Rüyada Yaya Yürümek Görmek Ne Anlama Gelir?

Son Güncelleme: 14.09.2020 19:15

Bir kişi rüyasında yaya yürüdüğünü görürse bu ne demektir? Rüyada yolda yaya yürümenin anlamı ve yorumu nedir? Hepsini bu yazı içerisinde açıklayacağız.

Düz yolda yüründüğü görülürse farklı, değişik yollarda giderse daha farklı şekilde yorumlanır. Mesela yürürken yanında birisinin olup olmaması da bu rüyayı gören için anlamını değiştirmektedir. Bütün bunları dikkatli okursanız bu yazıda bulacaksınız.

Rüyada Yaya Yürümek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yaya Yürümek Görmek

Kirmani’ye göre; Yaya veya atlı olarak yavaş yavaş yürüdüğünü gören şerefe erişir. Rüyasında toprak üzerinde yürüdüğünü görenin eline çok kısa zamanda mal geçer. Kumda yürüdüğünü gören, zor bir ise girişir. Dikenler üzerinde yürüdüğünü ve bundan yorgunluk duyduğunu gören, ailesinden ve akrabasından birini kaybeder. Yahut bir musibete uğrar. Cadde üzerinde yoluna devam ettiğini gören din yolunda ve İslam şeriatı üzerindedir.

Bir rivayete göre din ve dünyasında iyilik görür. Yolunu kaybettiğini veya yoldan ayrılıp başka yöne gittiğini gören, din ve dünyasında sevap yolundan çıkar. Yolunu tekrar bulursa doğru yolu da bulmuş olur. Yolda nereye gideceğine bilmeyerek şaşırdığını gören, nefsinin iyiliğe doğru yönelmesinde de şaşkınca davranmaktadır. Yol izi bile görünmeyen bir yerde yürüdüğünü gören, yol üzerinde yol gösteren de bulunmayan bir yerde kendini bulan kimse dininde sapıklığa, islerinde de zorluğa uğrar. Karanlık yolda yürüyen doğru yoldan uzaklaşır. Karanlıktan aydınlığa çıktığını gören hidayete ulaşır. Bir yolda yürüdüğünü fakat hayvan ve bitkiden bazı şeylerin yürümesine engel olduğunu görmek, ömrünün sonuna geldiğine delalet eder. Yolun doğruluğu dinin doğruluğudur. Kendisini doğru yoldan başka bir yola götüren kimseyi gören, eğer alacağı varsa borçlu hile yapar ve borcunu ödemez. Eğer alacağı yoksa, onu hata yapmaya yöneltir.

Karanlık bir yolda yürüdüğünü, doğru yolda olduğunu zannederek, bu zorluğu göze aldığını gören hidayete erişir. Bir çok yollar görüp bunlardan hangisine gideceğini bilmeyen, dininde şaşkınlığa uğrayıp, bir dinsizle arkadaş olur. Doğru yolda giderken, bilerek bu yoldan ayrıldığını gören, düşmanını aldatır. Yolda gider iken, buraları çok iyi bilen birinin geldiğini görerek, bu yüzden yoldan döndüğünü gören, dininde kötü bir is isler. Yolda giderken bir kadin görüp onun, arkasından giden aldatılmış olur. Yol eseri olmayan bir yerde tahmin üzerine yürüdüğünü görmek, dinde sapıklığa ve içinde de gururlu olduğuna delalet eder. Bir kimseyi yolunda çevirdiğini gören, o adamı dininde aldatır. Yolunda şaşırıp yolunu kaybeden adam gurbete düşer. Birisinin kendisine yol gösterdiğini gören, zorlukta yardıma nail olur.

Cafer-i Sadik’a(RA) göre, yol görmek beş şekilde yorumlanır: Din, murat, iyi is, hayır ve bereket, rahatlık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir