Sivilce tedavisi ve sivilce izleri için

Sivilce tedavisi ve sivilce izleri için Sivilce Tedavisi Ve Sivilce İzlerinde Argan Yağı iyi gelirmi Sivilce Tedavisi Ve Sivilce İzlerine ne yapabiliriz

Sivilceler her kadının ve erkeğin canını sıkan ve kesinlikle düzeltilmesi gereken sorunların başına gelmektedir. Peki sivilce izleri için neler yapabiliriz ve ne gibi doğal bitkisel tedavi yöntemleri uygulayabiliriz.

Hemen hemen herkes, hayatının bir döneminde, mutlaka akne ile baş etmek; ve akne tedavisi uygulamak durumunda kalmıştır. Akne ve sivilceler, sağlık sorunu yaratmasa; ve hayatımızı olumsuz yönde etkilemediğini düşünsek de, bizi, karşımızdaki kişilere kötü gösteren bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Şöyle ki: akne ve sivilceler kötü görünümleri nedeniyle, insanları utandırabilen bir yapıya sahiptirler. Uzmanlar ise, gerek akne tedavisinde; gerekse de sivilce tedavisinde, argan yağından faydalanılması gerektiğini belirtmektedirler…

Akne ve sivilceler, genellikle cildin üst kısmında yer almaktadır. Kötü bir görünüme sebep olmasının yanında, akneler, zaman içerisinde iltihaplı bir görüntüye de sahip olabilirler. Bu gibi durumlarda, akne tedavisi ve sivilce tedavisi uygulamak gerekmektedir. Akne tedavisinde ve sivilce tedavisinde, argan yağı gibi doğal tedavi yöntemlerinden yararlanılabileceği gibi, ilaç gibi tıbbi önerilere de başvurulabilmektedir.

Cilt, cildin nemli kalması için, sebum adı verilen bir yağ üretmektedir. Ve sebum adı verilen bu yağ, cildin nemli ve sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Sebum cilt yüzeyine çıkarken, gözeneklerin kapalı olduğunu belirlerse, o halde burada bakterilerin de oluşmasının yatkın olduğunu bilir; ve sivilce ve aknelerin oluşması ise, bakteri ve sebumun, kapalı gözenekler üzerinde bir araya gelmesi ile mümkün olmaktadır.

Sivilce tedavisi ve akne tedavisi için kullanılan argan yağı hakkında da sizlere kısaca bilgi verelim: Argan yağı, argan ağacının fıstıklarından elde edilmektedir. Argan yağı, cilt bakımı için, pek çok uzman tarafından önerilmektedir. Argan yağı, E vitamini açısından çok fazla zengindir. Argan yağının cilt bakımında düzenli kullanımı ile, gerek akne tedavisi, gerek sivilce tedavisi; ve gerekse de egzema sorununa çözüm olarak kullanılabildiği görülmektedir.

Argan yağının sivilce tedavisi ve akne tedavisinde etkisi şu şekilde gerçekleşmektedir: argan yağı, cildin üretmiş olduğu sebum miktarını azaltmaktadır. Azalan sebum miktarı ise, cilt gözeneklerinin daha açık olmasını sağlamakta; ve bu sayede de akne ve sivilcelerin oluşumları azalmaktadır.

Akne ve sivilceler, bazen, tedavi edilebilseler dahi, cilt üzerinde, cilt renginden farklı renkte yaralara sebep olmaktadırlar. Bu yaralar aknelerden geriye kalanlardır. Sivilce izleri olarak da tabir edilebilmektedirler; ve ciltte kötü bir görüntüye sebebiyet vermektedirler. Sivilce izlerinin kendiliğinden geçmesi için oldukça uzun bir zamanın geçmesi gerektiğini belirten uzmanlar, düzenli argan yağı kullanımının, akne tedavisi ve sivilce tedavisine iyi geldiği gibi, sivilce izlerine de iyi geldiğini belirtmektedirler. Bu nedenle, sivilce tedavisinde, akne tedavisinde, sivilce izlerinde ve diğer cilt sorunlarında, düzenli argan yağı kullanımı gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir