Sertab Erener kimdir, kaç yaşında, nereli? Biyografisi ve hayatı

1964 Yılında doğan, şarkıcılık yanında söz yazarlığı da yapan Sertap Erener'in, yaşı, boyu, sevgilisi gibi detaylar bu haberimizde.

Sertab Erener

Sertab Erener, eurovision şarkı yarışmasını, Everyway that I can şarkısıyla kazanmış ve gerçek manada tüm Avrupa ve Türkiye’de tanınmaya başlamıştır. 1964 Yılında doğan şarkıcı, şu ana kadar çıkardığı her albümle satış rekorları kıran 3 yada 4 kişiden birisidir.

55 Yaşında olan Sertap Erener, albümlerinde söylediği şarkıların bir çoğunu kendisi yazarak bu alanda rekorlar kırmıştır. Albüm yapmaya karar vermesinde rol oynayan kişi Sezen Aksu’dur ve kendisinin bu günlere gelmesinde emeği oldukça fazladır. Kısaca açıkladığımız bu bilgilerden sonra kendisi hakkında merak edilen, yaşı, boyu, nereli olduğu ve sevgilisi kim gibi sorulara açıklık getirmeye çalışalım. İşte Sertab Erener’in biyografisi ve hayatı.

Sertab Erener Kimdir?

Sertab Erener Kimdir?

1964 yılında İstanbul’da doğan Sertab Erener, Avukat bir babanın ve ev hanımı Yugoslavya göçmeni bir annenin kızıdır. Küçüklüğünden itibaren babasının Türk Sanat Müziği tarzında söylediği şarkıları dinleyerek büyüyen şarkıcı, opera sanatçısı olma hayaliyle İstanbul Belediyesi Konservatuarı’na kayıt yaptırdı ve dersler aldı. Daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Opera Ana Sanat Dalı Opera ve Konser Şarkıcılığı Bölümü’nde okumaya başlayan Sertap Erener, okulunu yarıda bırakmıştır.

Sezen Aksu’nun arkasında vokalistlik yapmaya başlayan şarkıcı, yine Sezen Aksu’nun desteği ile yavaş yavaş tanınmaya başlamıştır. İlk evliliğini 21 yaşındayken yapmış, daha sonra Levent Yüksel ile evlenmiştir. Şimdi kendisi hakkında bilgileri kısaca açıklamaya çalışalım.

Sertab Erener Kaç Yaşında Kaç Doğumlu?: 55 yaşında. (4 Aralık 1964 İstanbul doğumlu)
Sertab Erener Boyu: 1.60 cm boyundadır.
Sertab Erener Kilosu Kaç Kilo?: 55 kg ağırlığa sahiptir.
Sertab Erener Albümleri: Sakin Ol! (1992), Lâ’l (1994), Sertab Gibi (1997), Sertab Erener (1999), Turuncu (2001), No Boundaries (2004), Aşk Ölmez (2005), Painted on Water (Demir Demirkan ile) (2009), Rengârenk (2010), Ey Şûh-i Sertab (2012), Sade (2013), Kırık Kalpler Albümü (2016), Ben Yaşarım (2020)
Sertab Erener Annesi ve Babasının Adı Ne?: Yücel Erener, Nizamettin Erener
Sertab Erener Nereli?: İstanbul doğumludur.
Sertab Erener Göz Rengi: Yeşil göz rengine sahiptir.
Sertab Erener Burcu Ne?: Yay burcu.
Sertab Erener Sevgilisi ve Eşi Kim?: Henüz kendisi tarafından doğrulanan bir ilişkisi bulunmamaktadır.
Sertab Erener Ne iş Yapıyor: Şarkıcı ve söz yazarı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir