Evde Yapımı Kolay En İyi Sivilce Maskesi

Evde yapımı kolay en iyi sivilce maskesi sayfamızda, ne yaparsak yapalım geçmeyen ve kurtulmak için çareler aradığımız sivilceler için yaptığımız maskelerden bahsedeceğiz.

Cildi temizlemenin sırrı mutfağınızda mı malzemelerden mi geçiyor? Bal, salatalık ve üzüm gibi gıdalardan yapılan ev yapımı sivilce maskeleri tedavi sürecinde bizlere oldukça yardımcı olabilir.

Sivilcelerin inatçı olduğu kadar ve en kötü zamanlarda ortaya çıkma huyları vardır. İyi haber şu ki, reçetesiz satılan ve reçeteli ilaçlar sivilceleri yok edebilir ve yeni çatlakları durdurmaya yardımcı olabilir. Ama bazı sivilce ürünleri kızarıklık, renk değişikliği veya kuruluk gibi yan etkilere sebep olabilir. Bu nedenle bazı kişiler sivilceyi evde doğal çözümlerle tedavi etmeyi tercih etmektedir.

Sivilce maskeleri içerisinde en iyi hangisi diye sorarsanız bana kalırsa aşağıda anlatacağım maskedir derim. Ama siz yinede bir uzmana danışarak en iyisi hakkında fikirler öğrenebilirsiniz.

Salatalık, yulaf ezmesi, üzüm ve maya gibi yaygın yiyecekleri bir yüz maskesine karıştırabilir ve bir sivilce tedavisi oluşturabilirsiniz. Ev yapımı bu maskeler sivilceyi önlemeye veya temizlemeye yardımcı olmanın yanı sıra cildinizin parlak, nemli ve sağlıklı kalmasını sağlayabilir.

Evde En iyi Sivilce Maskesi

Evde En iyi Sivilce Maskesi

Şişkinliği azaltmak için muhtemelen gözlerinize salatalık dilimleri koymuşsunuzdur. Böyle şeylere ne kadar inanmayın deseler de bu yanlış bir tedavi olmayabilir.

Geçmişte yapılan bir inceleme, salatalıkların cilt üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahip olabileceğini, tahrişi, şişliği ve ağrıyı azaltabileceğini öne sürüyor. Bu nedenle, özellikle sivilce ile ilişkili iltihabı potansiyel olarak hafifletebilirler.

Salatalıkların cildi yatıştırıcı ve nemlendirici faydaları vardır, bu nedenle cildiniz sivilceden iltihaplanırsa, salatalık fayda sağlayabilir.

Küçük bir salatalık ve 1 fincan yulaf ezmesini karıştırarak bir macun hazırlayın. Bu macunun 1 tatlı kaşığı yoğurda karıştırıp yüzünüze sürün. 30 dakika bekletin ve ardından durulayın.

Diyelim ki evde yoğurt yada yulaf ezmesi yok o zaman bir salatalığı ezin, suyunu süzün, 1 yemek kaşığı şeker ekleyin ve iyice karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve 10 dakika bekletin, ardından soğuk suyla yıkayın. Bu serinletici, yatıştırıcı maske, sivilceden pürüzlü olan cildinizin pürüzsüzleşmesine yardımcı olacaktır.

Tüh bende salatalık ve yulaf ezmesi yok ama yoğurt var diyorsanız o zamanda yağlı ciltlere uygulanacak olan şu maskeyi deneyin. 1 çay kaşığı bira mayasını biraz sade yoğurtla karıştırarak ince bir karışım oluşturun. Tüm yağlı bölgelere iyice uygulayın ve 15 ile 20 dakika bekletin. Ilık suyla durulayın, ardından gözenekleri kapatmak için soğuk su kullanın.

Bunları beğenmediniz mi? Peki sizlere vereceğimiz şu tarifleri deneyin o zaman belki beğenir, uygular ve sonuçları buraya yazarsınız.

Cildin iyi ve pürüzsüz görünmesi için yapılması gerekenler vardır. Bir sivilce cildinizi mahvedecek kadar kötü olabilir ve tüm güzelliğinizi yok eder neredeyse. Üstelik bitkisel maskeler önceki sivilcelerden kalan lekeler ve izlerin yok olmasına da yardımcı oluyor.

ELMA MASKESİ

Cilt hücrelerinin yenilenmesini, sivilcelere neden olan bakterilerin temizlenmesini sağlayan elma maskesini haftada 3 kez uygulayabilirsiniz.

Malzemeler
1 adet orta boy elma
2 çay kaşığı bal

Elmayı rendeleyip balla karıştırın. Karışımı sorunlu bölgeye sürün. 15 dakika bekleyin. Sürenin sonunda önce ılık sonra soğuk suyla durulayın.

DOMATES MASKESİ

Cildi derinlemesine temizleyip, var olan sivilcelerin hızla iyileşmesini sağlayan domates maskesini haftada 1 kez uygulayabilirsiniz. Eğer domatese alerjiniz varsa; maskeyi cildinize uygulamadan önce küçük bir bölgede deneme yapmayı unutmayın.

Malzemeler
1 adet orta boy domates
1 çay kaşığı toz şeker

Domatesi rendeleyip şekerle karıştırın. Sorunlu bölgeye masaj yaparak yedirin. Kurumasını bekleyin. Önce ılık sonra soğuk suyla durulayın.

Not

Eğer sivilce maskesini evde hazırlamak istemiyor, satın almak istiyorsanız; içeriğinde çay ağacı yağı, kil, kâfur, söğüt kabuğu olan kozmetik maskeleri tercih edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir