Oktay Vural Kimdir? Nereli, Biyografisi ve Hayatı

1956 Yılında Diyarbakır'da doğan Türk siyasetine damga vurmuş Milliyetçi Hareket Partili eski bakan Oktay Vural biyografisi ve hayatı burada sizlerle.

Oktay Vural, Türk siyasetinin uzun dönem en önemli isimlerinden birisi olmuştur. Bakanlık yapmasının yanında, şu anda hala Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekilliği görevini yürütmektedir.

Oktay Vural, çok başarılı geçen bir kariyer ve öğrencilik öyküsüne sahiptir. Diyarbakır’da başlayan hayat hikayesi Türkiye’ye yön veren birisi olarak Ankara’da hala devam etmektedir.

Eşinin vefatından sonra şu günlerde ismini tv ekranlarında pek fazla göremiyoruz. Bana kalırsa eşinin ölümü kendisini çok etkiledi ve bir süre dinlemeye çekildi. MHP’nin en etkili isimlerinden birisi idi ve konuşunca etrafındakileri hareketlendirecek bir hitabeti vardı.

Oktay Vural Kimdir?

Oktay Vural, 9 Şubat 1956’da Diyarbakır’da doğdu. Baba adı Hasan anne adı Harbiye olan siyasetçinin başarılarla dolu yaşamı böylece başlamış oldu. İlkokul ve Ortaokulu kendi doğduğu şehirde Diyarbakır’da tamamlamıştır.

1979 Yılında İstanbul Hukuk Fakültesi mezunu birisi olarak, okuma ve öğrenme isteğine engel olamadığı için 1983 yılında Ege Üniversitesinde Maliye Bölümünde yüksek lisans yaptı. Bununla da yetinmeyen Oktay Vural 1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İktisat Doktorası derecesini aldı.

Oktay Vural Biyografi ve Hayatı

Oktay Vural Kaç Yaşında Kaç Doğumlu: 65 yaşında. (9 Şubat 1956 Doğumlu)
Oktay Vural Eşinin Adı Ne?: Tuba Vural
Oktay Vural Çocuklarının İsimleri Ne?: Oğuz Vural, Yavuz Vural isimli 2 oğlu vardır.
Oktay Vural Hangi Partili?: Milliyetçi Hareket Partisi
Oktay Vural Nereli?: Diyarbakırlıdır.

Oktay Vural hakkında bilgi vermek için kestiğimiz yazımıza devam edelim ve hayat hikayesine kaldığımız yerden yeniden başlayalım. Oktay Vural devletin çeşitli kademelerinde sayısız görevler almıştır ve hepsini de layıkıyla yerine getirmeyi bilmiştir. Kendisi hala aktif olarak MHP Milletvekilliği görevini sürdürmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir