Ciltteki Siyah Noktalara Kesin Çözüm

Ciltteki Siyah Noktalara Kesin Çözüm Siyah Noktalara Evde Çözüm

Bu kesin çözüm olaylarına ben inanmıyorum ama bir nebze olsun giderdiğini tahmin ediyorum çünkü kesinlik değişik bir kavram. Ben kullanmadığım için bu konuda kesin diyemem ama yapanlar kesin demişler. Buyurun deneyin:

siyah-noktalara-kesin-cozum1 Tatlı kaşığı yumurta beyazının içine 2 tatlı kaşığı çay şekerini koyup beyaz köpükler oluşuncaya kadar çırpın. Çırptıktan sonra oluşan köpüklerden alıp ince bir katman halinde yüzünüze sürün ve kuruyuncaya kadar bekleyın. Kuruduktan sonra parmaklarınızın uçlarıyla ağda yaparmış gibi o katmanı çekin. Sonra ılık su ile yıkayın. Farkı hemen farkedeceksiniz. 3 Gün üst üste yaparsanız kesin çözüm oluyormuş.

Cildin aşırı yağ üretmesi ve derinlemesine temizlenmemesi siyah oluşumunu destekler.

Cildinizin sağlığını korumak, siyah nokta ve sivilce sorununu en aza indirmek için öncelikle cilt bakım alışkanlıkları kazanmanızı öneriyoruz. Aşağıdaki öneriler bu konuda size yardımcı olabilir.

Makyajla uyumamak gerektiğini biliriz ama bu kurala uymayız. Oysa ki cilt hücreleri geceleri yenilenir ve oksijene ihtiyaç duyar. Makyaj malzemeleri cilt gözeneklerini tıkar ve nefes almasını önler. Sonucunda cilt kendini yenileyemez ve tıkanan gözenekler siyah noktaya dönüşür.

Günde 2 litre su içmek hem de genel hem de cilt sağlığınız için gereklidir. Su; içerdiği mineraller sayesinde cildin yenilenmesini ve sağlığını korumasına yardımcı olur. Özellikle kapalı ortamda çalışıyorsanız cildiniz için mutlaka su içmeye özen gösterin.

Aşırı yağlı yiyeceklerden uzak durmalıyız. Kızartma gibi aşırı yağlı yiyecekler hem kilo almamıza hem de cildimizin daha fazla yağ üretmesine neden olur. Özellikle yağ cilde sahip kişilerin bu tür yiyecek tüketimini azaltması gerekir.

Haftada bir kez derinlemesine temizlik yapmalıyız.

Kirli hava, makyaj malzemeleri gibi dış etkenlerle tıkanan cilt gözeneklerini temizlemek için banyo sonrası derinlemesine temizlik ürünlerini kullanmalıyız. Buharın etkisiyle açılan cilt gözenekleri daha iyi temizlenecektir.

Siyah noktalardan kurtulmak için bitkisel kürlerden faydalanabilirsiniz.

Aşağıdaki limon yoğurt karışımı kür cildinizi temizlerken yağ oranının dengelenmesini sağlar. Üstelik hazırlaması ve uygulaması da oldukça kolaydır…

Malzemeler: 1 kase yoğurt, 1 limonun suyu

Hazırlanışı ve Uygulaması:

Limon suyu ve yoğurdu iyice karıştırın.
Yüz ve boyun bölgenize masaj yaparak sürün.
15 dakika bekleyip ılık suyla durulayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir