Güzelliğe Güzellik Katan Besinler

Güzelliğe Güzellik Katan Besinler

Allah bizlere öyle besinler hazırlamış ve sunmuş ki neredeyse hepsi birer şifa kaynağı. Bunlardan bazıları ise insanların güzelliklerine güzellik katıyor yardımcı oluyor. Peki nedir bu besinler hangi bitkiler güzelliğimizi daha perçinleyecek.

Yabanmersini
Yabanmersini en iyi antioksidan kaynaklarından birisidir. Yabanmersininin büyük faydaları bulunmaktadır. Antioksidan özelliğiyle güzelliğe güzellik katan önemli meyvelerden birisidir. Ayrıca mevsiminde tüketildiği zaman çok lezzetlidir.

Çilek
Çilekler büyük bir C vitamini kaynağıdır. Bu yönüyle cildimizin çok hoşlandığı bir meyvedir.

Elma
Elmayı kabuğuyla birlikte yemek gerekir. Elmanın kabuğunda kuersetin maddesi bulunur. Kuersetin çok güçlü bir antioksidan olup cilt kanserine karşı koruma sağlar. Elma ayrıca iyi bir lif kaynağıdır. 1 elma insanı saatlerce tok tutabilecek özelliktedir.

Kuruyemişler
Kuruyemişler, özellikle badem ve fındık, omega 3 yönünden oldukça zengindirler. Cildi nemlendirmede faydalıdır. Kuruyemişler ayrıca bir amino asit olan arginin içerirler. Arginin yağları yakmada yardımcı olur.

Yeşillikler
A vitamini ve potasyum cildin parlak görünmesinde oldukça faydalıdırlar. Her ikisi de yeşilliklerde bulunur. Özellikle marul bu açıdan zengindir. Koyu yapraklı yeşillikler antioksidandırlar ve bu yönüyle cildi güneşin zararlı etkilerinden kourumaya yardım ederler. Cilt kanseri ve kırışıklıklara karşı koruma sağlarlar.

Deniz ürünleri
Alabalık ve tonbalığı omega 3 yağ asitleri yönünden oldukça zengin balıklardır. Böylelikle cildin parlak görünmesine yardımcı olurlar.

Yeşil çay
Yeşil çay antioksidan kaynağıdır. Vücuttaki serbest radikallerle savaşmaya ve yaşlanmayı geciktirmeye yardım eder. Yeşil çay ayrıca ölmekte olan cilt hücrelerine de canlılığını geri kazandırır.

İlgili Makaleler

Siyah çikolata
Siyah çikolata yaşlanma karşıtı iyi bir antioksidan kaynağıdır. Ayrıca ruh halini düzelten feniletilamin maddesini içerirler. Feniletilamin daha iyi hissetmeye yarar. Fakat siyah çikolatayı fazla yememek gerekir. Fazlası vücut için zararlı etkiler gösterir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir