Bitkisel Sivilce Maskeleri

Bitkisel Sivilce Maskeleri – Sivilceleriniz gizlemek için makyajdan yardım alamınaza da artık gerek kalmayacak. Size sunduğumuz, sivilcelere maske tarifi ile tüm bunların hiç birine gerek kalmayacak hanımlar. Buyrun.


Sivilcelerin kabusunuz olmasına izin vermeyin. Cildinizi temiz tutmaya özen gösterin. Sivilcelerin çıkmasını önlemek ve çıkan sivilcelerin bir an önce geçmesini sağlamak için cildinizin temizliğine önem vermelisiniz. Her gün cilt tipinize uygun bir temizleme jeli ile yüz ve boyun bölgenizi temizleyin.

Sivilcelerin çıkmasının sebepleri arasında düzensiz ve sağlıksız beslenme de yer alabiliyor. Özellikle yağlı yiyecekler sivilcelerin oluşumunu tetikliyor. Bu nedenle yağı ve baharatlı yiyeceklerden uzak durun.

Suyun cilde faydalarından daha önce bahsetmiştik sizlere. Cilt, saç, beyin ve vüut için oldukça faydalı olan su, sivilcelerinde oluşumunu önlüyor. Çünkü su, cildinizin ihtiyaç duyduğu oksijeni karşılar, içeriğindeki minerallerle cildi besler.

Şimdi gelelim bitkisel sivilce maskesinin tarifine;

1 yemek kaşığı gül suyu ve 1 yemek kaşığı balı iyice karıştıralım. Bu karışımı cildinize sürün. Yirmi dakika bu şekilde bekleyerek ılık suyla cildinizi durulayın. Gül suyu maskesini her gün uygulayın.

Gül suyu maskesinin yerine çam ağacı maskesinide deneyebilirsiniz. Aktarlarda bulunan çay ağacı yağından faydalanabilirsiniz. Çay ağacı yağı cildinizde meydana gelen sivilcelerin oluşumunu önler. Çay ağacı maskesini yapmadan önce cildinizi iyice temizleyin. Bir pamuk yardımı ile çam ağacı yağını sivilcelerin üzerine sürün. Sivilceleriniz geçene kadar bu işlemi tekrarlayın.

Sarımsak maskeside cildinizdeki sivilcelerin geçmesi için etkili bitkisel maske tariflerindendir. Bir diş sarımsağı soyun. Sarımsağı keserek sivilcelerinizin üzerine koyun ve 2 dakkika bekletin. Çünkü sarımsak bakterileri yok eder ve sivilcelerin iyileşmesine yardımcı olur.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir