Berk Oktay

Berk Oktay kimdir? Sayfamızda eşi, boyu, aslen nereli olduğu ve oynadığı diziler gibi bilgilere ulaşacaksınız.

Berk Oktay kimdir?

Berk Oktay, 28 Ekim 1982 Ankara doğumlu, yaşı 40 olan dizi ve film oyuncusudur. İlk dizisi 2007 yılında Star TV kanalında yayınlanan “Tatlı Bela Fadime” oldu. Yeni dizisi ise ATV kanalında yayınlanan Fırat karakteri ile canlandırdığı “Bir Küçük Gün Işığı” isimli dizidir.

Berk Oktay
Berk Oktay kimdir?

Doğum tarihi

28 Ekim 1982

Kaç yaşında?

40 yaşında

Doğum yeri

Ankara

Aslen nereli?

Elazığ

Eğitim

Ankara Üniversitesi

Boyu kaç cm?

1,91 m

Kaç kilo?

85 kg

Burcu ne?

Akrep burcu

Meslek

Oyuncu
Ailesi

Annesi kim?

Sevim Oktay

Babası kim?

Serdar Oktay

Eşi

Yıldız Çağrı Atiksoy

Berk Oktay, 28 Ekim 1982’de Ankara’da doğdu. Babasının adı Serdar iken annesinin adı Sevimdir. Baba tarafından aslen Elazığlı olan oyuncu kariyerine 200 ve 2006 yılları arasında modellik yaparak başladı. Yurtdışında bir çok markanın defilelerinde boy gösterdi. Üniversite eğitimi dolasıyla geldiği tekrar Türkiye’ye dönüş yaptı. Bu sırada Türker İnanoğlu’ndan teklif alarak Erler Film ile sözleşme imzaladı. Bir süre oyunculuk dersi alan Berk Oktay, Tatlı Bela Fadime dizisiyle oyunculuğa başlamış oldu. Akasya Durağı ve Arka Sokaklar dizileri kendisinin tüm Türkiye tarafından tanınmasını sağladı. Bir çok dizi ve filmde oynamış olan Oktay, en son dizisi Bir Küçük Gün Işığı ile ATV kanalında yayınlanmaktadır.

Berk Oktay evlilikleri

Berk Oktay eşi Yıldız Çağrı Atiksoy ile muhteşem bir düğünle 2022 yılında evlendi. Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinden tanıdığımız Atiksoy da kendisi gibi oyuncudur. Berk Oktay ilk eşi Merve Şarapçıoğlu ile 2016 evlenip, 2020 yılında boşandı. Oktay’ın her iki evliliğinden de çocuğu yoktur.

Berk Oktay dizileri ve filmleri

Berk Oktay’ın oynadığı diziler ve filmler burada liste halinde yıllara göre madde madde sizlere sunulmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir