Ev Yapımı Bitkisel Dudak Maskeleri

Evde bitkisel olarak hazırlayacağınız dudak bakımı maskeleri ile dudaklarınızda oluşan sorunlardan kurtulabilir, tekrar oluşmasını önleyebilirsiniz.

Hepinizin dudak maskesi de ne dediğinizi duyar gibiyim. Bu soruyu sormanız çok normal çünkü eskiden kullanılmayan veya gerek duyulmayan yöntemler arasındaydı. Bu yazıda dudaklarınızın güzel görünmesi için kendinizin evde kolayca yapabileceği bitkisel dudak bakımı maskelerinden ve tüyolarından bahsedeceğiz.

Güzel dudaklara sahip olmak her kadının hakkı ama bazı sebeplerden dolayı dudaklarımızda hiç istemediğimiz sorunlar ve görüntüsünde bozukluklar olabiliyor. İşte hem bunları yok edecek hemde kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak ev yapımı bitkisel dudak maskeleri ile karşınızdayız.

Evde Bitkisel Dudak Maskeleri

Evde Bitkisel Dudak Maskeleri

Aşağıda sizlere vereceğimiz dudak maskelerinin hepsinde aynı yöntemi uygulayabilirsiniz. Dudaklarınıza uygulayın ve 10 dakika kadar beklettikten sonra, yumuşak, ıslak bir bezle silin.

Nemlendiricili Dudak Maskeleri

Dudaklarınızın kuruluğundan ve çatlamasından şikayetçiyseniz nemlendirici dudak maskelerini dudaklarınıza uygulamalısınız. Denedikten sonra farkı sizde hissedeceksiniz.

1. BAL ve SALATALIK

Bal ve salatalık maskesi

Salatalık dudaklar için gerekli olan nemi sağlamamız açısından içeriğinde su ve antioksidanları bulundurur. Bu yüzden salatalık ile hem cildimizde hemde dudaklarımızda harika sonuçlar alırız.

 • 1 çay kaşığı bal
 • 2 çay kaşığı salatalık

Salatalığı soyup bal ile karıştırarak harika bir karışım elde edebilirsiniz. Bu karışımı dudaklarınıza sürün.

2. BAL ve AVOKADO

Bal ve avokado maskesi

Avokado dudakları yenileyen ve nemlendiren vitaminlerle doludur. Bu yüzden bu karışımla da etkili sonuçlar almanız sizi şaşırtmasın.

 • 1 çay kaşığı bal
 • 2 çay kaşığı avokado püresi

Bir kase içerisinde avokadoyu ezin ve 2 çay kaşığı kadar avokado ezmesini bal ile karıştırın. Özellikle sigara içenler bu maskeyi tercih edebilirler.

3. BAL ve HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Bal ve hindistan cevizi yağı maskesi

Şimdiye kadar anlattığımız tariflerin ne kadar kolay olduğunu fark etmişsinizdir. Bu tarifimizde en az onlar kadar basit ve yapımı çok kolay.

 • 1 çay kaşığı bal
 • 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağını fırına 20 saniye kadar yada tavada kısık ateşte 2 dakika yumuşatın. Yumuşadıktan sonra bal ile karıştırıp, karışımı dudaklarınıza sürün.

Kuruyan Dudaklar İçin Maskeler

Kuru dudaklar ölü deri hücrelerinden oluşur ve bu ölü deriyi ortadan kaldırmak için aşağıda vereceğimiz dudak maskelerini uygulayabilirsiniz.

1. ŞEKER ve HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağı ve şeker maskesi

Çok önemli ve yapımı çok kolay olan bir maskeyi de sizlere anlatmak istiyorum. Dudaklarınızdaki ölü deriden kurtulmak istiyorsanız bu maske tam size göre.

 • 1 çay kaşığı organik hindistan cevizi yağı
 • 1 çay kaşığı çiğ şeker

Öncelikle Hindistan cevizi yağını yumuşatın ve şekeri ise fazla ısıtmayın çünkü eriyecektir. Ölü cildi temizlemek için bu karışımı dudaklarınıza sürdüğünüzde farkı göreceksiniz.

2. YOĞURT VE LİMON SUYU

Yoğurt ve limon suyu maskesi

Eski cansız derinin gitmesi için birebir olan bu peeling sizinde çok hoşunuza gidecek.

 • 2 çay kaşığı yoğurt
 • 1 çay kaşığı limon suyu

Bu maske dudaklarınızdaki kuruluğu yok edecek ve canlandıracak.

2. YOĞURT VE KİVİ

Yoğurt ve kivi maskesi

Yoğurtla yapılan dudak maskeleri, dudaklarınızdaki ölü cilt hücrelerinden kurtulmanın basit ve etkili bir yoludur. Yoğurttaki laktik asit, eski cilt hücrelerini soymaya yardımcı olur, böylece daha yeni, daha parlak dudaklara sahip olabilirsiniz.

 • 2 çay kaşığı yoğurt
 • 1 çay kaşığı karışık kivi

Bu karışımı dudaklarınızda kullandıktan sonra süper sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir