Siyah noktalar için yüz maskesi

Siyah noktalar için yüz maskesi

Özellikle belli bir yaştan sonra herkesin başına geliyor bu bela diyeceğimiz şeyler. Fakat yaş ilerlemeden de bu gibi sorunlar başımıza bela olabiliyor. Bir çıkmaya başladığı zaman önlem alınmazsa her tarafa yayılma gibi kötü huyları da var bunların. Son zamanlarda erken yaşlarda erkeklerde de görülmeye başlayan bu siyah nokta bayanların en nefret ettiği şeylerinden başında geliyor.

Kadın erkek olsun hepimizi rahatsız eden ve önlem alınmadığı takdirde gittikçe çoğalan yüzdeki siyah noktalar için maske tarifleri bu yazımızda olacak ve hepiniz beğeneceksiniz eminim. Evde kendinizin de rahatlıkla uygulama yapacağınız bu maskeler ile hayata daha pozitif bakabileceksiniz.Siyah noktalar için yüz maskesi

Yüzdeki siyah noktalar için evde yapılan maskeler
1- 2 yemek kaşığı balı hafifçe ısıtın ve içine 2 yemek kaşığı buğday tohumu ekleyerek iyice karıştırın. Yüzünüze sürün ve gerekli gördüğünüz bölgeleri 3-4 dk boyunca yavaşça ovalayın. Ovduktan sonra 15-20 dk bekleyin ve ılık suyla yıkayın.

2- 1 çorba kaşığı yulaf ununu suda pişirin. Koyu bulamaç halini aldıktan sonra içine 1 tatlı kaşığı badem unu katın ve bu karışımla yüzünüzü ovun. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.

3- Bir kaba 1 yumurta akı ve yarım limon suyu ekleyerek karıştırın. Ardından kısık ateşte ısıtın. Karışım katılaştıktan sonra soğutun ve yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın. Bu aşamadan sonra gözenekleri açık bırakmamak için toniklemek gerekiyor. Tabi yine evinizde zaten olan doğal tonikler de var; yeşil çay, elma sirkesi, maden suyu veya gül suyu. Temizlenen siyah noktaların tekrarlamaması için mutlaka bir temizleme jeli ile sabah akşam yüzünüzü yıkayın. Bu uygulamaları hafta 1 veya 2 kez uygulayabilirsiniz.

Siyah noktalardan kurtulmak için yapılan yüz maskesi

Her bayanın en büyük derdidir siyah noktalar. Bu sorundan kurtulmanın yollarından bir tanesi; öncelikle bir kase yoğurda bir limonun suyunu sıkıp karıştırıyorsunuz. Karışımı gözlerinize değmeyecek şekilde yüzünüze sürüyorsunuz ve 15 dakika bekliyorsunuz. Limon suyu cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Yoğurt ise cildi besler, nemlendirir ve yağ miktarını dengeler.
Bu maskeyi haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir