Cilt Lekeleri İçin Doğal Çözümler

Cilt Lekeleri Için Doğal çözümler – Bu sorun üzülerek söylemeliyim ki kısa zaman önce bende de başladı hızla yayılmaya devam ediyor. İlk başlarda yüzümdeki bir kaç yerde oluşan lekeler şimdi yavaş yavaş başka yerlerde de görülmeye başladı. Cilt lekelerine doğal çözümler arayanlar için benim denediğim ve sizlere de önereceğim bir kaç yöntem var. Zaten bu konuda uzman olan Suna Dumankaya, İbrahim Saraçoğlu, Ahmet Maranki ve Ender Saraç gibi uzmanlar çeşitli çözüm önerileri sunmaktadırlar.

cilt-lekeleri-icin-dogal-cozumler* 2 adet soğanın cücük kısmı,
* 1 çay bardağı elma sirkesi.
Soğanların suyunu çıkarın. Elma sirkesinin içerisine karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu doğal losyonu, akşamları cildinize sürün. Dilerseniz cildinizde 30 dakika bekletin, dilerseniz, sabaha kadar bekletip ılık su ile yıkayın. Bu kür, 2-3 günde 1 defa, cildinizdeki lekeler kaybolana kadar tekrarlanır.

Cilt lekeleri için bitkisel çözüm Ahmet Maranki

1 çay bardağı çüğ süt içerisine 1 adet salatalığı soyduktan sonra doğrayın ve 2 saat kadar bu karışımı beklettikten sonra süzün. Tülbente sararak salatalıkların özünün süte karışmasını sağlayın.

Elde ettiğimiz bu süt ile yüzümüze pamukla pansuman yapmamız gerekir. Bu işlemden 20-25 dakika sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. 15 gün kadar bu uygulamaya devam ettiğiniz takdirde yüzünüzdeki çiller ve lekeler kaybolacaktır. Ayrıca gül suyu ile sabah ve akşam yatmadan önce cildinizi temizlemeniz daha etkili olacaktır.

Cilt lekelerine doğal çözümler İbrahim Saraçoğlu

Yarım litre su
2 yemek kaşığı lavanta
1 yemek kaşığı testere dişli aslan pençesi

Suyu kaynatın. Kaynamış suyun içine lavanta ve aslan pençesini atın. Bu karışımın buharı cilde tutulur. Ya da isterseniz suyun içine bir miktar pamuk batırın ve bir miktar suyu emdikten sonra pamukla tüm yüzünüzü silin. Testere dişli aslan pençesinin yaprakları testere dişi şeklindedir. Düz kenarlı yapraklı olan aslan pençesini kullanmayınız.

Cilt lekelerine doğal çözümler Suna Dumankaya

Dörtte bir litre suya, üç çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip, kaynayıncaya kadar ısıtın, ateşi kısın. Başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir