Sivilcelere Bitkilerle Tedavi Yöntemleri

Sivilceler İçin Bitkilerle Tedavi Yöntemleri

Vücudumuz yapısı gereği çeşitli hastalıklarla zaman zaman mücadele eder. Hastalık diyoruz çünkü tıp bilimini de ilgilendiren bir konudur bu. Son zamanlarda hastalıklara bitkilerle tedavi yöntemleri yapıldı ve olumlu sonuçları olmuştur.

Buradaki sayfamızda da insanların en yakındıkları konulardan birisi olan sivilcelere bitkilerle insanların uyguladıkları ve iyi geldiğini düşündükleri tedavilerden bahsedeceğiz.

Sivilcelere Bitkilerle Tedavi Yöntemleri

SİVİLCELERE BİTKİLERLE TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Doğada bulunan ve hepimizin etrafımızdan rahatça bulabileceği bitkilerle yapılmış olan sivilce tedavisini çeşitli yöntemler kullanarak sizlere burada anlatmaya çalışacağız.

Gül suyu ve bal karışımı maskesi

Bir yemek kaşığı gül suyu,
Bir yemek kaşığı bal.

Gördüğünüz gibi malzemeler oldukça basit ve evinizde bulabileceğiniz şeylerden oluşmakta. Gül suyunu ve balı karıştırdıktan sonra sivilcelerinizin üzerine sürün. 25 Dakika kadar bekleyin ve ardından ılık suyla bir güzel yüzünüzü yıkayın yada sivilceler neredeyse orayı yıkayın. Haftada 2 defa uyguladığınızda olumlu sonuçlar alacaksınız.

Gül suyunun sivilceleri kurutma ve gözenekleri temizleme özelliği olduğu için bu tarif gerçekten çok faydalı gelecektir.

Aspirinle, kille ve limon suyuyla yapılan maske

Yarım tatlı kaşığı limon suyu,
2 Tane aspirin,
Yarım tatlı kaşığı beyaz kil.

Yukarıda saydığımız malzemeleri birbiri ile güzelce karıştırın ve elde edilen karışımı sivilcelerinizin üzerine güzelce sürün. Burada dikkat etmeniz gereken önemli nokta yüzünüzde mimik hareketlerinizin olmaması. 10 Dakika kadar bekledikten sonra ılık su yardımıyla durulama işlemi yapın. Bu maskeyi haftada bir defa uyguladığınız zaman sivilcelerinizin kuruduğunu ve iyileştiğini fark edeceksiniz.

Limonla yapılan sivilce maskesi tarifi

Sadece limon yardımıyla cildimize uygulayacağımız bu maske oldukça faydalıdır ve kullananlar iyi geldiğini söylemektedirler. Oldukça basit ve kolay bu tarifimizde bir kaba limonu sıkıyoruz. Pamukla cildimize sürdükten sonra 10 dakika bekleyip ılık suyla cildimizi temizliyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken püf nokta; bu maskeyi uyguladıktan sonra güneşe çıkmamanız ve güneş ışığına maruz kalmamanızdır.

Karbonat maskesi ile cildinizi kurutun

Alacağınız bir miktar karbonat ve suyu güzelce macun kıvamına gelene kadar karıştırıp bu macunu sivilcelere uygulayın. Çok değil sadece 5 dakika sonra ılık su ile cildinizi temizleyin. Kolay bir yöntem olduğu için bu işlemi her gün bir defa olmak üzere uygulayabilirsiniz.

Bu maske yeni sivilce oluşmasını önler, sivilceleri kurutur ve cilde parlaklık kazandırır.

Çok etkili aspirin maskesi

Hemen hepimizin evinde bulunan aspirinle yapacağımız bu maske tarifi de diğer size verdiğimiz sivilce maskeleri kadar kolay arkadaşlar. Bir kapta ezdiğimiz aspirini üzerine 3 damla kadar su ekleyerek karıştırın. Elde ettiğimiz karışımı cildimizdeki sadece sivilcelerin üzerine sürüp 35 dakika bekleyin. Her zaman olduğu gibi ılık suyla güzelce durulayın.

Bu maske yeni başlayan sivilcelerin yok edilmesinde etkilidir. İltihaplanmış sivilceyi kurutup cilde parlaklık kazandırması da bir başka etkisidir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Denedim işe yarıyor. Maskeler iyi ama herkeste aynı sonucu verir mi bilmiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir