Sivilcelere karşı faydalı besinler

Son Güncelleme: 14.09.2020 14:01

Sivilcelere karşı faydalı besinler Sivilcelere karşı etkili besinler

Bu yazımızda sivilcelere karşı hangi besinler etkilidir ve hangi besinler sivilcelere karşı etki gösterir gibi sorularımıza cevaplar bulacağız arkadaşlar. Buyurun Sivilcelere karşı faydalı besinler :

Sivilce ve akneler ciddiye alınması gereken bir sorundur. Tıbbi ilaçlar kadar beslenme düzeni de akne tedavisinde önemlidir. İşte sivilce ve akne sorununa karşı yardımcınız olacak besin maddeleri…

Organik yeşil çay:

Antioksidan özelliği sayesinde zararlı kimyasallardan vücudu arındırır.

Zeytinyağı:

Doymamış yağ asitlerinden oluşan zeytinyağı veya susam yağı gerekli yağ asitlerini içerir. Bu yağ asitleri hücrelerin zarlarının oluşumunda etkilidir.

Ceviz:

Omega-3 yağ asitlerini bol miktarda ihtiva eden ceviz her konuda olduğu gibi cilt sorunları söz konusu olunca da faydalıdır.

Limon suyu:

Doğal beyazlatıcı özelliği ile bilinen limon suyu, güneş lekeleri ve kırışıklıklarda etkilidir.Ancak bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara sebep olabileceği için dikkat edilmelidir.

Karpuz:

Bazıları karpuzun dış yüzeyini yüzlerine sürerek fayda sağladıklarına inanır. Aslına bakılırsa çok da yanlş bir düşünce değildir. Çünkü karpuz kabuğunda nemlendirici etki gösteren A, B ve C vitaminleri bol miktarda bulunur.

Az yağlı süt ürünleri

Süt akne tedavisi sürecinde pek tüketmemeniz gereken bir besin maddesidir. Ancak içerisindeki A vitaminine cildimiz ihtiyaç duyduğu için az yağlı süt ürünleri tüketilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir