Rüyada Yakup Peygamberi Görmek

Rüyada Yakup Peygamberi görmek ne anlama gelir? Kişinin rüyada Yakup Peygamberin ismini duyduğunu görmesi ne demek?

Son Güncelleme: 10.05.2021 18:06

Rüyada Yakup Peygamberi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüya tabircilerine göre rüyada Yakup Peygamberi görmenin anlamı, çok mal, yolculuk, kaybolan bir şeyin bulunması demektir. Bazıları da bu rüya için, o çevrede yaşanacak pahalılığa, değerli bir şeyin kaybolmasına ve çocuğa işaret eder demişlerdir.

Rüyada Yakup Peygamberi görmek, hastalığa yakalanmak, evladından dolayı başı belaya girmek ve üzüntüye düşmek anlamına gelir. Yine bu rüya, çok sevilen bir yakınının kaybolmasına işarettir. Bazılarına göre de çok çocuk sahibi olmak ve rızık sahibi olmak olarak yorumlanır.

Kişinin rüyada Yakup Peygamberin ismini duyduğunu görmesi, rızka, nimete, eş ve çocuklara, bir çocuğundan dolayı bir süre üzüntü çekmeye işarettir. Bir kısım rüya yorumcusuna göre de, çok mala, yolculuğa, yitiğin bulunmasına, piyasanın pahalılaşmasına delalet eder.

Rüyada Yakup (a.s)’i gören kimse, rızık, kuvvet, zahiri nimet, zevce, yardımcı ve evlat ile rızıklanır. Çocuklarından birisi tarafından kendisine üzüntü ve keder gelir, Bilahare o üzüntü ve keder ondan giderek sevince erer. Yakup (a.s.)’i gören kimse, ibadet ederek Allah (C.C.)’a yaklaşır. Fakirlere tasadduk eder. Ona sıkıntı ve keder erişir. Arkadaş ve dostları onun için mahzun olurlar. Bazen de o kimsenin gözleri kör olur, sonra Allah (C.C.) onun gözlerine şifa bahseder.

Rüya sahibinin kaybolmuş oğlu varsa salimen onun yanma döner. Kaybı varsa Allah (C.C.) onları onun yanında bir araya getirir. Ancak onun akıbeti inşallah iyi olur. Yakup (A.S.)’i görmek bazen de, kendisine mal ve çocuğu hususunda hile yapacak bir kimseye işarettir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir