Cilt Maskeleri Bitkisel ve Doğal

Cilt Maskeleri Bitkisel ve Doğal

İnternette araştırma yaparken gördüm kullanan kişilerden aldığım bilgilere göre oldukçada hoşlarına giden Cilt maskeleri tarifleri ile anlatacağız.


İşte Prof. Dr. Ahmet Maranki‘nin eşsiz cilt maskeleri:

** 2 yemek kaşığı yulaf unu, 2 yemek kaşığı rendelenmiş limon kabuğu ve 6 yemek kaşığı dolusu buğday kepeği iyice karıştırılır, biraz su eklenerek lapa haline getirilir. Bu karışımla yağlı ciltler 2-3 dakika boyunca temizlenir. Sonra bolca ılık suyla yıkanır.

** 1 yumurta sarısı, yarım tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı dolusu havuç suyu iyice karıştırılır. 15 dakika boyunca yüzde kalan karışım daha sonra bol suda yıkanır.

** Soyulmuş salatalıktan kesilen adet kalın dilim mikserde püre haline getirilir. 2 tatlı kaşığı elma sirkesi, 2 tatlı kaşığı susam yağı, 1 yumurta sarısı iyice mikserde karıştırılır. Yüze, boyna ve dekolteye uygulanarak 45 dakika bekletilir.

** Kabuğu soyulmuş elma rendelenip bir yemek kaşığı krema ile karıştırılır. Yüze boyna ve dekolteye uygulanarak 10 dakika bekletilir.

** 50g gram soyulmuş badem iyice dövülür. Bademlerin üstüne bir miktar ılık su konularak yoğrulur. Daha sonra karışıma 10 gram yulaf unu ve 10 gram portakal aroması katılır. 1 saat 15 dakika bekletilen karışım, üzerine biraz daha süt katılarak macun kıvamına getirilir. Bu karışımı yüzünüze sürüp, yumuşak hareketlerle en az yarım saat devam ettirmeniz gerekmektedir. Daha sonra yüzünüzü bol suyla yıkamanız gerekir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir