Sivilce Geçirme Yöntemleri

Son Güncelleme: 12.09.2020 15:32

Sizlere evde sivilce geçirme yöntemleri hakkında bir yazı yazalım istedik arkadaşlar. İnternette yaptığımız araştırmalara göre sivilce nasıl geçer ve sivilceden nasıl kurtulurum sorularına cevaplar bulacaksınız.

Sivilce derdiniz mi var, sivilcelerden bir türlü kurtulamadınız mı o halde aşağıdaki yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.Sivilce lekeleri ve sivilce izleri için, akşamları uyumadan önce cildinizi iyice temizleyip, sonrasında da sıkacağınız yarım limonun suyu ile yüzünüzü silin. Sabaha kadar sivilce lekeleri ve sivilce izlerinin üzerinde limon suyunun kalmasına müsade edin. Sabah uyandıktan sonra ise, bir tane aspirin ile bir tatlı kaşığı pak mayayı karıştırıp, iyice ezerek un haline getirin. Un haline gelen bu karışımın içerisine bir tatlı kaşığı da oksijenli su ekleyin, ve boza kıvamına gelen bu karışımı cildinize sürüp yirmi dakika cildinizde kalmasını bekleyin. Daha sonra ise bu karışımı cildinizden, ılık su ile yıkayarak temizleyin…

Sivilce izleri ve sivilce lekeleri için sizlere önerebilecek olduğumuz bir diğer evde sivilce tedavisi yöntemi ise şu şekildedir: Bir çay bardağı taze baklanın içini haşlayın; ve haşlanan bakla içini iyice ezin. İçerisine bir çorba kaşığı badem yağı ilave edin. Elde ettiğiniz bu karışımı cildinize sürün; ve sivilcelerinizin üzerinde 20 dakika beklettiğiniz karışımı ılık su ile yıkayarak temizleyin. Belirtilen öneriyi haftada bir sefer uygularsanız, sivilce izleri ve sivilce lekeleri üzerinde etkisini görebilirsiniz.

Sivilce lekeleri ve sivilce izleri için sizlere önerebileceğimiz evde sivilce tedavisi yöntemlerinden bir diğeri ise şu şekildedir: Bir tane yumurtanın beyazını bir çay kaşığı limon ile çırpın. İçerisine bir çay kaşığı bal ile birlikte iki yemek kaşığı da pastane mayası ekleyerek karıştırmaya devam edin. Cildinize uygulayacağınız bu karışımı, yirmi dakika sonra ılık su ile temizleyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir