Siyah noktaların giderilmesi için neler yapılabilir

Reklamlar

Siyah noktaların giderilmesi için neler yapılabilir

Siyah noktalar için neler yapılabilir, siyah noktaları nasıl yok edebilirim diyenlere ve siyah noktaları nasıl yok edebiliriz diyenler için siyah noktaları gidermek için yapılması gerekenler den bahsedeceğiz.

Siyah noktaların giderilmesi için cildinize bir cilt bakımı kompres uygulamak çok iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.Yarım litre su içine papatya nane ekleyin ve bunları yirmi dakika kadar kaynattıkdan sonra yüzünüze uygulayabileceğiniz kadar sıcaklıkda kompres yaparak soğuyuncaya kadar bekleyin ve aynı işlemi arka arkaya üç kez yapabilirsiniz.

Daha sonra ise biraz bira mayası alın ve ılık süt ile karıştırıp uygulayın.Bu kurudukdan sonra sıcak suyla yıkayın daha sonrada soguk suyla yıkayın.Bu yöntemler size yardımcı olacaktır.

Kompres işlemi bittikten sonra bir miktar bira mayası ılık süt ile karıştırılır ve yüze sürülür, kuruyuncaya kadar bekletilir. Önce sıcak sonra buzlu su ile yıkanır. Bu önerimizi uyguladığınızda siyah noktaların kaybolduğuna Sşahit olucaksınız.

YADA BUNLARI DENEYEBİLİRSİNİZ

Malzemeler: Limon suyu + yoğurt Hazırlanışı: Bir kase yoğurda bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı, gözlerinize gelmemesine dikkat ederek yüzünüze yayın ve 15 dakika bekleyin. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak çıkarın.

Ne işe yarıyor: Limon suyu cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Yoğurt ise cildi besler, nemlendirir ve yağ miktarını dengeler. Ne zaman kullanmalı: Bu maske haftada bir kez uygulanabilir.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.