Deri Lekeleri Nedir

Deri Lekeleri Nedir ve deri lekeleri tedavisi var mı, deri lekeleri için neler yapmak gerekir gibi yazıları bu sayfamızda bulacaksınız.

deri-lekeleriTıp dilinde iktiyoz denen bu hastalıkta deri, kuru, pul pul ve bazen de çatlak görünümdedir. Merak edilecek bir durum yoktur. Sık sık sıcak banyo yapmak şikayetlerin çoğunu geçirir.

Deride görülen esmer lekelere “Karaciğer lekeleri”, beyaz lekelere de “Vitligo” adı verilir. Bunlar merhem veya kremlerle gizlenebilir.

Cilt lekeleri için daha öncede bir çok konu açtık. Maske tarifleri ki bunlardan en bilindik olanı kil, salatalık, elma sirkesi maskeleridir.

Kozmetik ürünleri arasında da bir çok leke kapatıcı, tedavi edici ve leke giderici ürünler vardır. Fakat doğru kullanılmadığı sürece, lekelerin kapatılması hem hayal olur, hemde başka sorunlar yaratabilir.

Eczanelerde de bir çok leke kremi satılmaktadır, bu kremler bazen reçeteli, bazen ise reçete zorunlu satılmaktadır. Bizim size tavsiyemiz ise derinizde ki lekelerden dolayı branşında uzman bir cilt dokdoruna görünmeniz, gerekli tetkikler sonucunda dokdorun ön gördüğü tedaviyi uygulamanızdır.

Sağlık, mutluluk ve güzellikle kalın…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir