmıştım. Diğerini de sıktım ama çok fazla yara olmadı yine de kötü görünüyordu. Bir çok merhem kullandım, elma sirkesini denedim fakat benim cildimde işe yaramadı. Yani elma sirkesi daha önceden işe yaramıştı ama bu sefer olmadı nedense. İki üç gün önce eczaneye gittim artık dayanamayıp. Acne-Gun ürünlerinden bir tanesini önerdi fakat biraz tuzlu olduğu için alamadım maalesef. Onun yerine Terramycn göz pomadı aldım. Burda da şöyle bir sorun oluştu, sanırım artık Terramycn’in yara merhemini üretmiyorlarmış bir kaç yere daha sordum oralarda da yoktu. Göz pomadı nasıl işe yarayacak diye düşündüm sonrasında da uyguladım sivilce yarasının ve izinin olan yere. Şuan gerçekten eser yok diyebilirim. Her ne kadar zor olsa da ki ben bile dayanamıyorum ama sivilcelerinizi sıkmayın çünkü sıktığınızda hem iyileşme süresi uzuyor hem de daha kötü bir görünüm elde ediyor. Bu noktada bir de cilt temizliği çok önemli. Bende Nivea-Yüz Temizleme Jeli var. İlk olarak yüzümü onunla yıkıyorum sonrasında gül suyu ile temizleyip merhemi uyguluyorum. Gül suyu eczanelerde satılan sadece cilt için olanlardan. Çok uzattım sanırım. Umarım eski güzelliğinize en kısa zamanda kavuşursunuz, sağlıklı günleer :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir