Sivilce izleri nasıl geçer? Sivilce lekelerine ne iyi gelir?

Sivilce izleri nasıl geçer? Sivilce lekelerine ne iyi gelir?

Evde yapacağınız bitkisel çözümler ile ve İbrahim Saraçoğlu tavsiyeleri ile nasıl yok olur anlatmaya çalışalım.

Yüzdeki yada vucudun herhangi bir yerindeki sivilce izleri doğal yöntemlerle açıklamaya çalışacağız. Fazla vakit kaybetmeden yöntemlerle açıklayalım.

Domatesi ikiye bölüp yüzünüzdeki sivilceli bölgelere tatbik edin, 5-10 dakika sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.

50 gram gliserini, iki tane taze limon suyuna katın ve sabah-akşam yüzünüze sürün.

Bir demet kadar maydanozu sıcak suda 10-15 dakika haşlayın ve bir tülbent ile yüzünüze koyun, 5 dakika bu şekilde kaldıktan sonra yüzünüzü yıkayın.

1 tatlı kaşığı zeytinyağını ve suyu, 1 yemek kaşığı kil ile karıştırarak hamur haline getirin. Maske halinde yüzünüzün tamamına uygulayın. Bu maske yüzünüzde 3 saat kaldıktan sonra yüzünüzü limonlu ılık suyla güzelce yıkayın.

Sivilce izlerine iyi gelen bitkiler

Marul: Cilt ve sivilce izlerine karşı 3 bardak suyun içerisine 25 gram marul doğrayıp kaynatınız. Bu suyla sabah ve akşam cildinizi temizlediğinizde izlerin azaldığını göreceksiniz.

Ceviz yaprağı: Bir bardak suyun içerisinde kaynattığınız taze veya kuru ceviz yaprağının suyuyla cildinizi silerseniz, lekelere iyi geldiğini göreceksiniz.

Sabun otu: Sabun otu kökünü suda kaynatarak, bu suyla cildinizi silerseniz, sivilce izlerinde etkili olacak bir karışım olduğunu göreceksiniz.

Sinir otu: Ezmiş olduğunuz sinir otunun suyu sivilcelere, aknelere ve lekelere karşı faydalı olacaktır. Bu suyu sivilcelerin ve lekelerin üzerine tatbik etmelisiniz.

Sivilce izlerine engel olmanın en iyi yolu onları yok etmektir. Asla sivilcelerinizi sıkmayın yada patlatmayın, bu sivilcelerin iz bırakmasına yol açar. Cildinizi sürekli temiz tutun ve sivilce üzerine makyaj yapmayın aksi halde daha kötü hale gelecektir.

Sivilce izlerini sağlıklı beslenerek giderin. Evet, bol miktarda su içmek ve meyve sebze tüketmek sivilce izlerini giderebilir. Meyve ve sebzeler cilt sağlığınızı korumak için gerekli vitaminleri sağlarken su ise cildinizin yenilenmesine ve temizlenmesine yardımcı olur. Limon suyu da derinin hızlı değişimine yardımcı olduğundan sağlıklı derinin gelişmesini sağlar.

Ayrıca eczanelerden edinebileceğiniz sivilce izlerini kaldırmaya yönelik ilaçlar sivilce izlerini tedavi etmenize yardımcı olacaktır. Bir diğer seçenek lazer ile cildi yenileme olabilir.

Bazı insanlar sivilce izlerini ve iltihaplarını yok etmek için buz kullanırlar. Temel olarak buzun soğuğu sivilce izlerini tedavi ederek cildinizi daha az iltihaplı ve pürüzsüz bir hale getirir. Buz küplerini bir bez parçasına sarın ve her gün 15 dakika sivilce üzerinde bekletin.

Günde iki kez sivilcelere uygulandığında kuşburnu çekirdeği yağı da sivilce izlerini gidermenize yardımcı olur. Kuşburnu çekirdeği yağı aynı zamanda yaşlanma geciktirici (anti-aging) özelliğe sahiptir, cildinizi gençleştirir, kırışıklıkları azaltır ve cildinize doğal bir renk kazandırır.

Yüzdeki sivilce izleri nasıl yok edilir
Yüzünüzde çıkan sivilcelerden ve sivilcelerin o lekelrinden kurtulmak istiyorsanız eğer bitkisel bir kürümüz var.Bunun yanısıra gülsuyu ile cilidinizi düzenli olarak temizleyin ki sivilce izleri yook olsun.

Biberiye otu ve ada çayından bir tutam kaynamış suya atın ve 15 dakika bekletin süzün.Bu süzülmüş suya bir kahve fincanı alkol ekleyin ve pamuk yardımızya cilidnizi bu tonikle temizleyin.
Ayrıca demlenmiş yeşil çay ile de cxilidnizi temizlerseniz sivilce izleri yok olur.

Yüzdeki sivilce izleri nasıl gider
Bir yumurtanın akı, bir çay kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı balı, iki yemek kaşığı pastane mayasıyla karıştırarak cildinize sürün. 20 dakika cildinizde beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir