Akne izlerine bitkisel çözüm kesin çözüm

Akne izlerine bitkisel çözüm kesin çözümAkne izlerine bitkisel çözüm

Özellikle yüz etrafında çok berbat bir görüntü oluşmasına neden olan akneler için bitkisel çözüm yollarından bahsedeceğiz. Öncelikle bir iki gün yapıp sonra vazgeçecekseniz bence hiç buradaki tarifleri uygulamaya kalkmayın arkadaşlar. Bunları uygulamak için biraz zaman ve sabır göstermelisiniz. Yüz bölgesi her insanda hassastır ve hassas olan bu yer için uygulanacak tedbirlerde bir o kadar dikkatli seçilmelidir.

Akne izleri tedavisi zor ve zaman isteyen bir iş bunu tekrarlıyorum çünkü belli bir zaman yapıp vazgeçeceğinizi bildiğim için arkadaşlar. O yüzden buna kendinizi hazır hissettiğiniz ben bundan kesin olarak kurtulmak istiyorum dediğinizde başlamalısınız. Akne izleri sonrasındaki görünümden hiç bir bayan memnun olmaz ve akne izlerinden kurtulmak isterler. Yazımıza başlamanın zamanı geldi artık.

İşte Akne İzlerine Kesin Çözüm

Sivilce İzlerine Bitkisel Çözüm Yöntemleri
Sivilce izlerine bitkisel çözüm yöntemleri sivilce izlerinin derinliğine, yayıldığı bölgeye, cilt tipine göre herkeste aynı derecede başarılı olmayabilir. Böyle bir durumdaysanız profesyonel bir yardım alabilirsiniz.

Sivilce İzlerine Doğal Çözüm – 1
Sandal ağacı ve gülsuyu ile hazırlayacağınız macun sivilce izleri için en iyi doğal çözümlerden biridir. Bu maskeyi sivilce izleri üzerinde ya da yüzün tamamında gün aşırı veya günlük olarak kullanabilirsiniz. Maske sivilce izlerinin zaman içinde görünümlerinin azalmasını sağladığı gibi cildinize parlaklık ve yumuşaklık kazandıracaktır.

Sivilce İzlerine Doğal Çözüm – 2
Limon suyu içerdiği doğal ağartıcılar ile ciltteki lekelerin tedavisi için idealdir. Bir limonun suyunu sivilce lekeleri üzerine sürün ve 10-15 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın. Limon suyunun dezavantajı ise ciltte kuruluk yaratmasıdır. Bu işlemi yaptıktan sonra mutlaka bir nemlendirici kullanmalısınız.

Sivilce İzlerine Doğal Çözüm – 3
Domates ve salatalık cildinize canlılık kazandırmak ve sivilce izlerinden kurtulmak için kullanabileceğiniz diğer doğal ürünlerdir. Domates ve salatalığı iyice ezip karıştırarak yüzünüze sürün. Domates doğal ağartıcı, salatalık ise antioksidan özelliği ile cildinize parlaklık, sivilce izlerinin görünümünde azalma sağlayacaktır.

Sivilce İzlerine Doğal Çözüm – 4
Labanta yağı cilt lekeleri ve sivilce izleri için en etkili doğal ürünlerdendir. Lavanta yağının düzenli kullanımı zaman içinde sivilce izlerinin kaybolmasını sağlar.

Sivilce İzlerine Doğal Çözüm – 5
Bu yöntem diğer sivilce izi tedavi yöntemlerine göre daha kokuludur. Bir yumurta akını sivilce izlerinin bulunduğu bölgelere sürün ve bir gece bekletin. Yumurta akı sivilce izlerini geçireceği gibi daha ilerde oluşabilecek akne sorunlarının da engellenmesini sağlar.

Sivilce İzlerine Doğal Çözüm – 6
Sivilce izleri ve cildinizin daha yumuşak olması için bal kullanabilirsiniz. Yüzünüze ince bir tabaka halinde bal sürün ve 20 dakika bekletin. Bu maskeyi haftada bir tekrarlarsanız sivilce izlerinin geçtiğini göreceksiniz.

Sivilce İzlerine Doğal Çözüm – 7
Hurma tohumu ve sirke ile bir karışım hazırlayın ve macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonra bu karışımı sivilce izlerinin üzerine sürün. Bu karışımın etkisini göstermesi için 2-3 saat beklemelisiniz. Uzun süre beklemek gerektirdiği için bu maskeyi gece yatmadan sürüp sabah yıkayabilirsiniz.

Sivilce izlerine bitkisel çözüm için hangi reçeteyi kullanırsanız kullanın bu konuda ısrarcı olmalı ve maskeleri düzenli olarak yapmalısınız. Sivilceleri baştan engellemek için cilt temizliği ve bakımını rutin haline getirmeli ve beslenme alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir