Doğal Sivilce Tedavisi

Doğal Sivilce Tedavisi

Vücudun çeşitli yerlerinde çıkan ama en çok rahatsızlığı yüz etrafında meydana çıkması sonucu gösteren, kötü bir görüntü oluşmasına sebep olan sivilcelerle başınız mı dertte. Çeşitli çözüm yollarını bu yazımız içerisinde sizlerle paylaşacağız. Deneyen kişiler yorum bölümünden faydasını yada zararını gördülerse paylaşırlarsa diğer arkadaşlar da faydalanabilirler bundan.

Diğer bir deyişle doğal akne tedavisi diyelim arkadaşlar. Bitkisel sivilce tedavisi nasıl yapılır yada doğal sivilce maskeleri var mıdır varsa nelerdir açıklayalım sizlere arkadaşlar?

Doğal sivilce tedavisiDoğal Sivilce Tedavisi

Bir yumurta akına, bir çay kaşığı limon suyu ve aynı ölçüde bal ve iki yemek kaşığı pastane mayası ekleyip karıştırın. 20 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

Bal ve Elma Maskesi : Bir tane elmayı rendeledikten sonra 3 yada 4 yemek kaşığı bal ilave ederek karıştırın. Ardından yüzünüze sürerek 15-20 dakika bekletin. Süre bitiminde yüzünüzü yıkayın.

Havuç Maskesi: En iyi tarafı ise her cilt türünde kullanılabilir olmasıdır. Havuç maskesi yapmak için taze havuçlar gereklidir. Yarım kilo havucu yıkayıp ve ezerek macun kıvamına getirin, biraz un ekleyin. Havuç maskını temizlenmiş cilde uygulayın. On dakika bekleyin. Yıkayın ve cildinizi kurulayın.

Yulaf ezmesi ve Yoğurt Maskesi: Bir yemek kaşığı yoğurt ve bir yemek kaşığı yulaf ezmesini karıştırdıktan sonra birkaç damla limon suyu ekleyin. Ardından yüzünüze uygulayarak 10-15 dakika bekleyin. Sürenin bitiminde yüzünüzü yıkayın.

Kivi Suyu ve Kil Maskesi: Bu maske yağlı ve sivilceli ciltler için faydalı olur. Kivi suyuna biraz kil eklendikten sonra temiz ve küçük bir tahta kaşıkla krem kıvamına getirilir. Maske şeklinde yüze sürülerek on dakika bekletilir.

Domates Maskesi: Yağlı ciltler için domates maskesi uygun bir seçimdir. Siyah noktalar ve akneleri gidermeye yardımcı olur. Domates yağ salgısını dengeler ve hafif bir peeling etkisi sağlar.
Domatesi ortadan kesip yüzünüze sürebilirsiniz veya domates püresi de kullanabilirsiniz. Domatesin özü cilde iyice nüfuz etmesi için on-onbeş dakika bekleyin. Sonra bir dilim domatesle yüzünüzü hafifçe ovun. Ardından ılık suyla yüzünüzü hafifçe yıkayın.

Bazı kişilerin domatese karşı alerjisi vardır. Domates maskesini uygularken yanma hissederseniz hemen yüzünüzü yıkayın.

Maden Suyu ve Limon: Bir bardak doğal maden suyuna yarım limon sıkın. Ardından bir parça pamukla yüzünüze sürün. Bu uygulama ciltdeki gözenekleri temizler ve lekeleri de hafifletir.

Sivilceler için tabiki uzman tavsiyelerine uymanızı ve maskeleri kullanmadan önce sormanızı öneririz.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. kil ile yoğurdu karıştırıp yüzünüze sürün sonra yıkadıktan sonra sivilcelerin bir çoğu yok olur

  2. arkadaşlar nasıl kurtulcaz yaa sivilcelerden etkili bi çözüm varsa yazın anammmm

  3. arkadaşlar bal ile elma hiç bi işe yaramıyo yapmakla vakit harcamayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir