Sivilce izleri için elma sirkesi nasıl kullanılır

Sivilce izleri için elma sirkesi nasıl kullanılır

elma-sirkesi-sivilceÇok çeşitli bitkisel ve doğal yöntemler var ama en çok bahsedilen sivilce lekeleri için bu yöntem olduğundan bizde eski yazılarımıza bir yenisini daha ekleyelim istedik arkadaşlar. Sirke neden bu kadar önemli deyince yararları ve faydalarına baktımda neredeyse yok yok arkadaşlar. Her şeye iyi geliyormuş sirke.

Tabi burada anlatacağımız elma sirkesi olduğu için elma sirkesi maskesi hakkında bahsedeceğiz. İşte kullanımı hakkında bilgiler:

Sivilce gidericidir
1 çay bardağı elma sirkesine yarım çay bardağı su ekleyin ve bir parça pamuğu bu karışıma batırıp sivilce üzerine bir süre kompres yapın. Faydası olduğunu göreceksiniz.

Başka anlatım
Elma sirkesini sivilcelere uygulamak oldukça basit bir işlem. Ortalama bir çay bardağı elma sirkesine su ilave ederek keskinliğini yumuşatın. Daha sonradan pamuk yardımı ile elma sirkesini sivilcelerinizin üzerine yumuşak hareketlerle sürün. Elma sirkesi sivilce işlemi sivilce izleri olmaması için haftada 1 kez uygulanır.

Bir başka anlatım
1 Çorba kaşığı elma sirkesi
1 Çorba kaşığı gül suyu
1 Çorba kaşığı limon suyu

1 hafta boyunca günde 1 defa her gün yüzünüze bu karşımı uygulayın. Yarım saat bekletin ve yarım saat sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. 1 hafta boyunca hiç aksatmadan bu karşımı uygularsanız yüzünüzdeki sivilce lekeleri, kızarıklıklar ve sivilceler tamamen yok olur!
Ayrıca gül suyu gözenekleri kapamayada yardımcıdır.

Cilt lekeleri için yararlıdır
Bir kaba yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi koyup kaynatın. Daha sonra bu su ile yüzünüze buhar banyosu yapın. Ayrıca yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü 3-4 günde bir silebilirsiniz. Cilt lekeleri için oldukça faydalı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir