Sivilce Bitkisel Tedavisi Nasıl Yapılır

Sivilce Bitkisel Tedavisi Nasıl Yapılır Sivilce için Bitkisel Tedavi Akne Bitkisel Tedavi

Sivilceler için sizlere önereceğimiz bitkisel sivilce tedavisi gibi konulara ve bu konu hakkında yazılanları sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Sivilce Bitkisel Tedavisi

Sivilceler için şifalı bitkiler ve bitkisel çözüm için kürler

1 bardak kadar suyun içine 10 gram taze ya da kuru ceviz yaprağı atılır. Bu ceviz yapraklı karışım 10 dakika kaynatıldıktan sonra suyu ile ergenlik sivilceleri üzerine kompres yapılır.

Sivilcelerin bitkisel tedavisi için bir başka yöntem: Taze sinir otu yapraklı iyice ezilir ve lapa kıvamına getirilir. Bu sinir otu lapası sivilcelerin üzerine konulup bir süre bekletilir.

Ergenlik sivilceleri için bir başka bitkisel kür: Sabun otu kökü kaynatılıp ılıması için beklenir. Ilıyan su ile sivilceli cilt yıkanır.

Bir diğer sivilce kürü ise şu şekildedir: Bir miktar marul yaprağı sıkılır ve bu marul yaprağı suyu ile sivilcelere kompres yapılır.

Marul ile sivilce tedavisi yöntemi 2: Üç bardak suyun içine 20 gram marul doğranıp atılır. 2 saat kaynatıldıktan sonra bu su ile sivilceli bölgelere kompres yapılır.

Civanperçemi ile bitkisel sivilce tedavisi: Civanperçemi bitkisi 5 dakika boyunca, bir miktar su içinde, kaynatılır ve 15 dakika bekletilir. Her gün bu sivilce kürü ile sivilcelerin üzerine kompres yapılır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir